עיריית נשר ממשיכה באופן עצמאי במבצע עיקור החתולים

למרות העדר סיוע ממשלתי, עיריית נשר ממשיכה באופן עצמאי במבצע עיקור החתולים. מדובר במבצע עיקור המתקיים זו השנה הרביעית. ראש העירייה, אבי בינמו: "המבצע מעיד עד כמה עיריית נשר מחויבת גם להולכים על ארבע".

עיקור_חתולי_רחוב_חתולים_צילום_איל_לרמן.jpg

(צילום: איל לרמן)
עיריית נשר ממשיכה גם השנה במבצע המיוחד לאיתור ועיקור של חתולי רחוב. זאת, למרות העדר סיוע תקציבי ממשלתי, שאמור היה להגיע השנה ממשרד החקלאות. מאז תחילת המבצע השנה, בחודש מארס ועד סוף חודש אוקטובר, בוצעו בעיר נשר, בשיתוף עם התושבים והווטרינר העירוני, לכידות ועיקורים לכ-300 חתולי רחוב, והכל מתקציב העירייה. בתום התהליך מוחזרים החתולים לסביבתם הטבעית.

מנהל מחלקת שילוט, רישוי וקידום עסקים בעיריית נשר, אלי ממן: "גם השנה, למרות העדר התקצוב של משרד החקלאות, מבטיחה עיריית נשר איכות חיים לתושבים תוך דאגה גם לשלומם ובריאותם של החתולים. השנה התחלנו במבצע בכוחותינו ובתקציב שלנו בלבד ללא תמיכה כספית של משרד החקלאות. ההשקעה הכספית היא בסביבות 30,000 ₪ כאשר כל התקציב הינו של העיריה. המבצע התקיים וממשיך להתקיים בכל רחבי העיר כולל באזור התעשייה, בהתאם לפניות של אזרחים למוקד העירוני".

ממן ציין כי בשלוש השנים האחרונות, בהן היתה השתתפות של משרד החקלאות בתקצוב הפעילות, בוצעו מדי שנה, מעל ל-500 עיקורים וסירוסים של חתולי רחוב בעיר נשר. והוסיף: "פעולת הסירוס של החתולים הזכרים והעיקור של הנקבות נעשית על ידי וטרינר מוסמך ואינה גורמת סבל או כאב לחתול. עיקור וסירוס החתולים היא הדרך ההומנית והמתקדמת ביותר להתמודד עם קצב הריבוי הטבעי הגבוה של החתולים. לאחר ביצוע הניתוח נשארים החתולים להשגחה כדי לוודא שמצבם טוב. כאשר הם מספיק חזקים אנו מחזירים אותם לסביבתם הטבעית – למקום ממנו הם נלקחו, שכן מדובר בחיה טריטוריאלית".

ראש עיריית נשר, אבי בינמו: "מבצע עיקור החתולים מעיד עד כמה עיריית נשר מחויבת גם להולכים על ארבע, והוא זוכה להצלחה גדולה הודות לעובדי העירייה המסורים ולאותם תושבים שלא מהססים ומעדכנים אותנו על ריכוזים בהם נמצאים חתולי הרחוב. תושבים המבקשים לדווח על חתולי רחוב יכולים להתקשר 106 למוקד העירוני של עיריית נשר".

יש לציין, כי במהלך השנתיים האחרונות, דאגה עיריית נשר גם לאיכות החיים של הכלבים ובעליהם: לראשונה, הוקמו בנשר גינות לכלבים בשלושה מוקדים: בסמוך ל"גן רוסלן" בצומת הרחובות אורן-חצב-ששת הימים, בצמוד לגן התשבי שבשכונת נשר, וליד "בית לנדאו", בשכונת גבעת נשר.

זכויות בעלי החיים בחיפה

לא ניתן להגיב