מנהלות כללית חיפה סיימו את תוכנית "ענבר" היוקרתית של משרד הבריאות

דר אפרת גיל, רונן נודלמן, פרופ' נחמן אש, דר סוניה כרכבי, דר אכלאס דקה סעד אלדין (צילום: דוברות כללית)

3 מנהלות בכללית מחוז חיפה סיימו את תכנית "ענבר" היוקרתית בטקס מרגש

באירוע מכובד, בהתאם להנחיות הקורונה, שנערך בתל-אביב במעמד שר הבריאות, ניצן הורוביץ, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, מנכ"ליות הקופות וצמרת מערכת הבריאות בישראל, הוענקו תעודות סיום למסיימי התוכנית היוקרתית ל-3 המנהלות בכללית במחוז חיפה וגליל מערבי:
ד"ר סוניה כרכבי –
מומחית ברפואת המשפחה ומנהלת מינהלת כרמל.
ד"ר אפרת גיל – מומחית ברפואה פנימית ובגריאטריה ומשמשת כגריאטרית מרחבית במחוז ומרכז רפואי כרמל.
ד"ר אכלאס דקה סעד אלדין – מומחית ברפואת נשים ומנהלת מרכז בריאות האישה בכרמיאל.

דר אפרת גיל, רונן נודלמן, פרופ' נחמן אש, דר סוניה כרכבי, דר אכלאס דקה סעד אלדין (צילום: דוברות כללית)

תוכנית "ענבר" הינה עתודה ניהולית במערכת הבריאות ומיזם משותף של משרד הבריאות וארגון מעוז, אשר נועדה לגבש את העתודה הניהולית הבכירה והמובילה במערכת הבריאות, המבוססת על כלל חלקיה: קופות חולים, בתי חולים, מטה ויחידות משרד הבריאות וצה"ל.

התוכנית שואפת לייצר שפה משותפת סביב אתגרי הליבה של מערכת הבריאות, להגדיל את האמון בין השחקנים הבכירים במוקדי ההשפעה השונים של המערכת, לפתח יכולות ניהוליות ומנהיגותיות, וליצור רשת של מנהיגות ומנהיגים המחוללים שינויים משמעותיים במערכת הבריאות הציבורית בישראל.

במסגרת התוכנית שנמשכה כשנתיים למדו המשתתפים על ערכי מנהיגות ועסקו באתגרים החברתיים-כלכליים של מדינת ישראל והשפעתם על מערכת הבריאות, לצד פיתוח המנהיגות האישית, וכן בניית הקבוצה והרשת. חלק זה של התוכנית מתקיים בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת הרווארד וכולל נסיעה לסיור לימודי בארה”ב.

רונן נודלמן, מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית ליווה את המנהלות במהלך הטקס ובירך:

גאווה גדולה לכללית ולמחוז חיפה וג"מ. אני מברך אותן על הדרך שהן עשו ואין לי ספק שהידע שהן צברו במהלך הלימודים בתכנית ענבר יתרום להן בהמשך דרכן כמנהלות במערכת הבריאות בישראל.

הגיבו כאן לכתבה