דירות להשכרה לפי שעה – תופעה • אולי חיפה פחות מנומנמת ממה שנהוג לחשוב…

דירות להשכרה לפי שעה | אילוסטרציה

ברחבי חיפה תופסת תאוצה בשנים האחרונות, התופעה של דירות להשכרה לפי שעה. מי משתמש בהן? האם הן עומדות ריקות או שיש מספיק זוגות לא נאמנים בחיפה? כל מה שרציתם לדעתם ולא העזתם לשאול

לפי הערכה גסה, ברחבי חיפה יש כמה מאות דירות להשכרה לפי שעה. זה כל כך רווחי, שיותר ויותר אנשים מפסיקים להשכיר חודשית את הבית ומתחילים להשכיר לפי שעה, לזוגות שמחפשים מקום מפגש. כל מה שצריך זה חדר שינה ומקלחת ולשמור על הניקיון.

בדירות יותר מושקעות אפשר למצוא גם ערכת קפה וכיבוד קל. יחד עם זאת, מה שקובע אם הדירה מוצלחת או לא זה המיקום שלה, כשעדיף רחוב צדדי, וכן מידת הניקיון בדירה. דירות בהן הבעלים לא מנקים בין זוג לזוג, ומה שנשאר אחרי כל זוג נמצא בדירה כשהזוג הבא מגיע, לא עושות חשק לחזור אליהן.

עיריית טירת כרמל – רחב

"שכונה טובה"

נופר (שם בדוי) מתגוררת עם בעלה ו-3 ילדיה בשכונה שנחשבת "שכונה טובה" בחיפה. היא מפעילה דירה המושכרת לפי שעה כבר 3 שנים בשכונה אחרת. נופר אומרת שאחרי התקופה הזאת היא כבר לא חושבת על זוגיות כמו שחשבה קודם, ואיבדה את התמימות שהייתה בה.

"אני גרה ברחוב ללא מוצא", מספרת נופר, "כל יום שישי בשעה 14:00 היו עוצרים שני רכבים והאישה היתה נכנסת לאוטו של הגבר. זה פשוט לא ייאמן, אני גרה בשכונה טובה, ובאחד מימי השישי הבת שלי חזרה ממש נסערת מזריקת הזבל אחרי שראתה אותם. אני משלמת 1,000 ש"ח ארנונה בחודש והבת שלי צריכה לראות דבר כזה ברחוב? התרגזתי. בימי שישי הבאים חיכיתי להם. אפשר לכוון שעון לפי הזוג הזה. לקח כמה שבועות עד שהם הבינו שאני רצינית והפסיקו לבוא".

דירות להשכרה לפי שעה | אילוסטרציה

"כבר לא מאמינה שיש זוגות נאמנים בעיר הזאת"

לנופר, בשנות ה-40 לחייה, יש כאמור דירה בשכונה אחרת בעיר. אותה היא משכירה לפי שעה. גם השכונה הזו נחשבת "נורמטיבית". היא התכוונה להשכיר אותה חודשית, אבל אז שמעה אנשים מדברים על דירות להשכרה לפי שעה ועל ההכנסה האפשרית, והתחילה להתעניין. "בהתחלה לא הייתי בטוחה שאצליח להרוויח את מה שיכולתי להרוויח משכר דירה, אבל החשש הזה נבע מתמימות. הסתכלתי על עצמי ועל חברות שלי, כולנו נשואות המון שנים ולא בוגדות, ולא האמנתי שיהיה מי שיבוא לדירה שלי. אחרי 3 שנים שאני מפעילה את הדירה, ההסתכלות שלי השתנתה לגמרי. ראיתי כל כך הרבה זוגות בוגדים בכל הגילים, מכל המגזרים, שאני כבר לא מאמינה שיש זוגות נאמנים בעיר הזאת".

