באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

הפסד למכבי חיפה במשחק הזוי אמש (א') בסמי עופר

אומנם זו תחילת עונה, לפנינו עוד משחקים רבים אבל… ויש אבל…

חיפה: חזיזה (פנדל) 13' • ב"ש: אבו עביד (פנדלים) 86', 97'

נסכם את משחקה של מכבי חיפה בכמה מישורים:

היכולת: מתחילת העונה מכבי חיפה מציגה יכולת רעה. קשה לי להצביע על משחק אחד שבו הזכירו הירוקים את יכולתם מהעונה שעברה. ההתקפה המוחצת של הליגה הפכה להתקפת פרווה שתלויה בהברקות מצד קשריה: אצילי, חזיזה ושרי. זה לא מספיק! מתחילת העונה אני זועק כאן שאין חלוץ!

סליחה, אבל אני לא מאמין לבכר כאשר הוא אומר שיש לו חלוצים מספיק טובים. גם הוא, כמו כל חובב כדורגל ממוצע, מבין שאין סקורר. נכון, חלוץ מבקיע ממצבים שמסודרים לו על ידי הקשרים, אבל לא רק. חלוץ אמיתי יודע להבקיע גם כאשר חוליית הקישור ביום רע. ואם בקישור רע עסקינן, אז לא ניתן להתעלם מכך שגם החלק הזה בפאזל הירוק לא טוב. קשרי האלופה פתחו את העונה בצורה לא טובה, בלשון המעטה. לכן, מקומם אותי לשמוע "שיש מספיק חלוצים".

אצילי . חולית הקישור לא פתחה את העונה טובה. (צילום ראובן כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

ההגנה: חוליה נוספת שפתחה רע את העונה היא ההגנה. הספיגות קלות ורכות מדי. אומנם צלחת האליפות נחתה בכרמל בעונה שעברה, אבל גם אז נאמר, לא פעם ולא פעמיים, שיש בעיית מגן ימני. ומה העונה? אותו הדבר.

געגועים למאבוקה

רז מאיר הוא שחקן נחמד שמתאים להיות מחליף, לא מגן ראשון. אומנם זה קורה כי ראיין סטריין פצוע. ופה אני אעצור ואתמקד בבעיה: לא יעלה על הדעת ששחקן חיזוק זר, כל כך נוטה להיפצע. הרי אם יורקים עליך, לא תאמר שזה גשם. כנראה, לכאורה, ייתכן, שמדובר על שחקן "פציע" מאד. האם הנוזא לא נבדק לפני החתמתו? כרגע, נותרנו עם געגועים עזים לארנסט מאבוקה. בנוסף, עפרי ארד, סאן מנחם ובוגדן פלאניץ, רחוקים מלהזכיר את יכולתם מאשתקד.

ג'וש כהן. הפעם לא הושיע בפנדלים (צילום: ראובן כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מה עם ג'וש?

השוער שהיה שחקן העונה בשעונה שעברה, הוכתר כמלך הפנדלים וכנראה שהשנה התואר הזה מתרחק ממנו, ולראייה אתמול, שידר חוסר ביטחון בין קורות השער וטועה יותר מדי, דבר שמעיב גם ביצועיהם של חבריו לקבוצה. בעיניי, המהלך שהוביל בסופו של דבר לפנדל הראשון לב"ש, נבע מטעות קשה של השוער שיצא לכדור גובה בצורה רעה מאד ופספס אותו ובגדול.

מה קורה לברק בכר?

המאמן הטוב בארץ פתח את העונה רע מאד. לא מעט אשמה מונחת על כתפיו. חילופים לא מובנים, רוטציות שנעשות בשל ריבוי משחקים, ולא נראה שבחוכמה רבה. אי שליטה על חניכיו שמראים עצבנות יתר על כר הדשא וחוסר סדר בצוות המקצועי. ברק "נרדם" ליותר מדי דקות בזמן משחקים. 0:0 מול חדרה, 2:1 הפסדים למכבי תל אביב והפועל ב"ש, 2 הפסדים ותיקו.
יותר מדי איבוד נקודת בתחילת עונה.

בכר, "בכושר לא טוב" (צילום: ראובן כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

לא ניתן להתעלם מהעובדה ששני ההפסדים הגיעו לשתי קבוצות שנלחמות עם מכבי חיפה על תואר האליפות. יש פה אמירה להמשך הליגה: מכבי חיפה לא כזאת חזקה ומאד פגיעה.
קשה לי מאד לראות את ההתנהגות של הצוות המקצועי שסובב את בכר: עצבניים, מתלהמים, רבים וצועקים. אין כמעט משחק שבו הם לא מקבלים כרטיס צהוב. איפה הדוגמה האישית?

