בטירת כרמל מובילים את החינוך לפיסגת המצוינות

כנס פתיחה -חינוך בונה קהילה – בונה עתיד עם הרב שי פירון

ביום שני (25/10/21)התקיים כנס הפתיחה הראשון של אגף החינוך לשנת הלימודים תשפ"ב.

חינוך בונה קהילה (צילום: דוברות טירת כרמל)
חינוך בונה קהילה (צילום: דוברות טירת כרמל)

בכנס נשא דברים ראש העיר אריה טל, שהציג בפני הנוכחים את העשייה הרבה והעניפה בעיר בתחום החינוך והתייחס להשקעת הרשות בכל ילדה וילד החל מהגיל הרך, במהלך הלימודים בביה"ס, בזמן השירות הצבאי ועד לסיום הלימודים באחד מן המוסדות להשכלה גבוהה.

לאחר מכן, מנהל אגף החינוך ציון סודרי הציג בפני הנוכחים את הדגשים המובילים את העשייה החינוכית בעיר וכן את התהליך העירוני שעוברת מערכת החינוך בעקבות תנופת הבנייה העצומה שהביאה לעיר תושבים חדשים והוא רואה בה הזדמנות לשינוי ולצמיחת מערכת החינוך כלפי מעלה.

מנהל האגף ציון סודרי הדגיש את הנושא הקרוב לליבו והוא שהילדים יגיעו למוסדות הלימוד בשמחה תוך תחושה שייכות וחדוות למידה.

את תהליך השינוי במערכת החינוך מוביל צוות המטה העירוני שכולל את הפיקוח מטעם משרד החינוך, צוות מערכת החינוך, הרב שי פירון והגב' מיכל נגרי.

חינוך בונה קהילה (צילום: דוברות טירת כרמל)
חינוך בונה קהילה (צילום: דוברות טירת כרמל)

הצוות של הרב שי פירון מסייע למטה להוביל תהליך רציני ומורכב החודר לעומקה של מערכת החינוך, ממפה את המערכת, בודק צרכים ומתאים את מערכת החינוך למאה ה 21.

ד"ר שמעון אזולאי נשא הרצאה בנושא חינוך למשמעות ולאחריו הרב שי פירון ריתק את הקהל בהרצאה מרתקת הקושרת את המסורת לחדשנות ודיבר על הצורך לשלב את שני הנושאים בתוך מערכת החינוך.

הכנס היה מוצלח מאוד ומרגש וניכרה בו השותפות בין כל הגורמים הקשורים למערכת החינוך

תגובות באי הכנס היו מרגשות ואנו מקווים להוביל את המערכת לפסגות המצוינות ולהפוך לעיר טירת כרמל למובילה בחינוך בכל התחומים.

הכנס התקיים באשכול הפיס שליד בית ספר שיפמן והשתתפו בו מעל 200 איש, ביניהם מנהלי בתי הספר, מורים, גננות, מפקחי מחוז חיפה, חברי מועצת עיר, מנהלי מחלקות, מתנ"ס, ארגוני הנוער, תנועות הנוער וועדי ההורים ועוד.

הגיבו כאן לכתבה