אקיומיונטי הפיכה מנטל אקולוגי לנכס חברתי

מה המשותף באיכות הסביבה ,אקולוגיה , מחשבים והקשר לקהילה ?

דני קוגן ייסד את המעבדה והמפעל מתוך הכרה הקשה והכואבת שבהולדת יהונתן, בנו האוטיסט, למנוף של עשייה לשינוי עמדות משמעותי כלפי מקומו של האחר בחברה והדאגה לעתיד טוב ו שיווני עבורם .

דני_ושחר.jpg

דני מייסד העמותה ובנו שחר

"אקומיוניטי" היא המעבדה הראשונה למחשבים חברתיים בישראל. במעבדה מועסקים אנשים עם צרכים מיוחדים בתנאי עבודה הוגנים וביחסי עובד מעביד. העבודה מתבצעת בתוך הכשרה, ליווי ופיקוח מקצועי ובתוך עמידה בכל תקני האיכות והבטיחות הנדרשים.בעלי צרכים מיוחדים, לומדים את תחום טכנאות המחשבים ומתנסים בתיקון וחידוש מחשבים מפסולת אלקטרונית המגיעה אליהם כתרומה. מחשבים שהגיעו לפירוק נבדקים ומבין אלה הנמצאים ראויים לחידוש ולשימוש חוזר הם מתקינים את "המחשב החברתי".
בדיקת_מחשב_בדוכן_המכירה.JPG

בדיקת המחשב בדוכן המכירה
המחשב החברתי הוא מחשב שחודש או הורכב מחלקי מחשב שנמצאו תקינים, מן המותגים המובילים. המחשבים המוחדשים עוברים בדיקות איכות קפדניות ומוצעים למכירה רק לאחר שנבדקו ונמצאו שמישים בדרגת המקצועיות המחמירה ביותר.
פרחים_ממוחזרים_ממאווררי_מחשבים.JPG
פרחים ממוחזרים מחלקי מחשב מוצעים למכירה
ברוזורים_משותף.jpg
עלוני הסברה ומכירה
אלקסיס_לם.jpg
אלכסיס לם מנהל המעבדות באקולוגיה ומדריך
אלקסיס לם
"כשקונים מחשב חברתי, לא די שמקבלים מחשב מקצועי במחיר הוגן ובאחריות מלאה, אלא גם תורמים לאיכות הסביבה ושמירה על משאבי כדור הארץ והכי חשוב, הופכים שותפים להעצמת העובדים עם הצרכים המיוחדים, הזוכים למקום עבודה יציב, מכבד ובר קיימא, הפותח בפניהם הזדמנות ייחודית לשילוב בחברה בזכות תרומה אמיתית לקהילה".

מכירת_מחשב_ללקוח.JPG

מכירת מחשב ללקוח
התייעצות_עם_לקוחות_לפני_מכירה.JPG
התייעצות עם לקוחה לפני מכירה
יוסי_אסולין.JPG
יוסי אסולין מוכר מחשבים ועובד מפעל
יוסי אסולין "יש מקום שיכול להעסיק אנשים בעלי צרכים מיוחדים ונותן להם עבודה ותעסוקה ועבורי וכל דבר טוב שאני מכיר מהמקום הזה והוא תורם לי ולחברה הרבה מבחינה אישית ומקצועית ומכל סוג וכמובן גם איכות הסביבה והמחזור וחשוב שאנשים יכירו בנו בחברה כשווים וללא מוגבלויות כל שהם "

יוסי_בודק_מחשב_לפני_מכירה.JPG

יוסי בודק מחשב לפני המכירה
אביטל.JPG
מרכזת מתנדבים בעמותה ופעילה
אביטל "יש לנו כ 7-8 מתנדבים במפעל ועבורנו זה נותן הכל ובעמותה ואנו חוגגים את כל החגים ללא הבדלי דת וגזע , איסוף פסולת אלקטרונית מהבתים של האנשים ואנו פועלים לפי החוק , ישנה פעילות הסברתית בבתי הספר והמהות והחשיבות בפסולת האלקטרונית כלפי הנוער ותלמידים , לא היה לי קשר עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים וגם לאנשים בעלי הצרכים המיוחדים כאשר נכנסנו הם היו מאוד סגורים ואינם ידעו כיצד עליהם לנהוג והאנשים כיום יודעים את היכולות והייחוד שלהם והסובלנות גם כלפי הסובבים אותם וכיום גם נכנסים תלמידים לראות את המפעל ושיכירו את סוג האנשים הללו ושלא יצביעו עליהם ברחוב . מי שלא מכיר בהם לא מגיע להתנדב, וזהו מקום ייחודי ואין כאלה , אין אחר ומי מאיתנו נורמטיבי ? "

