מאכילי חתולים בחיפה טוענים שהעירייה מתנכלת להם, אך התמונה בשטח מורכבת מאד

חתול מסורס עם אוזן שמאל קצוצה (צילום: ירון כרמי)

קנסות למאכילי חתולים בחיפה

מאכילי חתולים ברחבי העיר מספרים שבחודשים האחרונים פקחי עיריית חיפה החלו לתת להם קנסות על האכלת החתולים, על אף שהם מאכילים את החתולים בדיוק על פי ההוראות של העירייה.

"מה מצפים מאתנו?" הם שואלים, "שניתן לחתולי הרחוב שאנחנו מאכילים במשך שנים, למות? זה לא יקרה!"

חזיר נהנה ממזון של חתולים (צילום: רוברט איינשטיין)
חזיר נהנה ממזון של חתולים (צילום: רוברט איינשטיין)

התפרצות החזירים פוגעת בחתולים

לחי פה נודע כי הכבדת האכיפה על מאכילי החתולים נועדה למנוע את האכלת החזירים, אשר ניזונים משאריות מזון חתולים, בתחנות האכלה רבות ברחבי העיר. השאריות נותרות בשטח כאשר חלק ממאכילי החתולים (לא כולם) לא נשארים בשטח כדי לאסוף את מה שהותירו החתולים אחריהם. פקחי העירייה מאתרים את המאכילים אשר משאירים אוכל בשטח וקונסים אותם.
התפרצות החזירים ברחבי העיר וההחלטה על הפסקת הדילול, מחייבת את העירייה בצעדים דראסטיים להפסקת האכלת החזירים. אחד ממקורות האוכל החביבים על החזירים הן תחנות האכלת החתולים, בהן נשאר, לפעמים, מזון רב ומשובח, שאהוב במיוחד על אוכלוסיית החזירים.


צפו: חזירים סועדים בתחנת האכלת חתולים בחיפה


"מחפשים סיבות לקנוס"

מאכילי חתולים רבים טוענים כי בשבועות האחרונים, פקחים של עיריית חיפה החלו לרשום להם קנסות. לטענתם, על אף שהם מקפידים להאכיל את החתולים בהתאם להוראות של העירייה, הפקחים ממש מחפשים סיבות לקנוס אותם. כמה מהם מוחים על כך שהפקחים מגיעים שוב ושוב לאותו מקום בתוך תקופה קצרה, ולפעמים אפילו קונסים את אותו מאכיל או מאכילה, מספר פעמים.

לטענת המאכילים אין להם שום ברירה, הם מאכילים את החתולים כבר שנים (חלקם אפילו עיקרו אותם על חשבונם), ואין הם מסוגלים להפסיק להאכיל אותם. "מה מצפים מאתנו?" הם שואלים, "שניתן לחתולי הרחוב שאנחנו מאכילים כבר שנים, למות, רק בגלל גחמה, לכאורה, של פקחים? לא יקרה, ולא חשוב כמה קנסות נקבל".

חתולים חיפאים (צילום: חי פה)

"מאכילים חתולים כבר שנים"

צ', אחד ממאכילי החתולים המתגורר בהדר עליון ומאכיל חתולים כבר 10 שנים, הסכים לשתף את קוראי חי פה במה שעובר עליו ועל שכניו לבניין, בחודשיים האחרונים.

צ' מספר: "ביום שני ה-21/6/2021 בשעה 22:30 צלצל פעמון דלתי, ובצדה השני עמדו שני פקחים חמורי סבר שדרשו ממני להזדהות! התברר שהשניים ארבו לי במכוניתם, אותה החנו במקום מסתור, ורשמו לי דו"ח. קשה להבין על מה ניתן הדו"ח. הודעת תשלום הקנס ניתנה על ידי הפקח, למרות שהאכלתי חתולים בודדים, במזון יבש או רטוב על גבי כלי קיבול (צלחות) בפינה ריקה מאנשים, במקום צדדי, בכמות מדודה, בהתאם לדין, כאשר המקום נראה נקי ויפה.  אני נותן לחתולים את האוכל בפינה שאי פעם, לפני עשרות שנים, היו בה פחי אשפה. אני ושכנה אחרת (עוד נגיע אליה) ניקינו אותה ושומרים עליה נקיה. אני שם את האוכל בצלחות חד פעמיות, וזאת כדי שהאוכל לא יתמזג עם האבק שעל הרצפה ויהפוך לעיסה מלוכלכת, ואת הצלחות אני מחליף מדי פעם. קשה להבין מה לא בסדר בזה".

