“אם הממשלה רוצה לשקם את מפרץ חיפה,שתעמיד תקציבים שיממנו זאת”

כך אמר יו”ר השדולה הסביבתית-חברתית של הכנסת, ח”כ דב חנין, בועדת הכלכלה של הכנסת שקיימה אתמול (ד’) דיון בבקשת המשרד להגנת הסביבה, ליטול 11 מיליון שקלים מעודפי הקרן לשמירת ניקיון, ולהשקיע אותם ברכישת משאיות איסוף אשפה היברידיות עבור עיריית חיפה.

התמונה_באדיבות_של_דף_מקי.jpg

ח”כ דב חנין (התמונה באדיבות מק”י המפלגה הקומוניסטית הישראלית)
ועדת הכלכלה של הכנסת קיימה אתמול (ד’) דיון בבקשת המשרד להגנת הסביבה, ליטול 11 מיליון שקלים מעודפי הקרן לשמירת ניקיון, ולהשקיע אותם ברכישת משאיות איסוף אשפה היברידיות עבור עיריית חיפה. יו”ר השדולה הסביבתית-חברתית של הכנסת, ח”כ דב חנין, הביע ספקות כבדים בדיון, לגבי הבקשה

ח”כ חנין: “הקרן לשמירת ניקיון היא כלי משמעותי שבקופתו יש כספים רבים, וכשיש הרבה כסף על השולחן – אז בעיני הממשלה מדובר בפרס גדול, שכולם רוצים להושיט אליו את היד. יש לי ספקות כבדים לגבי המהלך הזה. אני מביע חשש שהמשרד להגנת הסביבה יאפשר למשרד האוצר לשחק בכספים האלה. משרד האוצר נמצא בניגוד עניינים מוסדי מובהק. משרד האוצר משך כל השנים רוצה להושיט את ידו ולהשתלט על כל הקרנות. יש לי אי-אמון עמוק ביותר במשרד האוצר בנושאי סביבה”.

ח”כ חנין הציע למשרד להגנת הסביבה, ללמוד מיריביו הפוליטיים, מהמתנחלים ומחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ’, שלקח לדבריו את הגוף הכי מתוקצב בישראל (החטיבה להתיישבות) שברשותה מיליארדי שקלים עבור ההתנחלויות, ופעל להגדיל את התקציבים עבורה. “יש לו כסף, אבל הוא כל הזמן רוצה עוד. אותה הגישה אמורה להנחות את המשרד להגנת הסביבה. יש לכם מעט כסף, לכן עליכם לדרוש עוד”.

מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה ויו”ר הקרן לשמירת ניקיון, ישראל דנציגר, הזכיר בדבריו בדיון את התכנית הלאומית שהכינה הממשלה לשיקום מפרץ חיפה. בהקשר לכך, אמר ח”כ חנין, כי “הממשלה מאפשרת למשרד להגנת הסביבה לקדם תכנית למען מפרץ חיפה, אבל מצפה שהמשרד יממן אותה בעצמו, באמצעות מהלכים כמו לקיחת כספים מקופת הקרן לשמירת ניקיון. אם הממשלה רוצה לשקם את מפרץ חיפה, אז אדרבא – שתעמיד תקציבים שיממנו את זה”.

הגיבו כאן לכתבה