כתב אישום • תושב חיפה נבעט ונחבט בראשו בקרש, הוטח על הקרקע והושאר לדמם למוות

זירת האירוע (צילום: דוברות המשטרה)

שלושה תושבי הקריות נאשמים ברצח שביצעו במהלך אירוע אלים, בסמוך לצומת קריית אתא בספטמבר האחרון.

לפני מספר ימים דווח בחי פה – תאגיד החדשות, כי רצח תושב חיפה שהתרחש בספטמבר האחרון באזור צומת קריית אתא, פוענח ע"י המשטרה. כעת הוגש כתב אישום נגד 4 נאשמים, 3 מהם תושבי הקריות.

כתב אישום הוגש נגד 4 בני אדם – בן 44 מקריית ים, בן 42 מקריית ביאליק, בן 26 מקריית אתא ובן 29 מצפת, בגין רצח בנסיבות מחמירות, במהלך אירוע אלים בסמוך לצומת קריית אתא בחודש ספטמבר האחרון.

על פי כתב האישום, אותו הגישה פרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בעיר באמצעות עורכי הדין טל עופר ויאיר גויכמן, הנאשמים מכירים זה את זה, בין השאר על רקע בילויים משותפים במסעדות באזור הקריות. ביום 28/09/21 שהו במסעדה בקריות הנאשמים ואנשים נוספים, בין השאר המנוח וחבריו.

אירוע אלימות ק. אתא (צילום: ישי לוי מד"א)

לאחר עימות מילולי בין הנאשם לאישה שנכחה במסעדה שנמשך מספר דקות, ניסו המנוח וחבריו וחלק מהנאשמים האחרים להרגיע אותו. במהלך העימות דחף הנאשם נוכחים, ובין השאר את חבריו של המנוח, שחזרו לאחר מכן יחד עם המנוח לשולחן בו ישבו.

זמן קצר לאחר מכן, התפתח בתוך המסעדה עימות פיזי שכלל דחיפות הדדיות בין המנוח וחבריו לבין חלק מהנוכחים וחלק מהנאשמים. העימות נמשך לאחר מכן על המדרכה ממול למסעדה, ובמהלכו המנוח התיז לעבר מספר נוכחים במקום גז מדמיע, והחליף מכות אגרוף עם אחד הנאשמים.

המנוח וחבריו עזבו את המקום, והנאשמים דלקו אחריהם, רצו אל המנוח, השיגו אותו, וכולם יחד, בצוותא, תקפו את המנוח בצורה קשה. הנאשם חבט בעוצמה באמצעות קרש בראשו של המנוח שהתמוטט ונפל על הקרקע. מיד לאחר מכן המשיכו הנאשמים בתקיפתו של המנוח תוך שימוש בקרש, בזריקת והטחת אבנים לעבר ראשו, בעיטות, ועוד.

לאחר מכן הנאשמים עזבו את המקום בריצה לעבר המסעדה, והותירו את המנוח שרוע על הקרקע כשהוא חבול קשות ומחוסר הכרה. זמן מה לאחר תקיפת המנוח על ידי הנאשמים, הגיעו למקום כוחות משטרה ומד"א וביצעו החייאה במנוח שדימם והיה חבול קשות. לאחר שהועבר המנוח לבית החולים, חרף ניסיונות החייאה, נקבע מותו.

הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

הגיבו כאן לכתבה