"סוסיתא" בטירת כרמל | על שטח מפעל המכוניות – מתחם מגורים, תעשיה ומסחר

על שטח המפעל שייצר מכוניות "סוסיתא": מתחם מגורים, תעסוקה ומסחר בכניסה לטירת כרמל

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה, בראשות איתמר בן דוד, החליטה לאשר תוכנית שתשלב מגורים, תעסוקה ומסחר בכניסה לטירת הכרמל. 

התוכנית שביוזמת חברת "נצבא", ממוקמת בחלקה הצפוני של טירת כרמל במתחם הרחובות הרצל, קרן היסוד ומוצקין, והיא מתפרסת על שטח כולל של כ-67 דונמים, בשטח ששימש בעבר מפעל המכוניות "אוטוקרס" שייצר בין היתר את מכונית ה"סוסיתא".  

תוכנית אוטוקרס טירת כרמל – הדמיה | משרד ערן מבל אדריכלות ובינוי ערים בע"מ.

התוכנית כוללת 270 יחידות דיור שיוקמו בשלושה מגדלים של עד 21 קומות. כמו כן, במסגרת התוכנית, יוקם מבנה בן 18 לדיור מוגן ובו 150 יחידות דיור. 

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף של כ-155,000 מ"ר שיוקמו במבני תעסוקה של 25 קומות, חניונים תת קרקעיים אשר מעליהם יוקמו מרחבים ציבוריים פתוחים, שדרות מסחריות, שבילי הולכי רגל ואופניים וכיכר עירונית בצומת הרחובות הרצל ומוצקין בכניסה לעיר.

תוכנית אוטוקרס טירת כרמל – הדמיה | משרד ערן מבל אדריכלות ובינוי ערים בע"מ.

מתכננת מחוז חיפה במינהל התכנון, ליאת פלד:

התוכנית תיתן מענה לפתרונות תעסוקה ומסחר המצויה כיום בתנופת פיתוח. התוכנית המציעה היקפי בנייה משמעותיים מאוד באזור המהווה הן את הכניסה הראשית לעיר והן את החיבור בין שכונות העיר לאזור התעסוקה שלה. כמו כן, התוכנית מביאה לידי ביטוי את עקרונות ניצול וייעול השימוש בקרקע  לאורך צירי תחבורה ציבורית ע"י עירוב שימושים, הפחתת תקני חניה וניצול יעיל של תת הקרקע. התוכנית תישען בעתיד על קו המטרונית המתוכנן בימים אלו ברחובה הראשי של העיר – רחוב הרצל. 
הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. מיכאל אמר/ה

  כול הכבוד !
  רק שיבדקו שאין אסבסט בקרקע .

 2. רק רציתי לדעת אמר/ה

  שתבוא טירת הכרמל לבכות שאין לה כסף – ידרש להזכיר לה כי ויתרה כאן על 67 דונם של תעסוקה מכניסה לטובת דירות עליהן היא תפסיד .

 3. אייל אמר/ה

  יש צורך במטרופולין חיפה במאות אלפי מ"ר של משרדים??
  זה מאד יפה שמתכננים
  בפועל אלפי צעירים עוזבים את חיפה כל שנה לעבוד בהנהלות של מפעלים וחברות בגוש דן.
  זה יפה שיש אפל ואינטל שבונות במת"ם אבל עיר שלמה לא יכולה להסתמך על 2-3 תאגידים

הגיבו כאן לכתבה