שוב גופה בחיפה | גבר בן 84 נמצא מוטל בביתו בחיפה בתוך ערימות אשפה מספר ימים לאחר מותו

שוב גופה בחיפה | גבר בן 84 נמצא מוטל בביתו בחיפה בתוך ערימות אשפה (צילום: זק"א)

עריריים שחיים לבד, סובלים לבד, גוססים לבד, לעיתים בייסורים ומתים לבד, בלי שאיש שם לב בחיפה. משהו בקהילה שלנו לא עובד טוב. קשישים מנותקי קשר בחייהם ובמותם, ללא קהילה תומכת ובלי שאיש שם לב להיעדרם.

האירוע ה-15 מתחילת השנה. מחריד


מזק״א נמסר לחי פה:

גבר בן 84 נמצא הערב מוטל בביתו בחיפה בתוך ערימות אשפה ללא רוח חיים מספר ימים לאחר מותו.
הערב סמוך לשעה 20:00 התקבל דיווח במוקד זק״א על גופה שנמצאה בתחילת מצב ריקבון ברחוב אורלוזרוב בחיפה.

שוב גופה בחיפה | גבר בן 84 נמצא מוטל בביתו בחיפה בתוך ערימות אשפה (צילום: זק"א)
שוב גופה בחיפה | גבר בן 84 נמצא מוטל בביתו בחיפה בתוך ערימות אשפה (צילום: זק"א)

חיים קורלנסקי מתנדב זק״א צפון שטיפל בזירה, מסר לחי פה:

״שוב נקראנו לזירה קשה מאוד של גבר שחי לבדו שנמצא ללא רוח חיים מספר ימים לאחר מותו, כשהגענו לזירה נחרדנו מהמראות הקשים, כל הבית היה מלא בערימות של פסולת ואשפה, בתוך הערימות מצאנו את המנוח בן 84 מוטל ללא רוח חיים. צוות מורחב של מתנדבי זק״א צפון טיפלו בכבוד המת בזירה הקשה.״

מתחילת השנה טיפלו מתנדבי זק״א בחיפה ב-15 ארועים קשים של אנשים עריריים וגלמודים שנמצאו מוטלים בביתם זמן רב לאחר מותם, אם יש לכם שכן שגר לבדו דווחו לרשיות הרווחה ובדקו בשלומו לפחות פעם ביום, יחד נציל חיים.

נסיבות האירוע נחקרות ע״י המשטרה.

שוב גופה בחיפה | גבר בן 84 נמצא מוטל בביתו בחיפה בתוך ערימות אשפה (צילום: זק"א)
הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. יסמין עתמה אמר/ה

  באמת הלב נקרע בחיים לא היו כל כך הרבה מקרים שאנשים ככה מתים בלי שאף אחד ישים לב אין מילים לכאב הפכנו למצב שלא מעניין אותנו אחרים עצוב וגם המדינה אשמה בזה שיודעים לקחת מאיתנו כסף ברגע שצריך הם לא שם בכלל אין עזרה בושה למדינת ישראל

 2. א.ד. אמר/ה

  עצוב וקורע את הלב … עולם אכזר.

 3. חייקה אמר/ה

  במילה אחת ….בזיון!הלב נקרע כמה שזה כואב ,אנא מכם בבקשה סימו לב לקשישים האלה נעזור כולנו בעת הזו.

 4. אייל אמר/ה

  זה לא קורע לב, זאת המציאות בעיר עם שירותי רווחה שלא מתפקדים. שעסוקים עם אמנון עידו ראש הועד רק בכמה תוספת שכר הם יקבלו וכמה אחזקת רכב. העיר חיפה לא מעניינת את עיריית חיפה. תושבי חיפה לא מעניינים את עיריית חיפה. הם יודעים לגבות מיסים, ולתת שירות זה מטרד עבורם. לטפל באוכלוסיות נזקקים ומקרי רווחה זה כנראה מטריד אותם במילוי ניירת ושליחת רשימות של מקבלי סיוע במזון אל עמותות פרטיות.
  אין כמות כזו של פשיעה ודרדור חברתי באף עיר אחרת בישראל.
  היה מצופה מראש העיר שתכנס בעובי הקורה ותדרוש ממשרד הרווחה מצב חירום חברתי בחיפה בשכונת הדר. תוספת תקציבים לשיקום כל השכונה שהם הרסו, כל אזרחי ישראל חלקם הלומי קרב, חלקם עולים – שנפלטו בה שהוזנחו. שיתבצע סקר בכל דירה ובכל פינת רחוב בעיר לאיתור נזקקים. לבדוק כל אחד ממה הוא סובל. ואיך אפשר לסייע לו.
  מאות עובדים סוציאלים בעירייה והם יודעים רק לצאת להפגין על שכר ותקנים. ומה לגבי לעבוד???

 5. שלומית אמר/ה

  כבר הודעתם אתמול. למה שוב היום? גם ככה זה נורא ואיום

 6. ערד אמר/ה

  חיסונים.

 7. אבנר אמר/ה

  רק מספיק ששכנים בשעה מסויימת ידפקו על הדלת של אדם ערירי והוא יגיד כן .כך נדע שערירי חי באותו יום

 8. אלונה אמר/ה

  כל עוד הממשלה תשים פז על נכים ונצולי שואה ונכים בעקבות צהל מקרים כאלה ימשיכו לקראת כי לממשלה לא אכפת כל אחד רק דואג לכיסא ולמשכורת של עצמו

 9. אניה אמר/ה

  מפחיד

 10. שכנה אמר/ה

  הוא היה שכן שלנו בבניין, סבלנו קשות מהאגרנות שלו, מהסרחון שהיה בבניין ומכך שלא היו לו שירותים תקנים בבית והוא היה שופך כל יום את שתן בפתח הבניין!! קרה אף מקרה שבעלי החליק את כל המדרגות כי הוא שפך שתן על המדרגות. הבן אדם לא דיבר עברית רק רוסית ולא יה דרך לתקשר איתו, פנינו עשרות פעמים לכל גורם אפשרי בעיריה במשטרה וברווחה , אף אחד לא עשה מאומה. הם טענו שאין להם מה לעשות וזו זכות הפרט לאגור חפצים בביתו….יש לו 2 ילדים כנראה לא היה בקשר איתם ולא שמו לב להעדרו מספר ימים.

 11. אלונה אמר/ה

  אם זה כל כך הפריע ובמודע ידעתם שאין מי שיכול לעזור לו, למה לא עזרתם? אפילו סתם מצווה קטנה בשבילכם ? אז מה שהוא רוסי למה אין יהודים שלצערי נפטרים ככה ?

הגיבו כאן לכתבה