"הילדים נעקצים קשות, הפסקות מים חוזרות וכניסה שנראית כמו אתר בנייה" • הורי גן ילדים בחיפה זועמים

ילדי הגן סובלים מעקיצות יתושים (צילום: אלבום פרטי)

הורים בגן עירייה בשכונת קריית אליעזר, טוענים כי בגן אליו הולכים ילדיהם מידי יום, קיימים תנאים ירודים מאוד. "לא ייתכן שהילדים שלנו יהיו בסיכון יום יומי בגן ואיש לא יעזור להם", הם מוחים.

לטענת הורי הילדים, כשהם פונים לצוות הגן ומבקשים מהם לפעול מול העירייה לשיפור התנאים, בצוות הגן טוענים כי אין להם כל השפעה ומבקשים מההורים לפנות בעצמם לעירייה. אחד ההורים בגן: "לא מקובל עליי שאלה התנאים בגן, אין לי ספק שזה לא היה קורה בגן בכרמל".

ילדי הגן סובלים מעקיצות יתושים (צילום: אלבום פרטי)

"הכניסה לגן נראית כמו אתר בנייה"

"אני לא יודע מאיפה להתחיל", אומר אחד האבות. "אולי צריך להתחיל בזה שהיו בגן כמה הפסקות מים יזומות וידועות מראש, ואפילו לא עדכנו את ההורים. למה לא לתת לנו אפשרות לשלוח יותר מים עם הילדים לגן? הילדים היו חצי יום בלי מים! הצוות טען ששלחו מישהו להביא מים, מה זה עוזר? בפועל לא הביאו מים לילדים שלנו".

"הכניסה לגן מזכירה אתר בנייה ומסכנת חיים", ממשיך האב, "הילדים חוזרים עם עקיצות, ובעירייה אמרו שהם לא מטפלים בזה, כי אין מקור מים בגן, שמושך יתושים. בפועל, הרוב הגדול של הילדים חוזרים הביתה עם עקיצות שמצריכות טיפול רפואי אנטיביוטי. צוות הגן מפנה אותנו, ההורים, שאנחנו נטפל בזה מול העירייה… לא סופרים את הגן ואת הצוות ולכן אנחנו צריכים לפנות לעירייה ולבקש להפוך את הגן למקום בטיחותי עבור הילדים, אבל שום דבר לא קורה".

הכניסה לגן. צילום: אלבום פרטי

נוסף לכל הבעיות הללו, ישנה בעיה נוספת, קשה מאוד גם היא. מאז חודש אוגוסט האחרון, המזגנים בגן מקולקלים ופשוט לא עובדים. על אף כל הפניות של ההורים, המזגנים טרם תוקנו. אולי צריך לברך על כך שהקיץ נגמר ושהתחיל הסתיו, ובעוד כמה שבועות יהיה קריר יותר…

תגובת העירייה:

 1. התלונה בנושא העקיצות נבדקה באופן מיידי ומטופלת מאז קבלתה. מיד למחרת קבלת התלונה נוקה האזור הסמוך לגן מפסולת בניין שהייתה במקום ואשר עשויה להוות מקור דגירה. ההדברה בגן ובאזור הסמוך לו תבוצע ביום שישי הקרוב, היות שלא ניתן לבצעה בשעות הפעילות בהן הילדים נמצאים בגן.
 2. לגן הוזמן מזגן, אשר יותקן מייד עם קבלתו בעירייה.
הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. עינב אמר/ה

  כל קריית אליעזר ככה אני והילדים עם צלרות בכל הגוף אפילו הגעתמ עם הילד לבית חולים עקב זיהום אף אחד לא עושה כלום. זה לא רק בגן זה בכל השכונה תמיד אמרו יש מקור מים ובואו אין לי מקור מים ובגן משחקים אין מקור מים ומפוצץ יתושים די עם הכסת"ח

  1. רינה אמר/ה

   מי שנשאר בשכונה הזאת חגור רק סובל תעברו לשכונות החדשות והטובות קרית אליעזר מתפוררת

 2. מזעזע אמר/ה

  מזעזע. על פחות מזה מהנדס העיר ואגף החינוך צריכים להיות מודחים. חיי ילדים בסכנה.
  😣 איך מגיעים למצב הזנחה כזה.

 3. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  עוד שערוריה, שלא מובנת כלל. מדוע ההורים חיכו עד היום????.ושוב תשובת העירייה לגננות, שיועילו לפנות בעצמן לעיריה, כי לא נענו עד כה . בהחלט מצריכה בדיקה יסודית. 2022 בפתח. מה קורה כאן????

הגיבו כאן לכתבה