אין לי ספק שיעקב שחר מאד מאוכזב מכך שבכר לא מעמיד במקום את הסובבים אותו, ובראשם גיא צרפתי שבעיני עובר את גבול הטעם הטוב. בכר, כפי שכתבתי, הוא המאמן הטוב בישראל, אך כרגע נראה שהוא "לא בכושר".

אירופה – ישראל:
אומנם במכבי חיפה לא משתמשים בתירוץ העייפות, אבל כן בתירוץ העומס. מה אפשר להסיק מכך? שהסגל לא רחב מספיק. א נכון, יש פציעות, אבל לא בשביל זה יש סגל עמוק?!

הרוטציה היא תמיד פתח לצרות, כי לא בהכרח יהיה תיאום בין השחקנים המחליפים, אבל אם גם המחליפים היו ברמה שווה להרכב הראשון, זה היה מורגש פחות.

לשים את הדברים על השולחן

אני תוהה לעצמי: אם המשחקים באירופה עושים כזה נזק לקבוצות בארץ, אז למה כאשר קבוצות לא מצליחות להעפיל למסגרת אירופאית כלשהי, יש עצבות? בעיני, זה נטו כסף.
מעפילות נטו בשל רצון להכנסות. בעיקרון, זה דבר בהחלט לגיטימי, אבל צריך לשים את הדברים על השולחן: אירופה זה כספומט ולא מעבר.

מכבי חיפה הציגה משחק גרוע מאד מול אוניון ברלין שהיא לא מאריות הכדורגל של הליגה הגרמנית, אבל עדיין טובה בכמה דרגות מאלופת ישראל. הגרמנים ניצחו בהילוך ראשון, בדיוק כפי שחיפה ניצחה את מכבי פתח תקווה במשחק הליגה האחרון.

ההצעה שלי היא כזאת:
"להעביר את הזמן" בשלב הבתים של הקונפרס ליג, לחכות שהסיוט יגמר, לקבל כספים ולקוות שלא יהיו פציעות ונזקים בליגה המקומית.

אכזבה גדולה לקהל הירוק (צילום: ראובן כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

אלימות? עד כאן!

מה שהיה אתמול על כר הדשא הוא מחזה זוועתי, אלים ולא ראוי. דחיפות, קללות, איומים.
הכותרת לכל אלה היא ברורה: אלימות! ספורטאים צריכים להוות דוגמה ומופת לנוער. מה שהיה אתמול בסמי עופר היה דוחה. לא פחות מזה. זה הגיע לרמה של דחיפות וקללות בין צוותים מקצועיים. לאן הגענו? אני מצפה מראשי שני המועדונים הגדולים לפרסם הודעות גינוי על מה שהתרחש אמש. הקבוצות צריכות להבין את גודל האחריות שיש להן על הכתפיים.
כל מילה שיוצאת להם מהפה יכולה להלהיט את הרוחות בקרב האוהדים שצופים.
לא רחוק היום שמישהו חמום מוח יעשה מעשה קיצוני במגרש הכדורגל.
בואו נשים סוף לזה! כאן ועכשיו!

השיפוט:
אתמול צפינו באחת מהופעות השיפוט הנוראיות ביותר שקרו במדינת ישראל. ואני לא מדבר על המיקרו אלא על המקרו. לעניות דעתי, השופט גל ליבוביץ לא טעה בפנדל של מכבי חיפה ובכרטיס האדום ששלף לגורדנה. הוא גם לא טעה בפנדלים של ב"ש, למרות שאת הראשון מבינהם הייתי מבטל, כי היה כבר שער חוקי מלפני כן, כך שגם האדום של אצילי היה מתבטל.
הוא כן טעה בהתנהלות. לא יעלה על הדעת שיהיה כזה חוסר שליטה משווע במגרש. זה היה נראה כמו המערב הפרוע בלב חיפה. המאמנים והשחקנים עשו מה שבא להם, או במילים אחרות: לא ספרו את השופט.

דבר כזה לא יכול לקרות ופה השופט נכשל.
אני, במקומו, הייתי עוצר את המשחק, מכנס את המאמנים ואומר להם חד וחלק: אם השכונה לא מסתיימת כאן ועכשיו, המשחק לא מתחדש!
אומץ גל. אומץ.

שחר נפרד מרוקאביצה שכל כך חסר בחוד (צילום: ראובן כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

כך מתנהגים אקסים?

רוני לוי במופע אימים של אחד המאמנים הוותיקים בארץ. תלונות, צעקות, ויכוחים עם צרפתי ואצילי. רוני, לא הולם אותך ואת מעמדך. שכטר: מדוע כל מפגש שלך עם מכבי חיפה נגרר לעימותים מיותרים? לגבי אבו עביד ורוקאביצה: אין תלונות .

