בניין המריבה – העירייה טוענת שהבניין מסוכן למגורים, הדיירים לא מוכנים להתפנות

הבניין בקריית אתא (צילום: אלבום פרטי)

מה הייתם עושים אם בוקר אחד, היו דופקים לכם על הדלת מהעירייה, אומרים לכם שהבניין שלכם מסוכן למגורים ומבקשים מכם להתפנות מהדירה?

זה בדיוק מה שקרה היום (ג' 19/10/21) לדיירים בבניין בן 70 שנה בקריית אתא. במקרה שלהם, הם לא הסכימו להתפנות. לטענת הדיירים העירייה הציעה להם לעבור ל-10 ימים לבית מלון ללא תשלום, אבל אין להם מה לעשות אחרי ה-10 ימים האלה.

הבניין בקריית אתא (צילום: אלבום פרטי)

"מרגישים את הבניין רועד"

"ברור לי שהבניין מסוכן", אומרת אחת הדיירות לכתבת חי פה, "אנחנו ממש מרגישים את הבניין רועד. אני יודעת שזה לא תקין, אבל יש לי בעלי חיים בבית, לאיפה אני אקח אותם אחרי בית המלון, לרחוב?"

כששאלתי אותה האם היא לא מפחדת להיות בדירה שעוד בשנת 2019 נקבעה כמסוכנת, היא השיבה שהיא חוששת מאוד, אבל מצד שני, זו הדירה היחידה שיש לה, ועד שלא יהיה סידור קבע לה ולשאר הדיירים, הם לא מתכוונים להתפנות.

גורמים ממהנדס העיר וכיבוי אש הגיעו לבניין היום וביקשו מהדיירים להתפנות, העירייה הציעה לדיירים פתרון לימים הראשונים. הדיירים יודעים כבר שנתיים שיש בעיה עם הבניין, אבל היום זה נהיה ממשי כשעלתה המודעות לאפשרות שעלול לקרות אסון ומהעירייה ומכיבוי אש הגיעו וממש הפצירו בדיירים בכל דרך שיפנו את הדירות.

הבניין בקריית אתא (צילום: אלבום פרטי)

"מאז מה שקרה בבניין בחולון, יש יותר לחץ וחשש, שאם לא יפנו את הבניין וחלילה יקרה אסון, מישהו יצטרך לתת את הדין. הרי יודעים שהבניין מסוכן, אז איך אפשר לתת לאנשים לגור כאן. אנחנו מבינים את זה. השאלה אם מבינים גם את זה שעבדנו שנים בשביל הבית הזה ואין לנו בית אחר. אם מחליטים שהבניין מסוכן, מה נעשה, נעבור לגור ברחוב?".

מהעירייה נמסר בתגובה: כי הבניין הוכרז כמסוכן עוד בשנת 2019 וכעת בוחנים מה צריך לעשות על מנת לשמור על ביטחונם של הדיירים.

הגיבו כאן לכתבה

15 תגובות
 1. סיון אמר/ה

  אולי לדאוג לדירה חלופית לפני שזורקים אותם לרחוב?!

  1. אבא חושי אמר/ה

   ומי יממן להם דירה חלופית, את..?! יש אלפי ביניינים ישנים שצריך להרוס, גם אותם את מוכנה לממן..?!

 2. שמיל אמר/ה

  שיעשו להם פינוי בינוי אין ברירה אחרת עלול לקרות אסון חלילה

  1. אחד אמר/ה

   כל הקשקשנים, תפנו ,תשלמו….למה מי הבעלים של הדירה, מי אמור לדאוג לנכס שלו…..? שאלה רטורית
   למה אם הם ימכרו הם יתחלקו איתי ? שאלה רטורית…..חחח

 3. אירי אמר/ה

  עצוב.

 4. ידידה אמר/ה

  צריך להכין שטחים עם קרווילות או קרוונים לבודדים. כי האופציה השנייה זה למות עם קריסת הבניין.

  כרגע עוד אפשרי לקחת רכוש ולהוציא. לא צריך להתמהמה וכן זה באסה שהדירה שלך כבר ישנה גם הרכב שלך בסוף ילך לגורטאות. הכל בסוף מתכלה אבל צריך להסתכל קדימה

 5. BABA SALI אמר/ה

  זה נקרא דיור מוגן,איפה ההגנה,וכצריך אין מושיע ,בתים נבנו ביחס לגיל האזרח עד 70 שנה קיום וכשתוחלת החיים עולה נתקע האזרח בין אהבת ריבונו של עולם,לאדישות השלטון

 6. חמץי אמר/ה

  כשהגיעו עולים חדשים באלפי רבבות, שיכנו אותם בקראוונים. ועכשיו, אי אפשר ?

 7. עופרה אמר/ה

  חייבים לעשות לבניין כזה תמא 38 ובנתיים לשכן הדיירים בקרוואנים נכון זה פחות נעים אבל עדיף מלמות עם קריסת המבנה אחר כך יהיה להם בית חדש. ולעזור לקבלנים לקבל ההקלות בבניה.

 8. צאצי אמר/ה

  טימטום של דיירים

 9. מסוכן בתוך בניין אמר/ה

  צריך למצא להם תחלופה לפני האסון

 10. אבי כהן אמר/ה

  עצוב
  קצת חסד ורחמים, לא הזיקו מעולם.

 11. דוק אמר/ה

  פשוט להתחיל בפינוי בינוי אחרת ישארו קרחים מפה לפה כי הביטוח למי שיש לו לא מכסים התמוטטות

 12. יהודה אמר/ה

  חלם בושה

 13. ג.ש. אמר/ה

  אין מה לעשות. חייבים לפנות את הדיירים. מבנה שהוכרז כמסוכן הוא כבר באחריות הרשות המקומית שתפקידה לפנותו לאלתר. כל פגיעה בנפש תייצר תביעות לרשות שלא תוכל לממן.

הגיבו כאן לכתבה