באקדמית גורדון הופכים את התנ"ך לרלוונטי • החוג למקרא מגיע לבית הספר הריאלי בחיפה

לימודי מקרא בגורדון (האקדמית גורדון)

מהאקדמית גורדון אל בית הספר "בית בירם" באהבה

לימודי התנ"ך בבית הספר הריאלי, סניף בית בירם, נוסקים השנה לפסגות חדשות, בשיתוף פעולה עם החוג למקרא באקדמית גורדון.

במסגרת לימודי התנ"ך בתיכון, התלמידים נחשפים לסיפורים מקראיים, דמויות, דילמות וערכים שונים העולים מהטקסטים הנקראים, כל זאת תוך התייחסות לתפישות עולם שונות, לפרשנויות ודעות מורכבות ופיתוח יכולות ניתוח והעמקה בחומר הנלמד.

השנה התגייסו מרצי החוג למקרא באקדמית גורדון למיזם "תנ"ך – מהאקדמיה לשטח", שכל כולו מוקדש להעשרת תלמידי התיכון. המיזם יתקיים בפורמט של יום שיא מיוחד בחורף (ינואר 2022): מרצי החוג יגיעו אל כיתות שכבות י' וי"א, למפגשים הכוללים הרצאות קצרצרות ושיח חופשי. המפגשים ירחיבו ויעמיקו את הנלמד בכיתה, בהיבטים מגוונים, בפרשנויות מסורתיות ומודרניות ובשיטות מחקריות עדכניות. למשל: "קין האח הרוצח או האח הפורח?", "פרשנות מסורתית ופרשנות פילוסופית לסיפור הבריאה", "ונהפוך הוא במגילת רות", "אירוסי רבקה ונישואיהַ", התגליות הארכיאולוגיות מאוגרית הקדומה והתנ"ך".

הדסה ארנברג רכזת תנ"ך בבית בירם אומרת:

אנו מאמינים שמפגשים אלו יסייעו לתלמידים להעשיר את ידיעותיהם בעולם הרוח, הפילוסופיה והתרבות הישראלית לדורותיה.

ראשת החוג, ד"ר שירלי נתן יולזרי, מברכת על שיתוף הפעולה: "יש לנו שליחות חינוכית לא רק בכל הקשור להכשרת מורים מצוינים, אלא גם בתרומה האישית שלנו לדור הצעיר". היא משוכנעת שיוזמה זו תעלה תורמה משמעותית לדור הצעיר, שלדבריה "כה זקוק לשיח ערכי, ביקורתי-דעתני ופילוסופי כאחד".

ד"ר שירלי נתן יולזרי, ראש החוג למקרא (צילום: האקדמית גורדון)

הגיבו כאן לכתבה