הילדים הנכים צריכים לצעוד בעצמם לאורך הרחוב, כי ההסעה הפסיקה להיכנס אליו

רכב ההסעות - חינוך מיוחד בחיפה

שני תאומים בני 17 מחיפה, שסובלים מאוטיזם ומנכות, המתגוררים ברחוב יעקב סלמון בשכונת נווה שאנן, נאלצים להגיע לרכב ההסעות באופן עצמוני וזאת כי חברת ההסעות העירונית וכן המלווים, החליטו בהפתעה וללא התראה מוקדמת, להפסיק להיכנס לרחוב ולאסוף את הילדים מפתח ביתם על מנת להסיעם לבתי הספר במסגרת החינוך מיוחד בהם הם לומדים.

האבא מספר בשיחה לחי פה: "אני נואש וכבר לא יודע למי לפנות. פניתי מספר פעמים לעירייה ולראש העירייה ואפילו למשטרה ואני לא מקבל מענה. יש לי תאומים בן ובת בני 17 שסובלים מנכות. הבן סובל מאוטיזם ונכות, הוא עד היום לא גמול מטיטולים ומטופל פסיכיאטרית והבת גם כן סובלת מנכות ואוטיזם ומטופלת פסיכיאטרית. שניהם לומדים במסגרת חינוך מיוחד.

חברת ההסעות תמיד הגיעה עד לפתח הבית והסיעה את ילדיי לבתי הספר עם מלווים. אלא שחברת ההסעות החליטה בהפתעה וללא התראה להפסיק להיכנס לרחוב שלנו ואפילו המלווים לא מגיעים. כך הילדים שלי נאלצים ללכת רגלית ולבד את כל הרחוב, עד שהם מגיעים להסעה. הילדים שלי תחת השפעת תרופות וקשה להם ללכת באופן עצמאי עד לרכב ההסעות".

רכב ההסעות – חינוך מיוחד בחיפה

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:
הרחוב המדובר הינו רחוב צר מאד ללא מוצא, שאינו מאפשר לרכב ההסעות הגדול לתמרן בו. נהג ההסעות עשה מאמץ להיכנס לרחוב ואולם נתקע כאשר ביקש להסתובב בשל חניה לא מבוקרת של רכבים במקום. עובדה זו גרמה לאיחורים קשים בהמשך איסוף הילדים והבאתם אל הגנים. העירייה מודעת לקושי של ההורים ועל כן בוחנת חלופות שונות שיאפשרו לאסוף את הילדים קרוב ככל הניתן מפתח ביתם.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אפרת אסף אמר/ה

    אם יש מכוניות שחוסמות את המעבר העירייה צריכה ויכולה להזיז אותן משם.

  2. אייל אמר/ה

    באמת הגיע הזמן שהעירייה תפעל בכל הרחובות להגדיר עם מעט צבע היכן אפשר ואי אפשר לחנות, ותקנוס מי שחונה בניגוד לתמרורים כולל ברחובות מגורים ובטח ברחובות ראשיים. פעולה בסיסית של עירייה.
    אם ברחוב כזה לא מאפשרים להסתובב הסיפור מאד פשוט לוקחים אבני שפה ועמודים ומייצרים מעגל תנועה על חשבון החניה.

הגיבו כאן לכתבה