יום המאבק הבין-לאומי בסוּגָנוּת | מחאה בחיפה

יום המאבק בסוגנות (צילום: דוברות חופש לבעלי חיים)

מחאת פעילי זכויות בעלי חיים במסגרת יום המאבק בסוגנות שחל היום ברחבי העולם |  "הפסיקו את הסוגנות כלפי בעלי החיים" 

פעילי ארגוני זכויות בעלי חיים, 'חופש לבעלי חיים' ו-'Israel Animal Save' עורכים היום (שישי 27/8/21) הפגנה בחיפה  במסגרת יום המאבק בסוגנות, שחל היום ברחבי העולם זו השנה השביעית.

במסגרת המיצג הפעילים קראו קריאות "כולנו שונים, כולנו שווים, כולנו בעלי חיים", "די לסוגנות, די לאפליה, דיכוי, ניצול ורצח", כנגד הסוּגָנוּת שיש כלפי בעלי חיים.

ליזה אמויאל, מארגון 'Israel Animal Save':

היום הזה מצוין בכל העולם כבר שבע שנים ותופס תאוצה. המושג 'סוגנות' נכנס לשיח החברתי-תרבותי באירופה ובארה"ב. הפעילים שם לא קוראים לעצמם "טבעונים", אלא "אנטי-סוגנים", כי המילה 'טבעונות' מתייחסת לאורח חיים מסוים, בזמן שהמונח 'סוגנות' מצביע על דיכוי של הקורבנות ומזכיר שלא מדובר על דיאטה, אלא על  צדקו בארץ היום נושא הסוגנות כבר כמעט אינו מוזכר במאבק לזכויות בעלי חיים. טוב מאוד שארגון Israel Animal Save לקח על עצמו להחזיר אותו לקדמת הבמה. סוגנות היא אפליה שנוגדת כל אתיקה בסיסית, כולל המחשבה היהודית.
יום המאבק בסוגנות (צילום: דוברות חופש לבעלי חיים)

ד"ר דורון מודן, פעיל במאבק נגד סוגנות:

סוגנות היא שורש האסון של בעלי החיים. מדובר באפליה של בני אדם נגד בעלי חיים אחרים, על בסיס מין ביולוגי. היא חמורה לא פחות מאפליה על בסיס גזע, מין או גיל.  בני האדם מאמינים שהם עליונים על כל יצור ששונה מהם. זה לא מקרה שתיעוש בתי המטבחיים שימש כדגם לתכנון מחנות ההשמדה של הנאצים. האתגר של האנושות הוא להתקדם לשלב הבא, שבו הצדק מורחב לכל היצורים החשים, ולא רק לבני אדם.
הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. שלו אמר/ה

  זכויות בעלי החיים צריכה להיות בראש סדר העדיפויות. מיליארדי בעלי חיים נרצחים, נאנסים, מותקפים מינית ועוברים התעללויות שונות בכל העולם. לא יתכן שנבקש שוויון לקהילה הגאה ואו לנשים בזמן שאנחנו לא נותנים זכויות בסיסיות לבעלי חיים חפים מפשע! די לסיגנות. אם הערכים שלכםן הם: צדק וחמלה, כנראה שטבעונות מתאימה לכםן. תחשבו על זה. שבת שלום.

 2. מזל אמר/ה

  צודקים, אנחנו מנצלים בעלי חיים, אין להם רגע בחיים בלי סבל.
  אם לא נהייה טבעונים, אין ערך להיותו מוסריים בכל שאר החיים. זו הפגיעה הכי קשה שיש -לפגוע בהכי חלשים

 3. דניאל אמר/ה

  עברתי שם אתמול וגרמתם לי לחשוב. אני מנסה להיות טבעונית, נרשמתי לאתגר 22 בזכותכם

 4. ליאור אמר/ה

  מהמם! 😁
  אם אנחנו מבינים את אי הצדק שבפגיעה, ניצול והרג כלבים, חתולים, דובי פנדה וכדומה, אנחנו חייבים להבין שגם אפרוחים, עגלים, דגים וכו מודעים לתחושות ולרגשות ושגם הם רוצים לחיות.
  במקום שזה הכי חשוב – אין הבדל בין בעלי החיים.

 5. דן אמר/ה

  בסדר מי טס מחר לאפריקה להסביר לאריות, לתנים, לכלבי הפרע, ולכול הטורפים למנהם שישנו את המזון שהם אוכלים אתם רוצים לשנות סדרי עולם?

 6. רום אמר/ה

  לדן. אי אפשר להסביר לטורפים, כי בניגוד לבני אדם, הם חייבים לטרוף, אחרת ימותו. אנחנו יכולים לחיות נפלא מהצומח ואפילו לשפר את בריאותנו. אז למה לפגוע בחפים מפשע ללא שום צורך?

הגיבו כאן לכתבה