יצאה בזול: מכבי חיפה סיימה ב-2:2 מול מ.ס. אשדוד

עלי מוחמד, מנקודות האור של הירוקים הערב (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מכבי חיפה נפרדה אמש (ש', 30/10/2021) ב-2:2 ממ.ס. אשדוד סיימו במחזור ה-8 של ליגת העל. המשחק נערך אצטדיון הי"א באשדוד למול כ-4000 צופים, רובם ככולם באו מהצפון. המשחק היה עצבני למדי מצדם של השחקנים של ברק בכר, שלא הצליחו לכבוש ממשחק שוטף וסבלו ממשחק חלש. כמו כן, מחמוד ג'אבר וראיין סטריין הצטרפו לרשימת הפצועים הארוכה ממילא של הירוקים. לאלופה יש 14 נקודות לאחר 8 מחזורים, פחות ממה שציפו האוהדים.

נאור סבג רודף אחרי עומר אצילי, שהיה חלש מאוד (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

גול מהיר ואחריו תרדמת

בדקה ה-6 זכו האורחים לכדור קרן. הירוקים, שיודעים לעשות מטעמים ממצבים נייחים עשו זאת גם הפעם. עומר אצילי הוציא קרן קצרה לדולב חזיזה, וזה הטעה את מונטרי קמהאני והעביר כדור רוחב. רגל ירוקה לא הצליחה לגעת בכדור, אבל גיל כהן כן הצליח לדחוק את הכדור לשערו הוא ונתן לחיפאים יתרון מהיר. לאחר השער חיפה חדלה מלשחק ואשדוד השתלטה על מרכז השדה.

בדקה ה-11 מחמוד ג'אבר לא יכול היה להמשיך לשחק ובמקומו נכנס יובל אשכנזי. אשדוד החלה לתקוף והאורחים נראו אנמים למדי. בדקה ה-27 חיפה שילמה את המחיר על ההתבטלות שלה, לאחר שקמהאני הרים את הכדור מאגף שמאל וקני סייף נגח לרשת. השוויון של אשדוד מגיע בדקות בהן שלטון בנעשה על הדשא.

ג'אבר לא היה היחיד בשורות האורחת להיפצע. בדקה ה-38 ראיין סטריין נאלץ לנטוש ובמקומו נכנס רז מאיר. 1:1 הייתה התוצאה במחצית שבה הכל הלך הפוך למכבי חיפה.

דולב חזיזה. משחק לא מרשים של הקיצוני (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

עוד גול מקרן, עוד יתרון שאבד

עם פתיחת המחצית השנייה יובל אשכנזי, שנכנס כמחליף קודם לכן, הורד לספסל לטובת צ'ארון שרי. אשדוד המשיכה ללחוץ ובדקה ה-52 קני סייף בחן מקצה הרחבה את ג'וש כהן שהדף בהצלחה. ואז, בדקה ה-63, משום מקום, האלופה שוב כבשה מכדור קרן. אצילי הרים, בוגדן פלאניץ' נגח כדור חזק שנהדף על ידי השוער יואב ג'ראפי ושרי עט על הריבאונד וכבש את השני של חיפה.

כעבור 3 דקות טום בן זקן שיגר בעיטה חופשית נפלאה שנהדפה על ידי כהן. כדור הקרן שבא לאחר מכן נהדף אל מחוץ לרחבה, שם חיכה קמהאני. המגן הרים את הכדור ופגע בידו של פלאניץ' שהיה בתוך הרחבה, והשופט יגאל פריד הצביע על הנקודה הלבנה. אור אינברום דייק בפנדל וקבע 2:2.

דין דוד ניסה פעמיים מתוך הרחבה להחזיר את היתרון של הירוקים אך ללא הועיל. בדקה ה-95 פאהד באיו דרך בגסות על שון גולדברג והורחק בכרטיס אדום. אשדוד נותרה ב-10 שחקנים אך המשחק הסתיים מיד לאחר מכן. 2:2 שעושה צדק, משום שלירוקים לא ממש הגיע לנצח במשחק.

צ'ארון שרי כבש, אך זה לא הספיק לניצחון (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

עוד משחק מאכזב למדי

לפרקים, מכבי חיפה שיחקה את הכדורגל הכי חלש שלה העונה. מסירות פשוטות לא צלחו ואשדוד עשתה במרכז השדה מה שהיא רוצה, במיוחד שרוב המחצית הראשונה. רצף של שני ניצחונות ליגה ירוקים נקטע, ויש שיגידו שאפילו הנקודה שהשיגו הירוקים לא הגיעה להם.

צ'ארון שרי פתח היום על הספסל, ספק בשל רצון לתת לו מנוחה וספק בשביל להעיר אותו מהתרדמת בה הוא שרוי. ההולנדי סיפק ב-7 המחזורים הראשונים 2 בישולים בלבד, והערב כבש שער ראשון בליגה לאחר שקם מהספסל.

בחמישי (4/11/2021) מכבי חיפה תתארח אצל סלביה פראג במחזור ה-4 של הליגה האזורית, ובראשון הבא (7/11/2021) תארח את הפועל קריית שמונה למחזור ה-9 של ליגת העל.

הגיבו כאן לכתבה