עיריית טירת כרמל – רחב

"עיקרתי חתולים על חשבוני"

צ' ממשיך: "צריך לציין שבעבר עיקרתי על חשבוני את חתולי החצר, כך שמזה שנים רבות אין בחצר גורים. החתולים שנמצאים, בערך שמונה, הם אלה שגדלו בחצר או הגרו אליה. אבל היה ברור שהפקחים 'מחפשים' אותי, ובאו עם מטרה ברורה לקנוס אותי. אני מאכיל כך את החתולים כבר עשר שנים, ומעולם לא בא פקח להעיר לי שמשהו לא בסדר בצורת ההאכלה שלי. יתר על כן, הפקח הודה בפני שיש לו סמכות לתת לי אזהרה, אבל הוא בחר לתת לי קנס. הסעיף שבקנס, ככל שיכולתי להבין, הוא 12ג, לא יאכיל אדם בעל חיים ברחוב באופן שיש בו כדי לזהם את הרחוב. אבל ברור מהאמור לעיל שלא זיהמתי את הרחוב. שלושה ימים אחר כך היכו הפקחים שנית. ביום חמישי ה-24/6/2021 בשעה 5:30 בבוקר (פקחים חרוצים!) הפקחים נקשו על דלתה של שכנתי שגרה בקומה הראשונה, וגם אותה האשימו בהאכלה לא חוקית לפי אותו סעיף. כאן לא מדובר ברחוב אלא בחצר, כי היא מאכילה מול דלתה, אז טענו בתחילה שהיא מאכילה חזירי בר! אבל ברור שהפקחים 'התלבשו' על הבניין שלנו".

אלברט - חתול חיפאי (צילום: יואל וונדרמן)
אלברט – חתול חיפאי (צילום: יואל וונדרמן)

"חרדה ומתח כשמאכילים את החתולים"

זו לא הייתה הפעם האחרונה, שהפקחים הגיעו לבניין. "בשעה ארבע ביום שישי אחרי הצהריים,  ה-16/7/2021, הם שוב הופיעו, הפעם בזמן ששכנתי האכילה את החתולים באותה פינה (שתמונתה מצורפת). הפעם כנראה לא מצאו תואנה לרשום דו"ח, אבל ככל הנראה צילמו. ולפני שבוע, ביום שני ה-9/8/2021, שוב הופיעו הפקחים בשעה 9:50 ושוב רשמו לי דו"ח, ושוב מצאו תואנה לכך ("ללא השגחה") ובניסוח שקרי ("מפזר מזון יבש בשטח הרחוב" – המזון לא פוזר אלא הושם בצלחות, ולא מדובר בשטח הרחוב אלא בפינת ההאכלה). זה נראה מאד ברור שיש כאן התנכלות עקבית – פקחים שמופיעים באותו מקום שלוש פעמים תוך שבועיים, ארבע פעמים בתוך חודש וחצי (וכנראה עוד פעמים שבהן לא פגשנו אותם), וכל פעם מחפשים משהו שאפשר יהיה לתת בשבילו דו"ח. בין לבין הם גם משקרים – פעם אחת טענו נגדי שהשארתי לחתולים דגים (שקר וכזב, לא רק שלא עשיתי זאת, אלא שאני צמחוני ואין אצלי בכלל דגים בבית), פעם אחרת טענו כנגד שכנתי שהיא מאכילה חזירים (שוב שקר). בינתיים, נוצרה אצלנו אווירה של חרדה ומתח, ואנחנו מסתכלים לכל הצדדים כאשר אנחנו הולכים להאכיל חתולים". 

עיריית טירת כרמל – רחב
חתולי הס בפינת ההאכלה (צילום באדיבות המאכילים)

"במקום לעזור, קונסים!"

לפני כשנה וחצי עירית חיפה הצהירה שמדיניותה היא לא לקנוס מאכילי חתולים אלא להשקיע בהסברה להאכלה נכונה ומדודה. אך מתברר שהצהרות לחוד ופעולות בשטח לחוד. מסיפוריהם של מאכילי חתולים רבים עולה שאנחנו עומדים בפני הבחירה – לשלם את הקנס, לחדול מהאכלה ולהפקיר חתולים רעבים, או להישפט.