חזיזה ורעם

דולב חזיזה הוא ללא ספק אחד משחקני הנשמה הגדולים שיש במועדון, גם ביכולת, גם במנהיגות וגם בחיבור עם המועדון והאוהדים. אך יש דבר אחד שהוא חייב להיפטר ממנו -השכונתיות. דולב, די. מספיק. די ליפול ממשב רוח שעבר לידך. די לריב עם שחקנים. די להיגרר למריבות. זה בסדר גמור אם זה במינון הנכון, אבל אתה מגזים. אתמול, במו רגליך נפלת בפח של באר שבע. הם גררו אותך לארגז המשחקים שלהם ובאירוע אחד שבו שוב נפלת, החזרת אותם, תוך כדי בלאגן לא מוסבר, למשחק. אני ממליץ שתהיה אתה: שחקן כדורגל מעולה ולא שחקן תיאטרון גרוע.

לסיכום:

מכבי חיפה יצאה פראיירית גדולה מאד. הפועל באר שבע פתחה את המשחק בצורה נוראית:
פנדל, אדום, פציעות, חילופים… הירוקים היו יכולים וצריכים, לפרק את הפועל באר שבע לגורמים ולהנחיל להם תבוסה מהדהדת, אך בדיוק ההפך קרה. יהירות, שחצנות, חוסר תפקוד ונפילה בפח "העצבים" של הפועל באר שבע, גרמו, בסופו של דבר, להפסד של הירוקים שכעת מלקקים את הפצעים. מכבי חיפה שיכולה היתה אמש, להעפיל למקום הראשון ולהיות בעמדת נרדפת, היא כעת בעמדת הרודפת.

אני מקווה מאד שאחרי פגרת הנבחרת הדברים ישתנו לטובה, כי אם לא, תהיה לנו עונה מאכזבת מאד. אנחנו בתחילתה של עונה, כך שהכל עוד יכול להשתנות, ועם חיזוק נכון בינואר, העתיד יוכל לחזור להיות ירוק.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

אלעד שפירא
אלעד שפירא
כתב ספורט, ושדרן רדיו

כתבות קשורות לנושא זה

3 תגובות

 1. אינני חיפאי !!! ולא גאון כדורגל!!! אחרי הפנדל …מוצדק או לא …באר שבע נתנה מופע אימים של אלימות ופרובוקציות !!!!

 2. כל הכבוד לכתב כל מילה נכונה מכבי יצאו פריירים וחבל כואב הלב
  מעל 20.000 אוהדי חיפה כמוני היתאכזבתי מההיתנהולת וההיתלהמות של שחני מכבי שברושם השחקן הטוב חזיזה ומאד חבל

  • ההשקעה בכדורגל בעיר הזויה.
   יש עוד עשרות ענפי ספורט שכן מביאים הישגים במישור הבינלאומי והאולימפי.
   חיפה דורשת ברעכה עירונית אולימפית העיר היחידה ללא בריכה עירונית. הכדורגל יסתדר גם בלי תמיכה בכלל.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

מכבי חיפה אמרה תודה ונפרדה ממאמנה מסאי דגו

במשחקה האחרון של מכבי חיפה במסגרת הדרבי החיפאי באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה נפרדה קבוצת מכבי חיפה ואמרה תודה למאמן הקבוצה מסאי דגו שהיה...

מעל 5 ק״ג חשיש ונשק נתפסו בשטח פתוח

(חי פה) למעלה מ- 5 ק״ג חומר החשוד כחשיש מחולק לפלטות ונשק "סופטאייר" ארוך נתפסו בשטח פתוח בבסמת טבעון. ממשטרה ישראל נמסר לחי פה תאגיד...

חי פה • התרמת דם בחמישי 30/05/24

חמישי 30/05/24 בין השעות 18:30 - 23:00במתחם השוקק של שוק תלפיות בחיפה לונץ 4, סמוך למסעדה התאילנדית בשוקיש לכם הזדמנות לעשות עוד משהו טוב,...

השחמטאי שנפצע ב-7 באוקטובר ורגלו נקטעה ינסה לזכות באליפות ישראל לאנשים עם מוגבלויות

חיפה מארחת את אליפות ישראל עשרות שחמטאים, ובהם אמנים ורבי אמנים, הבטיחו כבר את הגעתם לאליפות הארץ, שתיערך ביום חמישי בבית הלוחם חיפה ותחולק לקטגוריות...

ארגון וניהול דיירים בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 • מנשה שמש קיים טכנולוגיות

דיירים אשר מעוניינים לחדש את הנכס אשר בבעלותם במסגרת פרויקט של פינוי בינוי או תמ"א 38 הריסה ובינוי, צריכים לפנות לחברה המתמחה בליווי דיירים...