מכבי חיפה אכזבה מול מכבי תל אביב – "החלום הרע והבלתי נגמר מהמרכז" • צפו

הירוקים היחידים שהגיעו למשחק. צילום ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה

מכבי תל אביב – מכבי חיפה 1:2

מה נגיד ומה נאמר?
האמת, כבר נגמרו המילים והרעיונות כדי לתאר את מה שקורה לירוקים מול מכבי תל אביב.
כבר 5 שנים שת"א מאכילה מרורים את חיפה. באופן חד משמעי ניתן לקבוע, נכון לזמן הזה של העונה, הסגל של הירוקים לא מספיק חזק וקטלני כפי שהסתמן בקיץ.

העונה נפתחה בצורה מקרטעת עם תיקו מאופס מול חדרה, ניצחון בשיניים מול סכנין והפסד מול "החלום הרע והבלתי נגמר" מהמרכז. הדבר המדאיג ביותר הוא היובש בהתקפה – 3 שערים בשלושה משחקים. אולי זה יפה לקבוצה קטנה, אך לא למועדון שאמור להיות דורסני.

ברק בכר מסכם את המשחק | צפו


אני לא מתרץ את ההפסד שהתרחש בבלומפילד שביפו, אבל מכבי תל אביב לא כזאת חלשה כפי שהצטייר. אכן. בלי פרץ, כהן, שכטר ושות' זה לא נראה מאיים, אבל קוואס (במשחק נהדר), ביטון, קניקובסקי ופריצה, הם רביעייה שתעשה צרות צרורות לכל הגנות הליגה, ועם תיאום וכושר נוספים זה יראה עוד הרבה יותר טוב.

סאן מנחם. כובש שער השוויון שלא הספיק בסוף. (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

ברק בכר שגה בכך שלא עשה זעזוע בתחילת המחצית הראשונה ובתחילת המחצית השנייה.
אלה פרקי הזמן שבהם הצהובים לקחו את היוזמה והזרימו דם צהוב לכר הדשא. אותי מאכזב שצ'ארון שרי, דולב חזיזה, דוניו ומעל כולם עומר אצילי, לא הגיעו למשחק. שחקנים גדולים נמדדים במשחקים גדולים. לרביעייה הזאת צריך להצמיד למשחק הזה את הכיתוב "כגודל הציפייה כך גודל האכזבה", הם הרגילו את כל הכדורגל הישראלי ובטח את אוהדיהם, שיש על מי לסמוך, אך לא הפעם…

אין ספק שברק בכר נאמן למציאות ובראיון אחרי המשחק אמר באופן שלא משתמע ל-2 פנים:

  1. אין תירוצים של עומס משחקים כי יש רוטציה.
  2. הוא שגה בכך שהתמהמה עם החילופים.
  3. הגיע לקבוצה שלו להפסיד.

אך צר לי לומר זאת אבל הדבר הכואב ביותר לא נאמר: בכר והקבוצה פשוט יצאו פראיירים כשפספסו הזדמנות לתת נוקאאוט למכבי תל אביב כבר בתחילת העונה. הרי ניצחון ירוק היה גורם להם לאבד את הביטחון שגם ככה היה ברצפה. לצערנו, עבור מכבי חיפה וברק בכר המשחק היה פשוט רע מאד.

דוניו. כרגע, לא נותן להשכיח את רוקאביצה. (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

נקודות אור קטנה:
יישר כח, שוב, לגיא וייזינגר על תרגיל מוצלח במצב נייח, שנגמר בשער של סאן מנחם. ואם בוייזינגר עסקינן, אז עליו לעשות שיחה דחופה וצפופה עם השוער שלו. השער הראשון של מכבי תל אביב רשום חד משמעית עליו – אשמתו הישירה. גם מבחינת עוצמה, גם מבחינת ההרכב שעלה ,שלא היה מאוזן וגם מבחינת ההתקדמות במעלה הטבלה.

נקודה למחשבה:
האם הוויתור על מאבוקה ורוקאביצה מחליש את חיפה? אני טוען שבנוגע לחלוץ, חד משמעית כן. מצפייה בתקציר המשחק בין בני סכנין והפועל ב"ש, אפשר רק להתגעגע. שלושה מצבים ודאיים של רוקאביצה בפחות מרבע שעה, זה גורם למחנק בגרון.
במאמר מוסגר נזכיר ששני חלוצי הסגל אשתקד, נחמני ועוואד, כבשו במחזור האחרון.

בנוגע למגן, ימים יגידו… עוד מוקדם לדעת מפני שראייו סטריין סבל מחוסר מזל של פציעות ולא שיחק מספיק כדי שנוכל לקבוע כעת.

הירוקים היחידים שהגיעו למשחק. (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

סיכום הערב:
מכבי חיפה נראית כרגע קבוצה שבעה, עייפה, חלשה וחסרת מחץ. אבל לא הכל שחור, משום שעל הקווים נמצא המאמן מספר 1 בישראל ויש תחתיו סגל שגם עכשיו, לאחר הפסד, ניתן לומר עליו באופן ברור שהוא בין הטובים בארץ. אני בטוח שבהמשך הליגה העסק יראה הרבה יותר טוב.

תואר נוסף?
הגלולה המרה יכולה להפוך מתוקה יותר ביום רביעי הקרוב, בגמר גביע הטוטו.

הגיבו כאן לכתבה