הפגנה נגד הרס מפרץ חיפה והזיהום באירוע אליפות השייט ב-470

הערב, מוצ”ש, 10/10/2015, התקיימה הפגנה של פעילי סביבה בכניסה לאולם הקונגרסים. באותה שעה נכנסו משתתפי אליפות העולם בשייט לטקס קבלת הפנים החגיגי.

צפו בווידאו: יהב מקלל את פעיל הסביבה רן מינרבי, אשר שואל אותו על הזרמת הביוב לחופי בת גלים השבוע, כאשר השייטים התאמנו לתחרות


אין זו הפעם הראשונה בה יהב תוקף פעיל סביבה. בפעם הקודמת הוא תקף את חנה קופרמן ואיים לשבור לה את המצלמה. הנה התזכורת:

מוחים על הזרמת הביוב השבוע לים באזור התחרות:


במהלך ההפגנה התעמת פעיל הסביבה רן מינרבי עם יונה יהב ומחה על הזרמת הביוב אשר התקיימה השבוע ( 07/10/2015) בבת גלים, בעוד השייטים מכל העולם מתאמנים בחוף השקט.
בתגובה ענה לו יהב : “אתה מטומטם”
מדובר בהזרמת ביוב אשר לא דווחה למשרד הבריאות וכך נחשפו השייטים והרוחצים בחופי בת גלים לים אליו הוזרם ביוב מבלי שמשרד הבריאות דגם את המים ווידא כי הים מותר לרחצה ושייט. על כך דיווחנו בהרחבה בכתבה המצורפת.

05_-_מפגינים_במרכז_הקונגרסים.jpg

מפגינים במרכז הקונגרסים

המפגינים: “הנמל החדש יהרוס את חופי הקריות”


המפגינים מוחים על כך שיונה יהב מקדם תכנית לנמל חדש שיהרוס את מזרח מפרץ חיפה וישנה את פניו לתמיד, תוך גרימת נזק ממשי לחופי הקריות, המזוהמים ממילא.
המפגינים טוענים כי הנמל החדש ישרת את תעשיית הדלקים המזהמת ממילא ויוסיף גם זיהום אוויר למפרץ חיפה.

השייטים_מאזינים_למפגינים_ברוב_קשב.jpg

השייטים מאזינים למפגינים ברוב קשב ומזדהים
המפגינים הסבירו לשייטים באנגלית כי יהב מקיים הצגה של עיר ספורטיבית בעוד שבמקביל הוא מעודד פגיעה אנושה בים ובסביבה החופית. השייטים שהאזינו כיבדו את המפגינים במחיאות כפיים לאות הזדהות.
השייטים בכל העולם נמנים , באופן מסורתי, על קהילה המחוייבת לשמירה על ערכי טבע ובעיקר על ניקיון הים וחופיו.

בתוך_מרכז_הקונגרסים_השולחנות_ערוכים_לקראת_השייטים.jpg

בתוך מרכז הקונגרסים השולחנות ערוכים לקראת השייטים
רויטל_גולדשמיד.JPGרויטל גולדשמיד – דוברת מגמה ירוקה בחיפה וממארגני ההפגנה מסרה לחי פה: בזמן שבמפרץ חיפה מקודמות תכניות להרס קו החוף והקמת נמל דלקים מזהם, בוחר ראש העיר, באופן אירוני לארח תחרות שייט עולמית היוצאת לים בדיוק מקו חוף זה.
אנחנו קוראים למר יונה יהב לקדם תכניות להפיכת חיפה לריביירת ספורט ימי, ולעצור את התכניות שעתידות להרוס את קו החוף ולהוסיף זיהום ותחלואה למפרץ חיפה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.