"אנחנו בטוחים כי הפקחים ימשיכו לארוב לנו ולמאכילים אחרים כדי לגרום לנו להפסיק לדאוג לחתולים. וכפי שאחת ממאכילות החתולים כתבה: במקום שהעיריות ישלמו על אוכל לחיות הרחוב, על פינות האכלה מסודרות ועל עיקורים וסירוסים, אתם קונסים אנשים? איפה נשמע כזה דבר??"

צפו: חתולים וחולדות סועדים חלקי עופות שהושלכו ברחוב סירקין על ידי מאכילי חתולים (יולי 2021)


מותר להאכיל, אבל אסור להשאיר שאריות בשטח:

גב' אלה אבין, מזכ"ל ארגון נח, ההתאחדות הישראלית של הארגונים להגנת בעלי החיים, מציינת כי: "האכלת חתולים בישראל מותרת. היא אסורה רק כשהיא גורמת ללכלוך. יתרה מכך – האכלה מותרת אפילו בשטח של בניין משותף, כמובן רחוק מדלתות כניסה וממעברים. מדובר באוכל יבש אבל מותר לתת לחתולים גם שימורים, בתנאי שהאוכל יהיה בצלוחית שאותה יש לסלק לאחר שהחתול סיים לאכול. אם אנשים שמים יותר מדי אוכל, צריך לחנך אותם ולהסביר להם מה לעשות. בגלל חזירי הבר צריך להקפיד על האכלה מדודה, וזה עניין של חינוך. הובטח לנו שהמאכילים לא יקבלו קנסות, וזה לא קרה". 

בפגישה רשמית עם נציגי מאכילים נאמר חד משמעית, שהמדיניות של העירייה היא לא לתת דו"חות, אלא לצאת במסע הסברה, אלא אם מדובר במקרה קיצוני שמישהו זורק מהחלון עצמות של עוף לגינה, או מזהם את הסביבה. הסיכום היה שאם מישהו מאכיל חתולים בצורה לא מדודה, העירייה תגיע אליו ותסביר לו איך עליו לעשות זאת, ושלא יינתנו דו"חות. "ברור שמה שקורה זה בדיוק ההיפך, וש"מחפשים" אותנו כדי לתת דוח"ות, למעשה בלי עילה של ממש", אומרים המאכילים.


צפו: התפרצות אוכלוסיית מקקים (ג'וקים) בתחנת האכלה של חתולים וחזירים בחיפה. המזון נשאר בשטח עד לשעות הלילהבפגישה שהתקיימה עם מאות מאכילי חתולים במארס 2019, כך טוענים המאכילים החיפאיים, אמרה ראש עירית חיפה ד"ר עינת קליש כי "יש להבין את צרכי בעלי החיים ואת המאכילים אותם", וגורמים בעירייה הוסיפו וכי "האכלת חתולי הרחוב הינה מעשה הומני, שנעשה מכוונות טובות ועונה על הצורך הקיומי של חתולי הרחוב".

הודעת המפגש של נציגי עיריית חיפה עם מאכילי החתולים (פייסבוק עיריית חיפה)

פסיקה נגד מאכילי החתולים:

בפסק דין שניתן בבית משפט השלום בחיפה בשנת 2006 פסקה השופטת, רבקה למלשטריך-לטר, נגד מאכילת חתולים שנתבעה על ידי שכן שלה על האכלת החתולים בחצר הבניין באופן שגרם למפגעי רעש, לכלוך, וריח, בציינה כי "בעיות אלו כולן באות על פתרונן הפשוט, באמצעות האכלת החתולים מחוץ לתחומי החצר המהווה רכוש משותף… "לעולם פתוחה הדרך בפני הנתבעת להאכיל חתולי רחוב מחוץ לתחומי הבית המשותף ומחוץ לתחומי החצר". – "כעת נראה שהעירייה חוסמת גם את האפשרות להאכיל חתולים גם מחוץ לתחומי החצר! "ואם לא בתוך החצר ולא מחוצה לה, אז איפה כן? לשיטתה של העיריה כפי שבאה לביטוי על ידי התנהגות הפקחים – בשום מקום לא. שימותו החתולים". מוחים המאכילים.


