היום, ד' 25/8/21, לא יערכו בדיקות סרולוגיות לילדים בגיל 3-12 • החל ממחר (ה') שינויים במתווה הבדיקות

בדיקות סרולוגיות לילדים (צילום: מד"א)

היום, יום רביעי 25/8/21, לא יתקיימו בדיקות סרולוגיות לילדים ללא עלות, שהחלו כחלק מהמבצע לקראת פתיחת שנת הלימודים החל ממחר, חמישי 26/8/21, יתקיימו בדיקות רק ברשויות המקומיות בהן נמצא אחוז גבוה של נדגמים אצלם התגלו נוגדנים לנגיף.


מתווה מבצע הבדיקות הסרולוגיות יעבור שינויים והתאמות בעקבות הנתונים שהתקבלו מ-262,000 הבדיקות שהתבצעו בשלושת ימי המבצע הראשונים.

היום, יום רביעי, 25/8/2021, לא יתקיימו בדיקות סרולוגיות כחלק ממבצע הבדיקות הסרולוגיות ללא עלות לילדים בגיל 12-3 לקראת פתיחת שנת הלימודים.

בשלושת ימי המבצע הראשונים נדגמו 262,000 ילדים. ההיענות הציבורית העצומה והמבורכת למבצע מספקת נתונים רבים שדורשים העמקה וניתוח לאור מקומות בהם מספר הנדגמים שנמצאו עם נוגדנים לנגיף הקורונה, היה גבוה בצורה משמעותית מההערכות.

הגורמים השונים של הגופים המנהלים את המבצע יבחנו יחדיו את התוצאות ויחליטו על מיקוד המבצע החל ממחר, יום חמישי, 26/8/2021, ברשויות בהן התגלו יותר מ-12% נדגמים עם נוגדים לנגיף הקורונה בהתאם לנתונים שנאספו. בנוסף אליהן, ידגמו גם ילדים ברשויות שטרם נדגמו או שהמבצע החל בהן אתמול.

ראשי רשויות ואזרחים רבים אף פונים להמשך המבצע, על אף שהנתונים שנאספו נמוכים מהרף שהוגדר ואנו בשיח שוטף עימם בעניין.

בדיקת סקר סרולוגי – תשובה עם נוגדנים לקורונה (צילום: מד"א)

במקביל, תתבצע החלפה של חברת שירותי התקשורת ויבוצעו התאמות נוספות בכדי למקד ולדייק את המבצע לרשויות בהן הוא נדרש.

פיקוד העורף פועל לריכוז המאמץ והגדלת אפקטיביות המשימה של הכוחות ברשויות בהן התגלו מספר הנדגמים עם נוגדנים לנגיף הקורונה המשמעותי ביותר. צה״ל ימשיך לעשות כל שיידרש על מנת לשמור על ביטחונם ובריאותם של אזרחי ישראל.

קורונה – תקנות שעת חירום

הגיבו כאן לכתבה