3 מיליון שקלים יוחזרו לנהגים שנקנסו ע”י מנהרות הכרמל חיפה

מנהרות הכרמל - היציאה הצפונית (צילום - ירון כרמי)

במסגרת הסכם פשרה שהושג בין עורכי הדין דוד מזרחי ואורלי בן עמי לבין חברת כרמלטון המפעילה את מנהרות הכרמל, החברה תחזיר 3 מיליון שקלים לנהגים שנקנסו. ומעתה תתחיל ליידע את הנהגים על כך שהם נוסעים ללא מנוי תוך ימים ספורים, כדי שלא יצברו קנסות.

לאחר הליכים משפטיים שנוהלו במשך כחמש שנים, בין עורכי הדין דוד מזרחי ואורלי בן עמי, המייצגים נהגים שנקנסו בסכומים של אלפי שקלים בגין מעבר במנהרות הכרמל ללא מנוי, במסגרת תביעה ייצוגית, לבין חברת כרמלטון המפעילה את מנהרות הכרמל, הגיעו הצדדים להבנה וחתמו לפני כחודשיים על הסכם פשרה שיצא לפועל בימים האחרונים.

במסגרת ההסכם הוחלט כי חברת כרמלטון תחזיר 3 מיליון שקלים לנהגים שנקנסו בגין נסיעה במנהרות ללא מנוי, וכי מעתה תתחיל ליידע את הנהגים על כך שהם נוסעים ללא מנוי בתוך ימים ספורים, על מנת שלא יצברו קנסות.

עו”ד דוד מזרחי • עו”ד אורלי בן עמי (צילום: יח”צ)

עורכי הדין דוד מזרחי ואורלי בן עמי מסרו לחי פה – תאגיד החדשות:
“לאחר הליכים משפטיים שנוהלו במשך כחמש שנים, לרבות דחיית הערעור שהוגש על ידי מנהרות הכרמל לביהמ”ש העליון, הצלחנו לשים קץ לכך שמנהרות הכרמל שלחו את ההודעה לנהגים שנסעו ללא מנוי (בדרך כלל בשוגג מאחר שהחליפו רכב, סברו בטעות שמנוי לכביש 6 תקף גם למנהרות, וכדומה) רק לאחר יותר מחודש. במהלך כל אותו הזמן, הנהגים המשיכו בנסיעות ללא מנוי וצברו קנסות באלפי שקלים. טענת התביעה, שהתקבלה, הייתה כי אם היו יודעים שנסעו ללא מנוי וספגו קנס, היו חדלים מכך מידית. הודות לתובענה הייצוגית, מנהרות הכרמל ישיבו לנהגים ששילמו קנסות בעבור 3 מיליון שקלים. כמו כן, מעתה והלאה יודיעו לנהגים על כך שהם נוסעים ללא מנוי תוך ימים ספורים, כדי שלא יצברו קנסות. ההשבה לנהגים תיעשה באופן אוטומטי”.

ממנהרות הכרמל נמסר לחי פה-תאגיד החדשות:
על פי תקנות כבישי אגרה שנקבעו על ידי המדינה, מעבר בנתיב מנויים במנהרות הכרמל מחייב רישום כמנוי טרם ביצוע המעבר. רישום כמנוי אינו כרוך בתשלום או בהתחייבות כלשהי ומונע תשלום פיצוי והחזר הוצאות כקבוע בחוק. הסכם הפשרה, מהותו וקבוצת הזכאים לו, פורסמו באמצעי תקשורת שונים ובאתר מנהרות הכרמל.
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. עופר.א - חיפה אמר/ה

    מדהים שיש עורכי דין שיודעים לעזור לכלל האזרחים .

  2. לביא אמר/ה

    איזה כיף תמשיכו להיכנס בהם..

הגיבו כאן לכתבה