"הייתי תמימה"

"הרבה זוגות הם מהמגזר", אומרת נופר, "יש שם זוגות צעירים שאסור להם לגעת אחד בשנייה לפני הנישואים, אז אם בבית הם בקושי מסתכלים אחד על השנייה, אצלי בדירה הם עושים מה שבא להם. אבל רובם דווקא לא צעירים ומגיעים עם נשים מכל המגזרים, יהודיות, יוצאות חבר העמים, פיליפיניות ערביות… בהתחלה הייתה בהלם. לא תיארתי לעצמי ככה זה, אבל אין מה להגיד, הדירה הזו פתחה לי את העיניים, הייתי מאוד תמימה קודם".

כולם בוגדים

נופר אומרת שהיא מגיעה לדירה אחרי כל זוג כדי לנקות, ולפעמים יוצא שהיא רואה זוגות נכנסים או יוצאים. "לפני שהתחלתי להפעיל את הדירה חשבתי שיש סוג מסוים של אנשים שבוגדים ויש להם מראה מאוד אופייני. אחרי שראיתי באמת כמות גדולה של זוגות, אני יכולה להגיד שכולם בוגדים וכשמסתכלים על אנשים אי אפשר לדעת האם הם בוגדים או לא. מגיעים אליי זוגות ממש מבוגרים, מגיעים אנשים מעונבים, נשים עם חולצות מחויטות. זה נראה שלמרות שלכל אחד ואחת מהם יש בן זוג בבית, האפשרות להיות נאמן היא לא אופציה. זה נורא בעיניי להיות מוכן לשקר ולפגוע בנישואים בצורה כל כך אנושה, והכול בשביל התרגשות וסקס. חבל שאנשים לא מבינים שאת כל הדברים האלה אפשר גם למצוא בבית, ואז לא צריך לשלם לי על הדירה".

בכל שעה ביום

"עוד דבר מוזר ששמתי לב אליו במהלך השנים, הוא שאין שעה שבה אנשים לא רוצים להיפגש בדירה. זה מטורף, היו זוגות שנכנסו לדירה ב-3 בבוקר. אני לא מבינה את זה, בני הזוג שלהם לא שומעים שבאמצע הלילה הם קמים ומתארגנים? אין שעה שבה הדירה לא עובדת, באמצע יום העבודה, אחר הצהריים ובאמצע הלילה. אם הייתי מספרת כמה פעמים אנשים רוצים את הדירה, אבל מישהו אחר כבר הזמין אותה, לא הייתם מאמינים".

חיפה עיר מנומנמת, האומנם?

לחיפה יש תדמית של עיר מנומנמת, עיר פועלים, הולכים לישון בה בדיוק ב-20:00, אבל מתברר שמתחת למעטה הישנוני, קורים הרבה דברים בעיר שלנו. "אני רואה רק את המפגשים המלהיבים עם בני הזוג המזדמנים, אבל הרבה פעמים אני שואלת את עצמי מה קרה לפני ומה יקרה אחרי. איך אנשים מגיעים לבגידה? מה הם לא מקבלים בבית, שהם מקווים לקבל בחוץ? האם בן הזוג שנשאר מאחור יכול היה להתייחס יותר ואז לא היה צורך בבגידה, או שאין קשר ובכל מקרה יש אנשים שצריכים את הריגוש? ולא פחות מעניין – מה קורה אחרי? האם הזוגות, שמגיעים אליי נתפסים? האם משפחות מתפרקות? ילדים מתחילים לעבור בין אבא לאמא?

יש לי חברות גרושות, אם הזוגות שבאים אליי היו יודעים מה עלול לקרות להם, אולי הם היו חושבים פעמיים, אבל כולם חושבים שהם יותר חכמים מכולם ואותם לא יתפסו".

הגיבו כאן לכתבה

19 תגובות
 1. אלעד אמר/ה

  מעניין, "נופר" לוקחת חלק פעיל מאוד בסצנה ואף מרוויחה מזה לא מעט כסף, אבל היא מלאה בהתייפייפות מתחסדת מכאן ועד הודעה חדשה.
  נופר חביבה, אם התופעה כל כך מגעילה אותך, גורמת לך לאבד את "תמימותך" ואת אמונך בבני אדם, מדוע את מתעקשת להמשיך ולתדלק אותה על ידי הצעת דירתך לזוגות הבוגדים?