התייעצות_לפני_רכישת_מחשב.JPG

התייעצות לפני רכישת מחשב
זאב_שרון_מתנדב.JPG
זאב שרון מתנדב בעמותה
זאב שרון "אני מרגיש שהתנדבות זו שלי הינה במקום שבו היא הכי נחוצה. כל מתנדב תורם מכפי יכולתו. התרומה שלי בתקופה האחרונה: סיוע בבדיקות באתר האינטרנט המחודש של העמותה , קידום מרכז הכשרה שיוקם במפעל אקומניוניטי כולל הכשרות ורענון הדרכה בבתי-ספר מיוחדים , ארגון קו ייצור מסודר ומותאם לייצור שי מפסולת של ציוד אלקטרוני."

001.JPG

דוכן המחשבים של העמותה למכירה
ניצנה_שגיא_מנהלת_העמותה.JPG
ניצנה שגיא מנהלת העמותה
ניצנה : המטרה לקדם פתרונות תעסוקתיים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים בתחום של השמשה והמחזור של הפסולת האלקטרונית ואנו מוכיחים לציבור שאנשים אלו מסוגלים לעשות דברים לא פחות טוב מאנשים הרגילים ולהיות חלק תורם לא בחסד אלא בזכות , אם מקבלים את ההכשרה המתאימה ואת התשומת לב שהם זקוקים לה ואת היכולת לעבוד בתנאים המתאימים להם וכל אחד יכול למצוא את מקומו ולתת עבודה שהיא ראוייה ו תרומתית למשק ואנו חושבים בעמותה שאפשר לקחת פלח מאוד חשוב מהאנשים בקהילה הזו של האנשים בעלי הצרכים המיוחדים ולקדם אותם למקום של תעשייה אמיתית ויחס של עובד מעביד שתוכל לשפר להם את איכות החיים שלהם ושילוב בקהילה וגם למשק מבחינת משאבי הטבע מחזור ואיכות הסביבה , כרגע אנו בהליך מול משרד התמ"ת לקבל תעודה מוכרת של ממחזר פסולת אלקטרונית , הרשות המחוקקת והציבור צריך לעשות שינוי תפיסתי במודעות שלו והיכולת של האנשים הללו לתרום ולהשתלב וזהו רווח עצום לחברה ולהכיל את האנשים הללו בתחום העבודה ובתוך החברה בכלל וכאשר יהיה שאנו נעביר את הפסולת לאנשים הללו למחזור זה יהיה תרומה ותעסוקה ושילוב עבורם בחברה שיוויונית והוגנת "

בירור_עם_לקוחה_לפני_קניה.JPG

בירור עם לקוחה לפני קניה
בואו נכבד אחד את השני למרות השוני וגזע והדת ונהיה חברה איכותית ושיוויונית והוגנת ואמינה
הזכות לכבוד והחובה לכבד

כתב וצילם : בן אופיר
סיעו בהכנת הכתבה : מורן שובל , נגה כרמי , זאב שרון , זאב חורפי

2 תגובות
  1. לאור נבו גיפון-נעים אמר/ה

    כל הכבוד ליוזמה הבריכה – המשיכו והצליחו בעבודה ובעיקר גם במכירה – לטובת הקהילה – לאור

  2. לאור נבו אמר/ה

    תודה לדני והצוות על פתיחת הסדנה החדשה היום בבית הספר "רגבים" בקריית חיים מערבית, זו הדרך לעולם קצת יותר טוב לילדים המיוחדים. לאור נבו מצוות הג'יפאים של גיבורים קונים התומכים בבית הספר יחד עם תמיכה ב10 בתי ספר נוספים בחיפה והצפון

לא ניתן להגיב