תושב הקריות שהתמוטט במרוץ בחיפה התאושש והגיע להודות

בחזרה לחיים:תושב הקריות שהתמוטט במרוץ "צאו לרוץ" בחיפה התאושש והגיע להודות לצוותי מד"א שהצילו את חייו

שבי_מטרסו_וצוותי_מדא_שהצילו_את_חייו_-_צילום_-_דוברות_מדא_כרמל.jpg

תושב קרית מוצקין התמוטט לפני כחודשיים במרוץ עממי שנערך בחיפה ובזכות פעולות החייאה מהירות ומתקדמות שבוצעו על ידי צוות מד"א ניצלו חייו.

הנפגע שבי מטרסו: "אני דוגמא חיה לכך שידע מוקדם בביצוע החייאה מציל חיים ואני קורא לכולם ללמוד קורסי החייאה ועזרה ראשונה".

התרגשות רבה נרשמה הבוקר בתחנת מד"א בחיפה כאשר שבי מטרסו, שהתמוטט בעת מרוץ עממי בחיפה, נפגש עם החובשים והפראמדיקים שהצילו את חייו. מטרסו, בן 54, נשוי, אב לשניים וסב לנכדה מתגורר בקרית מוצקין ועובד לפרנסתו בתחום התעשייה והניהול. בבוקר יום שישי ה-04.09 השתתף מטרסו במרוץ העממי "צאו לרוץ בחיפה" ושום דבר לא הכין אותו לקראת העתיד לבוא. בסמוך לשעה שמונה בבוקר כאשר היה לקראת הקילומטר העשירי שלו, התמוטט לפתע בסמוך לכניסה למתחם הקניות "פנורמה" במרכז הכרמל בחיפה ואיבד את הדופק והנשימה. צוותי מד"א שכללו חובשים ופראמדיקים שאבטחו את המשתתפים במקום הגיעו אליו תוך זמן קצר והתחילו בביצוע פעולות החייאה בסיוע פראמדיקים של מד"א שלקחו גם הם חלק בריצה. לאחר מספר דקות בו בוצעו בו פעולות החייאה, ניתנה מכת חשמל ממכשיר הדפיברלטור של הניידת וזו השיבה לו דופק עצמוני.

בבית החולים רמב"ם עבר מטרסו צנתור לאחר שנתגלה כי לקה באירוע לבבי חריף ושם הוא אושפז במחלקה הקרדיולוגית למשך 10 ימים עד אשר שוחרר לביתו כשמצבו טוב והוא איננו סובל מנזקים כלשהם בעקבות האירוע אותו עבר. עם שחרורו החליט להגיע בליווי אשתו לתחנת מד"א בחיפה על מנת להודות באופן אישי להנהלת מד"א והצוות אשר הציל את חייו והעניק לו הזדמנות נוספת לחיים; הפראמדיקים עופר יעקב ומוחמד טבאש והחובשים משה מלמד ופרדי דרייטון. המפגש היה מלווה בהתרגשות רבה מצד מטרסו ואנשי מד"א אשר טיפלו בו וחזו בו בריא ושלם מולם. פראמדיק מד"א ודובר המרחב עופר יעקב אשר טיפל בו סיפר כי באירועים מעין אלו בהם אדם מאבד את הדופק והנשימה כל רגע הוא קריטי. "עשינו את מה שמצופה מאיתנו כחלק מעבודתנו במד"א ולמצבים אלו ואחרים אנו נערכים מדי יום ביומו תוך עמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר במטרה להציל חיים", סיפר יעקב.

מטרסו הודה לצוות מד"א שהיה בשבילו במקום ובזמן הנכון תוך שהם נותנים ללב שלו הזדמנות נוספת לפעום והזדמנות להמשיך לחיות את חייו.
עוד הוא סיפר שהוא עוסק בפעילות גופנית סדירה מזה שנים ושהוא בחר להשתתף במרוץ העממי בשביל התרומה ועל מנת ליהנות מהנופים של חיפה. "כשהתעוררתי באותו הבוקר הייתי די נרגש ואינני זוכר שארע דבר מה חריג במהלך המרוץ. רק כשהתאוששתי במחלקה הקרדיולוגית הבנתי שעברתי אירוע חמור ושחיי ניצלו. ברצוני להודות מקרב לב, בשמי ובשם משפחתי לצוות מד"א ולעומד בראשם על ההזדמנות השנייה שקיבלתי לחיים. תמיד אומרים שלי זה לא יקרה, אך שזה קורה זה מראה יותר מתמיד את
שבי_מטרסו_מודה_לצוותי_מדא_-_צילום_-_דוברות_מדא_כרמל.jpg
החשיבות שיש בידיעת ביצוע פעולות החייאה ומתן עזרה ראשונה ומתוך אירוע הצלת החיים שלי אני קורא לציבור ללמוד איך להציל חיים במד"א". לאחרונה שב מטרסו לעבודתו והוא עושה הכל על מנת לחזור לשגרת החיים הרגילה שלו.

מגן שמעון ביטון, מנהל מד"א מרחב כרמל והמחוז הצפוני בחירום הודה גם בשמו לצוותי מד"א שלקחו חלק בפעולות מצילות החיים וסיפר למטרסו שהעובדים והמתנדבים בארגון מגלים מסירות ומקצועיות רבה על מנת להגיע לתוצאות האלו. "זו מהות העבודה של צוותי מד"א, להציל חיים בזריזות ובמקצועיות כפי שרק הם יודעים לעשות. שיתוף הפעולה הטוב וההיערכות המוקדמת בין ההפקה למד"א באותו אירוע סייעו במתן המענה המהיר והמקצועי להצלת חייו של מטרסו וזו ההוכחה שקיימת חשיבות רבה בלימודי קורסי החייאה ועזרה ראשונה במד"א, שכן לא ניתן לדעת מתי נזדקק להגיש עזרה בסיטואציה שבה כל שנייה קובעת ומפרידה בין חיים ומוות".

הגיבו כאן לכתבה