האטרקציה החשמלית של חוה"מ סוכות מגיעה לטירת כרמל • יום ה' 23/9/21 • הכניסה חופשית • צפו

מיחזור פסולת אלקטרונית בטירת כרמל (צילום: מאי פקטורי)

הקרנבל הסביבתי של חוה"מ סוכות מגיע לטירת כרמל | מותנה בהרשמה מראש

ביום ה' 23/9/21 מרכז המבקרים מהמתקדמים והחדשניים בעולם למיחזור פסולת אלקטרונית וסוללות – מ.א.י פקטורי, מגיע לטירת הכרמל. המשפחות והילדים יביאו עימם פסולת אלקטרונית חשמלית ביתית, ויעברו מסלול חוויתי המדמה את מפעלי המיחזור לפסולת חשמלית הקיימים בישראל ובעולם.

מיחזור פסולת אלקטרונית בטירת כרמל (צילום: מאי פקטורי)

חווית המיחזור

באמצעות אור, קול, שמע ומישוש, מומחשת לתושבים חווית המיחזור. המשתתפים נוגעים ורואים כיצד נראה באמת מיחזור פסולת אלקטרונית. בדרך חדשנית זו מקבל כל תושב את האפשרות לקחת חלק פעיל ומעשי באיסוף ומיחזור, ואף זוכה לתמורה חברתית וערכית.
למבקרים תחולק שקית ביתית לאיסוף סוללות למיחזור.

שימו לב!
הכניסה לפעילות חופשית, בהתאם להנחיות הקורונה
ומותנית בהרשמה מראש


הפעילות הכי איכותית בסביבה | צפו


ממחזרים כל השנה

התושבים יכולים כמובן למחזר פסולת אלקטרונית לאורך כל השנה, שכן, ברחבי טירת הכרמל הוצבו לאחרונה מתקנים לאיסוף פסולת אלקטרונית וסוללות, ובנוסף ניתן להזמין בכל עת פינוי של פסולת חשמלית גדולה ממדרכות הבתים. מיקומי נקודות האיסוף, לינק להזמנת פינוי פסולת חשמלית גדולה וכן מידע מפורט בנושא ניתן למצוא באתר עיריית טירת הכרמל ובאתר תאגיד מ.א.י.

פסולת אלקטרונית פוגעת בבריאותנו

בכל שנה מייצרים אזרחי ישראל כ-160,000,000 ק"ג של פסולת אלקטרונית. כך, למרות שהפסולת האלקטרונית הינה רק כ-3% מכלל הפסולת, בפועל היא מהווה כ-70% מתכולתה הרעילה, המזיקה מאוד לבריאות התושבים, כאשר כל תושב בארץ מייצר כ-17 ק"ג פסולת אלקטרונית בכל שנה.

הפסולת האלקטרונית עשויה מחומרים מזהמים ביותר כגון עופרת וכספית, שעלולים לגרום למחלות במערכות העצבים והנשימה. כיום, מרבית הפסולת עדיין אינה מגיעה למיחזור. בישראל נשרפת כמות עצומה של פסולת אלקטרונית רעילה, המזהמת את האדמה, את מקורות המים וגם את האוויר, ופוגעת כאמור בבריאות התושבים.


קרנבל סביבתי בטירת הכרמל • חוה"מ סוכות – יום ה' 23/9/21
במגרש בית ספר יגאל אלון, ויצמן 19, טירת הכרמל
בין השעות 11:00-19:00 • מותנה בהרשמה מראש

ההרשמה דרך אתר העירייה ומוקד 106 או בקישור:


אריה טל • ראש עיריית טירת כרמל

ראש עיריית טירת כרמל, אריה טל:

אני קורא לכולכם, תושבים יקרים, לנצל את החופשות והחגים כדי לגייס את עצמנו ואת ילדינו למען הסביבה. אם נלמד לאסוף ולמחזר פסולת אלקטרונית, נשכיל להעביר לילדינו שיעור חשוב. דרך הפעילות החינוכית המשותפת הם ילמדו על צריכה נבונה, מיחזור ושימוש מושכל במוצרי חשמל. הגיע הזמן שניקח אחריות. בואו נעשה צעד חשוב לעיר שלנו ולבריאות של כולנו, ונתחיל למחזר.

מיחזור פסולת אלקטרונית בטירת כרמל (צילום: מאי פקטורי)
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפסטבל פה אמר/ה

    קרניבל יפה בטירת הכרמל. חג שמח

הגיבו כאן לכתבה