שוטרי מג"ב הוצבו בחיפה • נלחמים בפשיעה

כוחות מג"ב (צילום: דוברות המשטרה)

מפקדה משימתית של מג"ב עם יותר מ-100 שוטרים הוצבה בעיר חיפה

עשרות אירועי ירי התרחשו מתחילת 2021 בחיפה. ארבעה מתוכם הסתיימו ברצח והתרחשו במהלך החודשיים האחרונים.

הפשיעה בחיפה ממשיכה לתת את אותותיה ותושבים מדווחים כי תחושת הביטחון שלהם מתערערת יותר ויותר.

דיווחים על אירועי ירי, דקירות, מעשי שוד, פריצות לבתים ולעסקים, הצתות, קטטות ועוד ועוד, מגיעים בשנה האחרונה לממדים שרבים מהחיפאים לא זוכרים כמותם. תושבים בחיפה מדווחים על תחושת ביטחון אישי שהולכת ומתערערת וחשש עמוק מהאפשרות שהמצב לא עומד להשתפר.

כוחות מג"ב (צילום: דוברות המשטרה)

גם הפשיעה במגזר הערבי פלשה לעיר חיפה. אם בעבר רוב הדיווחים על פשיעה במגזר היו מתוך הכפרים והטענות שנשמעו היו כי המשטרה אינה נוכחת שם והאזור מהווה מצע נוח להתפתחות גורמי פשע, בעוד העיר נחשבה למקום בטוח אליו עזבו משפחות מהמגזר שמעוניינות להתרחק מהנגע ומהסכנה, כעת, כאמור, גם בתוך העיר התרחבה הפעילות הפלילית. במשטרה רואים באלימות הזו נגע חברתי פסול ופועלים, לטענתם, בכל האמצעים כדי למגרה ולהיאבק בה.

כוחות מג"ב (צילום: דוברות המשטרה)

כעת כאמור, כחלק מהפעולות שנעשות במטרה להיאבק בפשע בחברה על כל מגזריה, הוצבה בחיפה מפקדה משימתית של מג"ב, המונה יותר ממאה שוטרים.

האם הצטרפות מג"ב תביא לשינוי המיוחל ונתחיל להרגיש שוב בטוחים בגבולות העיר? ימים יגידו, כך בהחלט מקווים כולם.

כוחות מג"ב (צילום: דוברות המשטרה)

ממשטרת חיפה נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:
האלימות בחברה היא נגע חברתי פסול ואנו פועלים למגרה ולהיאבק בה בכל האמצעים הקיימים ברשותנו למען שלום הציבור ובטחונו. הנושא מצוי בליבת העשייה ובמרכז הקשב הארגוני ומוקצים לכך משאבים רבים. בעיר חיפה הוצבה מפקדה משימתית המונה למעלה מ-100 שוטרים, במטרה להבטיח את ביטחון התושבים. במקביל המשטרה חוקרת את אירועי האלימות שאירעו לאחרונה באמצעות יחידות המיומנות בחקירת פשיעה חמורה, תוך שילוב אמצעים מודיעיניים וחקירתיים, לרבות מעבדות טכנולוגיות מתקדמות מתחום המז"פ, במטרה "לשים את היד" על מבצעי העבירה והבאתם לדין.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
כוחות מג"ב (צילום: דוברות המשטרה)

ממג"ב נמסר לחי פה תאגיד – החדשות:
בעקבות סדרה של אירועים אלימים בחיפה, הוקמה מפקדה של מג"ב חוף, שתפקידה העיקרי היא להראות נוכחות, בולטות ובדיקות חשודים בעיר ומחוצה לה. המפקדה פועלת במספר מישורים, הן במישור הגלוי והן במישור הסמוי כנגד עבריינים ומחוללי הפשיעה, ומטרתה העיקרית היא למצות את הדין עם אותם אנשים ולהחזיר את השקט לרחובות.
משמר הגבול פועל בשיתוף מחוז חוף, מרחב כרמל ותחנת חיפה, פועלות בכל זמן נתון יחד עם עשרות ולעיתים מאות שוטרים אשר פרוסים בשטח במשימות השונות בעיר. עד כה נעצרו ונחקרו עשרות חשודים, נאספו ראיות ואמצעי לחימה שונים. לוחמי ולוחמות משמר הגבול ימשיכו לפעול בעיר חיפה בכל עת על מנת למגר את אחוז הפשיעה באזור ככל שנדרש.

הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. מכבסת מילים ומגזרים אמר/ה

  לאדון זעתרא נמסרו הנתונים שכל מירוצי המכוניות בחיפה נגרמים על ידי צעירים ערבים במכוניות משודרגות באופן לא חוקי וגנובות.
  נחשו מה הייתה התגובה שלו:
  א. בואו נעשה קמפיין הסברה ושיטור ייעודי לנושא
  ב. בואו נפנה להגדלת הענישה בחקיקה
  או
  ג. נסיון להסתיר את זה בדרישה למשטרה אל תציינו את המוצא שלהם.
  סדרת חיסולים בין כנופיות? בואו נקרא לזה "סדרת ארועים אלימים". לינצ'ים ביהודים? בואו נקרא לזה "חוסר הסובלנות הכללי וארועי גזענות".
  מתי נהיינו מדינת בת היענה?

