עשור היא לא יצאה מהבית • עכשיו הגשימה את חלומה בזכות צוות כללית

הגשמת החלום של ע' (צילום: דוברות כללית)

אחרי למעלה מעשור שחולה עם ניוון שרירים לא יצאה מהבית, צוות אשפוז בית ביחידה להמשך טיפול במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית, הגשים לה חלום לטייל בטבע.

במשך 10 שנים לא יצאה ע' מביתה בגלל מחלת ניוון השרירים. לאחרונה, צוות אשפוז בית ביחידה להמשך טיפול במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית הגשים לה חלום, לצאת לטבע ולצפות בגלים המתנפצים על גבי החוף.

"אנחנו מלווים את המטופלת והמשפחה כ-10 שנים וכל ביקור אנחנו שומעים על החלום שלה" סיפרה סחר נאטור, אחות ביחידה להמשך טיפול. "חזרתי ליחידה וד"ר מוחמד חואלד, רופא ביחידה ואני, החלטנו שאנחנו מגשימים לה ולמשפחתה חלום ומיד התחלנו לתכנן את הטיול".

אמבולנס המשאלות

לביתה של א' הגיעו צוות של מד"א – אמבולנס המשאלות והיחידה להמשך טיפול, ויחד הורידו אותה מביתה על גבי מיטה מיוחדת והסיעו אותה באמבולנס לתחילת הטיול שהתחיל בתצפית בהר בבית ג'ן, לאחר מכן ארוחה חגיגית במסעדת אלערישה בכפר ראמה ומשם נסיעה לראש הנקרה וסיום בחוף, בטיילת נהריה, צפייה בשקיעת השמש עם בני משפחתה.

הגשמת החלום של ע' (צילום: דוברות כללית)

אמא של ע' אמרה בהתרגשות:

לראות את ע' מחוץ לחדר, בטבע, במסעדה ובים, היה אחד הרגעים המרגשים בחיינו. לאחר שנים רבות שלא יצאה מביתה, הצוותים לקחו אותה לטייל, לאכול, פשוט לבלות. חווינו חוויה מרגשת כמשפחה. אנחנו מודים לכולם.

ביחידה להמשך טיפול מאושפזים באשפוז בית 98 מטופלים מונשמים. הצוות נותן מענה רפואי כל ימות השנה ובזכות השירות והטיפול, המטופלים מקבלים את הטיפול בביתם ובחיק המשפחה.

"היה מאוד מרגש להגשים לע' ולמשפחתה את החלום, המשפחה לא הפסיקה להודות לנו. זאת הייתה זכות גדולה לחוות את היום המיוחד הזה איתם", סיכמה ניהל ח'טיב, מנהלת הסיעוד ביחידה להמשך טיפול בכללית.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. עליזה אמר/ה

  כל הכבוד לצוות ולמטופלת עצמה. זכיתם כולכם להגיע למטרת השיפור. בזכות התקוה והמסירות. ממש נגע לליבי.

 2. אזרח מודאג ביותר אמר/ה

  גב' ניהל ח'טיב מנהלת הסיעוד והצוות המופלא קראתי את הכתבה אל אף שאיני מכיר את הנפשות הפועלות ופשוט דמעו עיניי. בימים בהם מושמעת ביקורת רבה, רצוי גם שתאמר ותכתב שורת תודה , הצדעה והערכה . אתם ישראל היפה והמאחדת . שאו ברכה במעשי ידיכם ודעו, יש אלוהים בורא עולם והוא רואה הכל ! איתן עופר -אזרח העיר חיפה

 3. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  חווינו חוויה מרגשת בשבל עשור האהובה.יישר כוח. המשיכי לעשות חיל במד"א.כל הכבוד

 4. אמה יובלס אמר/ה

  שירבו כמותכם. מרגש מאד.❤

הגיבו כאן לכתבה