האכלת חתולי קהילה במדינת ישראל מותרת ומהווה זכות הקנויה על פי דין, בהתאם לפסיקת בתי המשפט ובהתאם לעמדת משרד החקלאות והמשרד להגנת הסביבה: הצורך של 'חתולי הרחוב' במזון הוא צורך קיומי ולא ניתן לאסור על האכלתם, ומשרדי הממשלה הרלוונטיים אף הוציאו הנחיות מסודרות בנושא.

הילה לאופר (צילום: פייסבוק)

הילה לאופר, חברת מועצת העיר מסיעת הירוקים של חיפה ופעילה למען בעלי חיים במשך שנים:

עיריית חיפה החליטה כי מעתה יאכילו חתולים רק בכלי קיבול ובסיום ההאכלה יפנו את הכלי. רציונל שאני בהחלט מבינה אותו, אבל כאשר מנחים על צורת האכלה שונה, ראוי כי תתבצע הסברה, כדי לתת הזדמנות למאכילים להתיישר עם ההנחיות החדשות וזה לא קרה. מה שקרה בפועל, התחילו לחלק קנסות למאכילים שמאכילים באותה צורה כל חייהם ובדרך שאינה מזהמת את הסביבה, לרוב מזון יבש בכמות מידתית. האכלה שמעולם לא היוותה כל בעיה מצד הרשות ומבלי לתת כל הסבר או מידע כי אלו ההנחיות החדשות להאכלת חתולים. אני מורידה כמובן את אלו שמאכילים בצורה מזהמת, אלו ששופכים כמויות של מזון יבש או רטוב, זורקים עופות ודגים על הרצפה וכו'… אלו ראויים לכל קנס משום שצורת ההאכלה שלהם רק גורמת לנזק לסביבה ובע"ח. אני מדברת על המאכילים הנורמטיביים שמאכילים בצורה שאינה מזיקה ושומרים על סביבה נקיה. לא הגיוני שיחלקו קנסות לפני שיצאו בהסברה נרחבת, רק לפני כחודש הוציאו סופסוף מידע שגם הוא לוקה בחסר משום שבפרסום הם ממליצים איך להאכיל, לא מנחים, לא מיידעים שאם לא יאכילו לפי ההמלצות ייקנסו, מן מלכודת כזו. למה לא לציין זאת? העליתי פעמיים את הנושא, ביקשתי שיעשו סדר, שיעבוד נכון וזה אומר לבטל את כל הקנסות שניתנו שלא בצדק למאכילים שאינם מזהמים ומאכילים בצורה מידתית ונקיה אך ללא כלי קיבול, יערכו הסברה רחבה, יתחילו באזהרות רשומות במערכת+ הסבר למאכיל מה הרציונל שבהאכלה בכלי קיבול ופינויו לאחר סיום ההאכלה ואם זה לא יעזור ושוב יתקלו באותו מאכיל לאחר שקיבל אזהרה, שיקנסו. כשמשנים הנחיות מודיעים ולא דרך קנסות!

מעיריית חיפה לא התקבלה תגובה עד למועד פרסום הכתבה.

הגיבו כאן לכתבה

18 תגובות
 1. א.ד. אמר/ה

  נו באמת, העיריה איבדה את הראש, תרתי משמע: לאפשר לחתולים למות מרעב רק כדי לא לדלל חזירים? שכחתם שאיפה שיש חתולים אין עכברים ונחשים? עיריית חיפה באמת התדרדרה מתחת לכל ביקורת. אני אישית מתחננת בפני יונה יהב שיחזור ובועטת בעצמי על הבחירה הגרועה שעשיתי.

 2. ירון חנן אמר/ה

  התשובה של הילה לאופר מקובלת עלי. בסיכום שלנו עם מנכ"ל העירייה נכתב בין השאר כי העירייה תפתח מידית בקמפיין נסברה לציבור שכולל בין השאר פניה למאכילי חתולים מחוץ לבתים עם הנחיות ברורות כיצד מותר להאכיל את החתולים. כמובן שלאחר קמפיין כזה נדרשת אכיפה כי מי כבר הוכח שמי שמאכיל בצורה לא נכונה תורן במו ידיו ליצירת מוקד משיכה לחזירים שמריחים את המזון ממרחק רב. חמור מכך, חחק מהמאכילים שופכים כמות עצומה של מזון מעבר ליכולת העיכול של חתולים וזה מיד מביא למקום להקות חזירים. שוחחתי עם ראש עמותת 'נח' שמרכזת את תלונות המאכילים וביקשתי ממנה לצאת בקמפיין דומה מטעם העמותה, אך משום מה היא סירבה לצערי לשתף פעולה!

