לקראת חנוכה – נרשמים ל"בית הספר של החגים" בחיפה והסביבה

תלמידים (צילום: משרד החינוך)

לראשונה, הכניסה שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, את תקציב "בתי הספר של החגים" לבסיס התקציב של משרד החינוך – המשמעות: התוכנית תפעל מדי שנה, תיצור רצף וודאות בעבור הילדים והוריהם.

לקראת חופשת חג החנוכה, משרד החינוך נערך לפתוח את בתי הספר של החגים לילדי הגנים בגיל 3-6 ולתלמידי בתי הספר היסודיים בכיתות א-ג.

מדובר בכמיליון תלמידים ותלמידות שיוכלו להמשיך וללמוד במסגרת איכותית, עשירה ומבוקרת. המסגרת תיצור בעבורם רצף של לימודים, יציבות, שגרה והמשך של צמצום הפערים. היא תקל את נטל התשלומים על ההורים, ותחסוך להם מאות שקלים.

שרת החינוך, יפעת שאשא (צילום: יעל אורבך)
שרת החינוך, יפעת שאשא (צילום: יעל אורבך)

לרגל פתיחת המסגרות ציינה שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון:

לתלמידי ישראל יש צורך גדול בשמירה והמשך היציבות, הוודאות ובחיזוק תחושת השייכות. את המענים החינוכיים הללו ניתן לממש במסגרת הגנים ובתי הספר. צרכים אלו עמדו לנגד עיני מעת שנפתחה שנת הלימודים, ולכן פעלתי לפתוח את שנת הלימודים במועד וללא כל שיהוי. גם כעת, בכוונתי להמשיך ולפעול למען טובת התלמידים, ולהבטיח להם וגם להוריהם שמסגרות בתי הספר של החגים יפעלו מעתה ואילך באופן רציף וסדיר. לא עוד מלחמות על קיומן של מסגרות שהוכיחו את חשיבותן ותרומתן החינוכית בעבור ילדי ישראל.
בתי ספר וגנים בחנוכה (צילום: משרד החינוך)

מנכ"ל משרד החינוך, תא"ל במיל' יגאל סלוביק הוסיף:

מערכת החינוך שמה לה למטרה להבטיח לתלמידי ישראל ולהורים מקסימום ימי למידה במסגרות החינוך, בבתי הספר ובגני הילדים. הודות להישגי תקציב החינוך, חלק גדול מתלמידי ישראל יוכלו להמשיך בשגרת לימודים וברצף למידה במסגרות העשרה איכותיות, מפוקחות ומבוקרות, גם במהלך חופשות החגים.

התלמידים ייהנו ממגוון רחב של פעילויות העשרה חינוכיות, תרבותיות וחברתיות, לאורך חמישה ימים, החל מה-30.11 ועד ה-6.12 מהשעה 08:00 בבוקר ועד השעה 13:00 בצהריים. בחברה הערבית התכנית תחל לפעול עם תחילת חופשת החורף, ב-24/12/21, במשך חמישה ימים.

לראשונה, הכניסה שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, את תקציב "בתי הספר של החגים" לבסיס התקציב של משרד החינוך, ומדובר בבשורה גדולה לציבור ההורים והתלמידים, מאחר שהחלטה זו מייצרת בעבורם אופק ודאי, ומונעת את המלחמות המתקיימות מדי שנה למימון והפעלת תוכניות חשובות אלו.

ד"ר סער הראל (צילום: דוברות מחוז חיפה במשרד החינוך)
ד"ר סער הראל (צילום: דוברות מחוז חיפה במשרד החינוך)

מנהל המחוז במשרד החינוך, ד"ר סער הראל:

אנו רואים ביצירת מסגרת רציפה לתלמידים בשנה הנוכחית יעד חשוב ביותר. לפיכך, תכנית גני הילדים ובתי הספר של חופשת החנוכה וחופשת החורף יפעלו במשך 5 ימים, עבור גני הילדים ובתי הספר בקרב תלמידי כיתות א-ג במסגרת בתי הספר של "ניצנים בחופשות". המסגרות מסובסדות על ידי משרד החינוך. זוהי בשורה גדולה וחשובה עבור ציבור ההורים והתלמידים.

הרישום למסגרות נפתח בימים אלה וההורים יקבלו על כך הודעה מסודרת מבתי הספר ומהרשויות המקומיות.


הגיבו כאן לכתבה