 2. אתי אמר/ה

  למה הם דוחפים את אפם לשכונות שלנו, כל אחד צריך לגור ליד דומהו, בעצם אף יהודי לא מסכים להשכיר להם דירה. וטוב שכך

  1. ענתיקה. אמר/ה

   להשכיר לא.זה מוריד מערך הדירה.אבל למכור כן.זה אומנם יוריד מערך הבניין. אבל מהאיכפט למוכר? כבר אין לו דירה בביניין.

 3. יהודה אמר/ה

  משעשע מאוד אם הם יצליחו לעצור מקרה אחד אז אל תקראו לי יהודה הם פה בשביל לעשות דאווין הם יתפסו סתם אנשים ברחוב ויבקשו תעודת זהות.

 4. רחל אמר/ה

  בהצלחה

  חבל על ההערות המרושעות הנ"ל

 5. אבי אמר/ה

  ניראה אם יצליחו למגר גם את תחרויות הרכב שמתבצעות כל לילה ברחבי העיר. וישפר את איכות החיים בעיר.

 6. אייל אמר/ה

  נופר, שוטרת מג"ב הנחמדה, שזה עתה סיימה לעשות לייקים וסגרה את האינסטוש בעמוד בניית הציפורניים של חברתה, נוסחת בי בטחון במרחב הציבורי, בעודה עומדת עם רובה שארוך יותר מהרגל שלה ותכף מגרד את הריצפה. לידה עומד שוטר מג"ב יוסי, שעיניו החצי פקוחות אומרות שהשחור של הבוקר שלא הספיק לשתות היה חיוני לתפקודו, וכרגע הוא עומד כמו איטריה מבושלת מדי בתנוחה שאומרת שעד סוף המשמרת הוא יהיה שפוך על המדרכה יותר מגופה של עבריין אחרי חיסול.
  הצמד הזה, שכרגע מפטרל ומדבר על טיול בתאילנד של אחרי השחרור, מהווה גורם מרתיע חסר תקדים בחומרתו מול כנופיות הטרור האוגרות נשק וחומרי נפץ. נופר ויוסי, אל תראו אותם ככה, הם חוד החנית של הטיפול בגל הפשיעה הגובר בעיר. הצבתם לפטרול ברחובות העיר חיפה, מהווה טיפול גובר והרמטי נגד סחיטה באיומים של עסקים, או דירות מסתור זולות לחיילי כנופיות פשיעה.
  משטרת ישראל היקרה, הגיע הזמן להתעורר ומהר. בתי המשפט היקרים, הגיע הזמן לפסוק ענישה הגיונית ומרתיעה. בתי הכלא היקרים, הגיע זמן להפסיק לספק תנאיי בית מלון עד הבריחה או השחרור המוקדם כולל נטפליקס ותואר חינם לאסיר.
  יש גבול לטרלול של מערכת האין-אכיפת חוק ואין-הרתעה בישראל, שהפכה גן עדן לפשיעה.

 7. חיפאי אמר/ה

  שלשום בדרך הים 209 פועלים פלשתינאים בלעי אישורי כניסהל ישראל שבונים של את אחת הכיכרות המזעזעות שראיתי בחיי, רדפו אחרי ואיימו על חיי ובנס ניצלתי, כאמור המשטרה כמובן לא עשתה כלום שלחה ניידת, הפלשתינאים הטרוריסטים הללו שנכנסים לבטן ישראל היו עם שנאה ורצח בעיניים שמיימי לא ראיתי.
  מרוצי אופנועים כל הלילה כבר שנתיים ללא הפסקה בחיפה ערבים בני בליעל טרוריסטים מבצעים את זה, כל הפשע בחיפה נעשה על ידי ערבים טרוריסטים. ראשת העיר חיפה הביאה את העיר למצב של קטסטרופה, סכנה ברורהו מיידית לצאת מהבית וכל היוצא בלילה מהבית דמו בראשו, סכנת חיים להסתובב בחיפה בלילה.

 8. שרית אמר/ה

  לחימה בפשע לא תתבצע על ידי כוח ואלימות והבאת שוטרי מג"ב יש קשר מובהק בין מוזנחות ופשיעה (מוזמנים לקרוא מאמרים רבים בתחום) כדי למגר את הפשע עירית חיפה צריכה לפעול למען יצירת אימון בינה ובין התושבים, שיפור חזות העיר בצורה קבועה ולא רנדומלית לפני בחירות , הסדרת חניה , חינוך בבתי ספר לכבוד הדדי וכבוד לטבע , והפסקה של כל מהלך הבינוי במתכונתו הנוכחית שבה לא מובאים בחשבון חיי קהילה ושיתוף , הפיקוח הטוב ביותר הוא קהילה , שייכות ואימון .

הגיבו כאן לכתבה