 3. ירון חנן אמר/ה

  התשובה של הילה לאופר מקובלת עלי. בסיכום שלנו עם מנכ"ל העירייה, שקליש זרקה מיד לפח, נכתב בין השאר כי העירייה תפתח מידית בקמפיין הסברה לציבור שכולל בין השאר פניה למאכילי חתולים מחוץ לבתים עם הנחיות ברורות כיצד מותר להאכיל את החתולים. כמובן שלאחר קמפיין כזה נדרשת אכיפה כי הוכח מזמן שמי שמאכיל בצורה לא נכונה תורם במו ידיו ליצירת מוקד משיכה לחזירים שמריחים את המזון ממרחק רב. חמור מכך, חלק מהמאכילים שופכים כמות עצומה של מזון מעבר ליכולת העיכול של חתולים וזה מיד מביא למקום להקות חזירים. שוחחתי עם ראש עמותת 'נח' שמרכזת את תלונות המאכילים וביקשתי ממנה לצאת בקמפיין דומה מטעם העמותה, אך משום מה היא סירבה לצערי לשתף פעולה וחבל!

 4. טלי אמר/ה

  פקחים שנותנים קנסות הורגים בצורה עקיפה חתולים.
  גם לבעלי חיים יש זכויות.זכות לחיות ללא סבל .זכות לא למות מרעב וחולי.אם הממשלה והערייה לא לוקחות אחריות מטעמים כספיים אז האזרח שאכפת לו עוזר ומאכיל .
  לפגוע באזרחים מאכילים על ידי קנסות זאת דרך לא נכונה.
  ישנן דרכים אחרות .
  .

 5. grossshlomo1952@gmail.com אמר/ה

  האוכל של החתולים ברחוב מביא חזירים מי שרוצה להאכיל חתולים שלא יביא חזירים ויאכיל את החתולים אצלו בבית זה לא מריע לאף אחד

 6. מירי אמר/ה

  טוב מאוד אצלנו בנוש יש זוג באופן קבוע מאכיל חתולים והחזרים חוגגים אוכלים את האוכל שלהם למרות שהערנו להם עד שלא ימגרו את התופעה החזרים לא יעלמו מפה

 7. רפי רפול - חסון.חיפסטבל פה אמר/ה

  עירית חיפה לא מתנכלת להם. לילה טוב

 8. צפונבונית אמר/ה

  בשכונת בת גלים שיכון הבריכה יש מספר נשים שמכילות מספר פעמים ביום חתיכות עוף בשר דגים אוכל רטוב משמורים. האוכל נשאר שעות על המדרכה ועל האדמה ולא אוספים אותו. דבר זה גורם חצאיות דבורים עורבים לחיות נוספות סביב השאריות. זה מציק לחלק מהשכנים. אשמח אם היריב תגיע גם לשכונה לעקוב אחר אותן מאכילות מטרידות.

 9. צפונבונית אמר/ה

  מי שרוצה חתול שיקח אליו לדירה כמו כלבים. למה צריכים מי שלא רוצים חתולים לסבול. כל הכבוד לעיריית על פועלה. אנסה לצרף תמונות נוראית של האכלה באזור מגורי חבל שלא יכולה להעביר את הריח הנורא משאירות האוכל בשמש שעות.

 10. דין דין אמר/ה

  חתולים הפכו לסמל הדו קיום עם בעלי החיים הם מזיקים פחות מחזירים ואם עורכים סיור ברחובות הראשיים בהדר רואים שהם שולטים.

 11. לייבלה אמר/ה

  גורמי האכיפה בערית חיפה עושים דרכם נאמנה ובצדק לא ייתכן שאוכל רטוב כמו בשרים ושאריות.נערמים ליד בתים משותפים וגרוע גם ניזרקים מהקומות למידרכה באי אכפתיות כמו בשלוסברג 1 אני מאוד אוהב חיותתאך התוצאה האכיפה של מתן אוכל לחתןלים במקומות.לא רלבנטיים סוחף את החזירים ועכברושים שזאת.תופעה קשה ומסוכנת וטוב שהעיריה אוכפת