  אין גבול לצביעות…

 2. שכנה אמר/ה

  יש מתחתנו דירה כזאת.מקום לבגידות,זונות וסמים.אנחנו סובלים והמשכירים עושים כסף וחיים בשכונות יוקרתיות,לידם הם לא היו מסכימים לדברים כאלה.פשוט בושה

 3. אמיר אמר/ה

  אני נשוי 12 שנים ולא בגדתי אף פעם

 4. לירי אמר/ה

  נופר את מה שנקרא 'לא העכבר גנב, אלא החור גנב…'

 5. חביבה אמר/ה

  אולי חלקם מאמין בפוליאמורה(ריבוי אהבות) ויחסים פתוחים?
  אולי זה מקובל על ידי 2 הצדדים?
  נופר…
  תנסי, אולי תתמכרי 🙂

 6. יהודי אמיתי אמר/ה

  כל מי שמכיר דירות לפי שעה,מודע לעובדה שהן משמשות כשירות זנות ותו לא!!!משכירי הדירות יודעים זאת ונותנים יד לשירותי זנות בעיר.מה שונה השכרת דירות לפי שעה לשירותי זנות הניתנים האסורים על פי החוק? משכירי הדירות יותר גרועים מבהמות.

 7. אבי+בוח³בוט אמר/ה

  חם מאוד בחיפה

 8. לודמילה אמר/ה

  כבר ידוע שהחיפאים בוגדים ראינו את זה בתוצאות הבחירות העירוניות והארציות. הקארמה חוגגת
  צלמי תמונות של הזוגות.. יהיה אטרקטיבי..

 9. אמיר אמר/ה

  מי אמר שכל הזוגות נשואים ?

  אולי חלקם בני זוג כשרים והגונים ???

 10. דוד אמר/ה

  אם את משכירה יחידת דיור לשעות את תומכת בבגידות ובזנות אז אל תתחסדי בבקשה!

 11. רחל אמר/ה

  כדי שהבת לא תראה מחזות "אינטימיים" היא משכירה את הבית חחח.
  בגידות אינן גורמות לעיר להיות ערנית ופחות מנומנמת

 12. ערן אמר/ה

  כל נושא ההשכרה לפי שעה אינו חוקי ובניגוד לתוכנית מתאר.
  כאחד שסבל מהתופעה …ניתן לפנות לועדה המחוזית לתכנון ובניה ולהגיש תלונה.
  בנוסף זהו מטרד ליחיד וניתן לתבוע .
  עצה קטנה…התקינו מצלמות אבטחה כולל שילוט גדול כי המקום מצולם…תאמינו לי עושה פלאים .
  חוץ מהנושא המוסרי..תחשבו גם בנושא פלילי אם אישה תתפס ע"י בעל נושא אקדח…אף אחד לא רוצה את זה בבית שלו

 13. דין דין אמר/ה

  לפי כמות המגבונים ביערות הכרמל נראה שרוב הפעילות היא שם. קיץ חם ונעים מי צריך דירה מעופשת. נסו ותהנו.

 14. יעל אמר/ה

  לא בהכרח כולם נשואים. אני אישית נפגשתי במקומות כאלה עם בן הזוג שלי בחודשים הראשונים של הקשר עד שהכרנו בין הילדים (שנינו בפרק ב) ויכלנו כבר להכנס לבתים של אחד של השניה. אבל בהתחלה כן נפגשנו במקומות הללו. אין בררה

 15. מיכל אמר/ה

  את שותפה לפשע וגם צבועה. אגואיסטית בצורה מזעזעת. רואה רק את עצמך.
  ליד הבית שלך את לא רוצה לראות את זה ולא שהבת שלך תראה את זה… אבל ילדים אחרים בשכונות אחרות זה בסדר…
  את זורקת את הזבל שלך בחצר של השכנים ועוד מרויחה מזה.
  כלומר הכסף הוא ערך עליון ואין מעליו כלום…

 16. אבנר אמר/ה

  מעניין שאף אחת מ זוגות אלה לא פוחדים מנגיף הקורונה
  לא חושבים שאולי זוג שהיו לפניהם השאירו שם את הנגיף שיכולים להידבק
  אני לא הייתי מוכן להסתכן.

