עוזבים את חיפה? עוברים לחיפה!

בחרו בחיפה (צילום: גלעד שטיין, חגי שמואלי, ירון כרמי)

לצד האנשים שעוזבים את חיפה, יש גם כאלה שמעתיקים את כתובתם אל העיר. הזמרים סטטיק ובן אל, הסופרים צרויה שלו ואיל מגד, חברת הכנסת נעמה לזימי ובעלה הסופר והמורה אבי מותהדה.

סטטיק (צילום: גלעד שטיין)

סטטיק

הזמר סטטיק, לירז רוסו, גדל בחיפה וקנה דירה בחיפה כשבגר והתחתן. לעומת זמרים אחרים, שברגע שהתחילו להצליח עזבו את חיפה לטובת המרכז, סטטיק רכש דירה בחיפה. האם אפשר להיות זמר מצליח ולא לגור באזור המרכז? חיפאים רבים שקיוו להצליח כזמרים, שחקנים או דוגמנים, עזבו את העיר עוד לפני ההצלחה המיוחלת, על מנת להיות קרובים למקום שבו קורים הדברים, ולכן הבחירה של סטטיק להישאר חיפאי היא כל כך ייחודית, אבל הוא באמת מוכיח, שאם אתה מוכשר, זה לא משנה אם אתה גר על הכרמל או במרכז תל אביב, אתה תצליח בגדול.

צרויה שלו. (צילום: חגי שמואלי)

צרויה שלו ואיל מגד

זוג הסופרים עזב את ירושלים ועבר לגור בשכונת דניה בעיר. שלו ומגד עברו לעיר בתקופתו של ראש העיר הקודם, יונה יהב. במהלך שיפוץ העיר התחתית היה ניסיון להביא למקום אמנים. אם הייתה תקווה שזו תהיה התחלה של מעבר של יוצרים ואומנים לעיר, זה לא קרה, אבל מגד ושלו מתגוררים בעיר כבר מספר שנים ומראים שאפשר לכתוב, ליצור ולהרצות בכל רחבי הארץ ולעשות את זה מחיפה. לאחרונה פרסמה שלו ספר חדש “פליאה” המתרחש בחיפה. זה באמת לא שיגרתי שסופרת ממקמת את גיבוריה בחיפה וגם מתגוררת בה. יהודית קציר, למשל, שגדלה בחיפה, כתבה רומנים שמתרחשים במרכז הכרמל, אך היא כתבה אותם כשכבר התגוררה במרכז הארץ.

נעמה לזימי (צילום: ירון כרמי)
נעמה לזימי (צילום: ירון כרמי)

נעמה לזימי ואבי מותהדה

נעמה לזימי הגיעה לחיפה, כי כילדה שגדלה במגדל העמק, חיפה נראתה לה כמו העיר הגדולה. היא למדה באוניברסיטת חיפה והייתה פעילה במפלגת העבודה. ניתן היה למצוא אותה בכל מאבק לטובת אוכלוסייה מוחלשת. היא פגשה את אבי מותהדה והאהבה פרחה. אבי הגיע לחיפה מאזור המרכז, ולאחר שפגש את לזימי ונישא לה, הם הקימו את ביתם בחיפה. לזימי התמודדה יחד עם ראש העיר עינת קליש רותם ונבחרה למועצת העיר. אחד הדברים שהיא מאמינה בהם הוא העסקה ישירה, ובכהונתה כחברת מועצה גם הגיעה להישג בנושא – עובדי הניקיון נקלטו כעובדי עירייה. לאחר הבחירות האחרונות היא נכנסה לכנסת, בזכות החוק הנורבגי, כחברת כנסת של מפלגת העבודה. כחברת כנסת היא עבדה קשה על תקציב המדינה האחרון, יחד עם עוד כמה חברות כנסת, על מנת שהעלאת גיל הפרישה לנשים לא יהיה על חשבון נשים מוחלשות. לנעמה ואבי יש שני ילדים והם מתגוררים בקריית אליעזר. לזימי פתחה לשכה בחיפה ובנאומה הראשון נתנה את מספר הנייד שלה לכל המעוניין וביקשה לפנות אליה בכל נושא. אבי הוציא ספר, עובד בתיכון כמורה לתנ”ך ועושה דוקטורט.

לחיפה יש מה להציע, גם אם היא לא חלק ממדינת תל אביב. היא לא מנסה להתחרות בתל אביב אלא מציעה צורת חיים חלופית, שמתאימה לאלה שבוחרים לגור בה. בסופו של דבר, כשאין פקקים או תאונה, המרחק בין תל אביב לחיפה הוא בסך הכול שעה, כך שאפשר לגור על הכרמל ודי מהר להגיע לכל אירוע במרכז הארץ.

הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפסטבל פה אמר/ה

  עדיף להישאר בחיפה. לחיפה יש מה להציע. גמר חתימה טובה לכולכם.

 2. נ אמר/ה

  לירז (סטטיק) מאז ומעולם היה תושב חיפה.

 3. יעקב אמר/ה

  הסטטיסטיקה מראה שבכל הארץ מחירי הדירות בעליה, ורק בחיפה, יש ירידה של 3%.
  יש דירות גם להשכרה וגם למכירה,
  הממתינות חודשים לביצוע עיסקה.

  הדוגמאות שצוינו לא מעידות על המצב הכללי.

 4. שמואליק גלבהרט אמר/ה

  בחרתם בקפידה את העוברים לחיפה, אולם אלה במיעוט. רוב העוברים לחיפה אינם סלבריטאים, הם מגיעים מכפרי הגליל.

 5. עדי אמר/ה

  אין ספק שלחיפה פוטנציאל גדול אבל לאחרונה ירדה מגדולתה.
  ארנונה בשמיים עם תשתיות של עיירת פיתוח.
  הרבה בזכות ראשת העיר שלא מרגישים בקיומה.

 6. רון אמר/ה

  ראשת העיר עדיין עסוקה בלחפש את הכספים המבוזבזים שנים עלידי ראש העיר הקודם ועלידי עוזריו ואחרים ושכחה שצריך לשמור ולטפח את העיר הזו איפה היא חיה בירח אולי

 7. ניר אמר/ה

  ברור יש לזמרים האלה כסף אז הם קונים דירות יוקרה באיזורים היוקרתיים של חיפה אבל מה יעשה אדם שגר בגטו של הדר ? יעבור לעיר אחרת כי באזור הדר חוץ מערבים , עולים חדשים וסטודנטים רעשנים ומצוקת חנייה לא תמצא כלום ובנוסף לכל גם דורשים מחירים הזויים על דירות אז תודה אבל לא תודה.

 8. דין דין אמר/ה

  הצעירים נוטשים את חיפה. וגם מבוגרים בעלי יכולת עוזבים לטובת תל אביב.

 9. חיפאית אמר/ה

  ההגירה השלילית לא תעצר כל עוד תושבי חיפה לא מקבלים מענה בסיסי למצוקותיהם והיא רק תאוזן ע”י הגירה כפרית שתופסת תאוצה ומפרה את האיזון הדמוגרפי בעיר חיפאית

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור העיר חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו