רונן מרדכי גרין – האם השקעות נדל"ן מסחרי מומלץ לעשות בפריפריה?

יזם הנדל"ן רונן מרדכי גרין (צילום: יח"צ)

למה משקיעים רבים מתעלמים מהפריפריה? ואיזה נדל"ן מסחרי מומלץ בפריפריה יכול להניב לכם תשואה גבוהה?

יזם הנדל"ן המסחרי, רונן מרדכי גרין, מסביר מדוע משקיעים רבים נוטים לשכוח את כוחה הגדול של הפריפריה הישראלית ואילו אפשרויות עומדות בפניכם

השקעה בנדל"ן מסחרי בפריפריה? רונן מרדכי גרין ממליץ לא לפסול את האפשרות

שוק הנדל"ן הישראלי רותח, נכסים למגורים ונכסים מסחריים נמצאים בביקושים גבוהים, על אף תקופת הקורונה שפגעה באופן זמני בנכסי מסחר שונים כדוגמת משרדים ומרכזי קניות סגורים – נכסי מסחר שונים הציגו יציבות ואף עלייה בביקוש.

השקעה בנדל"ן מסחרי מחייבת בדיקות מרובות של הנכס וסביבתו, מרכיב המיקום גורם למשקיעים רבים לברוח מהפריפריה למרכז או לאזורים שונים בחו"ל, המיצוב של הפריפריה כחלשה ולא אטרקטיבית גורם למשקיעי הנדל"ן המסחרי המנוסים יותר לנצל הזדמנויות ולגרוף תשואה גבוהה ויציבה בהשקעות נדל"ן מסחרי בפריפריה.

מי שלא ממהר לברוח מהזדמנויות השקעה טובות הוא יזם הנדל"ן מסחרי-תיירותי, רונן מרדכי גרין: "מומלץ לדלג מעל המילה פריפריה ולבחון את האזור והנכסים האפשריים שבו בראש פתוח וחכם, התמקדות בסוגי נכסי מסחר שונים בפריפריה יובילו להשקעת נדל"ן מסחרי מומלצת וכדאית".

לוגיסטיקה בפריפריה: בדיקות מקצועיות יובילו להשקעת נדל"ן מסחרי מוצלחת

נכסי נדל"ן מסחרי מחולקים לסוגים שונים: משרדים, מלונות, קניונים או מרכזים מסחריים, מלונאות, חנויות, מחסנים וסוגים נוספים הפזורים בישראל ובעולם ובעלי תשואות מניבות שונות.
אחד מסוגי הנדל"ן המובילים בפריפריה הוא תחום לוגיסטיקה ומחסנים, מלבד השטחים הגדולים שאינם למגורים, הגידול המשמעותי בביקוש למשרדים ונכס למגורים במטרופולין הובילו את הפריפריה להיות מקום מצוין להקמת מחסנים ומרלו"גים.

יזם הנדל"ן רונן מרדכי גרין (צילום: יח"צ)

בין המרכז לפריפריה

רונן מרדכי גרין מסביר על היחס שבין המרכז לפריפריה: "הנדל"ן חייב להיות מאוזן וכך זה גם קורה בפועל, בעוד שתמהיל המגורים והמשרדים במרכז גדל, כך גדל גם תמהיל הנכסים הלוגיסטיים בפריפריה. אם נוסיף את העובדה על הצורך ההולך וגדל במחסנים ושטחי אחסון סחורות עקב העלייה במסחר המקוון, אופציה לנכסים לוגיסטיים אולי אינה מושכת וזוהרת כמו המלונות והמשרדים אך היא אופציה טובה שיכולה להניב תשואות נאות ויציבות".

האפשרויות קיימות

השקעה בנדל"ן מסחרי מניבה תשואה גבוהה יותר מנדל"ן למגורים, השקעה בנדל"ן מסחרי בתחומים שונים תלויה בפרמטרים שונים ובסוגי הנכס המסחרי, רונן מרדכי גרין מציע לבחון את ההשקעה בחיוב: "אל תפחדו ותבדקו את כל הפרמטרים הנדרשים בצורה מקצועית ויסודית, אם אתם מעוניינים לרכוש נכס לוגיסטי כדוגמת מרלו"ג תוכלו ליהנות מרמת תשואה של 6% ועד 8% ובהתאם למיקום הנכס בפריפריה והאיכות של הנכס. נדל"ן מסחרי לוגיסטי צמח גם בתקופת הקורונה והוכיח יציבות וביקוש גבוה".

עוד מוסיף מרדכי גרין: "האפשרויות קיימות, צריך למצוא את המיקום הנכון ולא להינעל מחשבתית, כך למשל, הביקוש לחוות שרתים גדל משנה לשנה וכך גם הצורך בנכס מותאם לתחום הזה".

הגיבו כאן לכתבה