 17. הנה סיפור דומה מאד מרמת אלון אמר/ה

  תשמעו סיפור. לפני מספר קטן של שנים בהיותי סטודנט באתי לחבר לדירה ששכר ברמת אלון ללמוד למבחן. בעודנו לומדים במרפסת הדירה הוא הצביע על אחד מחברי הסגל בפקולטה ששנינו הכרנו. "הוא לא גר פה, אבל אני כל הזמן רואה אותו פה, ולא רק אותו" אמר החבר והצביע בידו בכיוון הבניין מולו. ראיתי שהוא מחייך והבנתי מיד שכאדם מאד יסודי הוא כבר ביצע תחקיר שלם בנושא חבר הסגל ומיד הבנתי על מה הולך לספר כי כפי שתבינו שמעתי עוד מקרה דומה. אני יכול לתת לך 3-4 אנשים שאני יודע שמגיעים לדירה שם כל שבוע שבועיים. ואני יודע גם מי יוצאת ונכנסת ואף אחד מהם איך נאמר זאת, לא ממש גר בדירת המזרון הזאת, כי בדקתי והיא שייכת בכלל לאמא של אחת הסטודנטיות אצלנו. ואני לא יודע ממה היא מתפרנסת או לא, אבל מאד יכול להיות ש-ואתה כבר מבין. טוב לא היה קשה להבין. היא לא גרה שם, אולי הם חברים של האמא, לא יודע. אבל הוא גיחך מהתמימות שלי. 'באים בצהריים. אחר הצהריים. יש לי מלא חורים במערכת שאני בבית השנה ותאמין לי, המקום מאד פעיל.. אני חושב שזה דיי יוז. ושלא מעט עובדים עושים שימוש במקום. למשמע הסיפור הזה ואחרי שבדקנו באפליקציות הרלוונטיות הצלחנו לא מצאנו כלום (למעט שתי סטודנטיות שחיפשו משהו – אבל אותן לא ראה מעולם שם). שכחנו מכל הסיפור עד לארוע יום הסטודנט. חבר של שנינו שהיה רווק הולל השויץ שיש "פסטיבל יותר אינטימי" בדירה ליד הטכניון שם התקיים פסטיבל הסטודנט ומיד כדי להראות שהוא לא ממציא סיפק את הכתובת של הדירה ההיא. ישר חברי קפץ עליו ושאל מה הוא יודע על הדירה. הוא צחק ואמר שכל הפקולטה יודעת על הדירה. אולי כל הקמפוס. יש איזה סטודנטית שמשכירה לפי שעה, אתם באים לקוויקי ככה כשיש זמן פנוי, יוצאים לזיו לאכול ואז עולים לרמת אלון ל"קינוח". כמובן שהיינו סקרנים והוא אמר שזה עובר ברשתות בין אנשים ולא מתפרסם, מי שיודע יודע למי לפנות. הדירה שימשה ליחידה מסוימת לצורך שינה ומנוחה, משם לכאן השתמשו בה גם לדברים אינטימיים, הסטודנטית שעבדה באותו מקום הבינה שיש לה הזדמנות עסקית ושיש ביקוש גדול ואז פנתה לשווק לא רק ביחידה ההיא גם בפקולטה מפה לאוזן. לדעתי הדירה עדיין בשימוש כזה או אחר לצרכים "אקדמיים", וזאת הכנסה לא רעה..

 18. דנה אמר/ה

  מה הקשר לחיפה המנומנמת? כתבה מטופשת ביותר. הדבר קיים בכל עיר בישראל ובעולם. האם נופר באמת קיימת או שהיא פרי דמיונה של הכותבת? כי אם אכן אלו דבריה של אישה בוגרת, לא הייתי טורחת לפרסמם….

 19. גיא לוי אמר/ה

  יש הרבה גברים שבוגדים ורובם צעירים בניי 27 45 מלא כאלה לצערי מכיר רק,שהנשים יישנות ולא שמות לב

הגיבו כאן לכתבה