 12. חיפאי אמר/ה

  אין על החיפאים, באמת עם מיוחד במינו.
  מפקירים את שכניהם שגרים לבד, אבל מאכילים בחוץ את החתולים שמתרבים בלי בקרה.
  לא מפגינים נגד הלינצ'ים שעברו אחיהם היהודים, אבל מפגינים עבור רווחת חזירי הבר.
  לא מתחסנים כדי לעצור מגיפה שקוטלת אלפים אבל דואגים לרווחת הפוד טראקס.
  בחיי, עולם הזוי

 13. חנית ג'אגר אמר/ה

  צודק לחלוטין חיפאי

 14. גילה יואב אמר/ה

  בבת גלים קיימת בעיה מאוד חמורה לגבי האכלת חתולים ,מאכלים אותם בוקר צהרים וערב ,מפזרים בכל השכונה ,החתולות מחרבנות בכל מקום הורסות גינות ,ומשאירות צחנה בכל מקום ,גועל נפש מה שקורה בבת גלים ,בעיקר בשכונת הבריגדה
  אולי משהו יקום ויטפל במפגע הזה

 15. בת חיפה אמר/ה

  בכל מקום בעולם אין חתולי רחוב, כל חתול יש לו בעל בית והוא מחזיק את החתול שלו בבית ודואג לו, אסור לחתול לצאת למרחב הציבורי. זה מה שיפתור את הבעיה. תאמצו את החתולים קחו אותם הביתה ואל תאכילו אותם בחוץ, כך החתולים יחיו והחזירים יחפשו מזון במקום אחר.

 16. בושה לעירייה אמר/ה

  הכתבה אכן מתארת את האופי של העירייה והוא נטו להעשיר את קופת העירייה !!! הפקחים שנותנים דוחות מביישים את המדים שהם לובשים האם יתכן שישקרו במצח נחושה בדברים שבפועל לא קרו ו/או לא נאמרו בדו"ח האם ככה יש לתת דוחות שקריים רק בשביל הקופה ומה אם כל האשפה שנזרקת מחוץ למכולה של האשפה למנ אנשים כאלה לא נקנסים כי החזירים לא מגיעים לזבל ליד האשפה מה גם שאם יש סכסוך של שכן הוא מלשין שקרים ומתידד עם הפקח וקורא לו לבוא לתת דוח שקרי כי למה לא מגיע לפקח ולעד ששקרו אחוזים מהדוח בושה לעירייה !!!!

 17. אסתר אמר/ה

  מי שרוצה להאכיל חתולים שיקח אותם אליו ,יאכיל וישקה בתוך תחום המגורים שלו !!!אל תפזרו מזון לחתולים ליד בתים שאינם שלכם ! החזירים חזקים יותר!!! הורסים ומזהמים את הסביבה!

 18. EUGENE אמר/ה

  אני נותן אוכל לחתולי רחוב בחיפה נווא שאנן יותר מ 10 שנים. אני נותן תמיד בצלחות כבדות מפרצליין , אוכל יבש מיועד לחתולים.
  לפני אני עושה ניקיון למקום כי אנשים זורקים חתיכות בסר או לחם או אפילו ירקות שגורם ללחלוח וריח לא טוב.
  חתולים לא אוכלים את הפסולת זה! יש לציין שאני גם עושה עיקור וסירוס על חשבוני.
  בזמן תחילת הקיץ התחלתי לקבל קנסים ממש ללא צדק. עוסים פלסיפיקציות – סמים בתיק של דו"ך תמונה שלי עם תמונה של פסולת שסם מישהו אחר.
  המטרה של הפקחים רק קנס ולא דאגה על ניקיון. קל יותר לתפוס בן אדם שנותן אוכל באופן מסודר וכמעט אי אפשר לתפוס מישהו שזרק חתיכות בסר ובורח מייד.
  אני מרגיש עכשיו כאילו אני בורשה תחת גרמנים.
  קשה לי עכשיו לתת אוכל לחתולים, קשה לארגן עיקור כי תן פסים החתולים בזמן מתן אוכל וזה תהליך. קשה יותר גם לעשות ניקיון.
  החלטתי ללכת לכיוון המשפט.
  הפקחים יודים תעודת זהות שלי והם מספיק לראות שאני ברחוב וכבר כתבים דו"ך עם תמונות ממקום אחר.

  לדעתי העירייה זקוקה לבצע עיקור לחתולי רחוב וגם לתת אוכל או לפחות לשלם למאחלי חתולים
  יש לציין גם לפחות חלק מפקחים משקרים ולא מתאימים לעבודה.

הגיבו כאן לכתבה