הרב חיים נפתלי וייסבלום הלך לעולמו. סיקור מסע הלוויה

שכונת נווה שאנן מרכינה את ראשה עם היוודע דבר מותו של הרב השכונתי, הרב חיים נפתלי וויסבלום. דברי ההספד נאמרו היום (ו) בשעות הבוקר בפני יותר מאלף איש

001.JPG

יציאה מרחבת בית הכנסת לכיון רחוב שאול
תושבי שכונה ורבנים נשאו דברים לזכרו : הרב אריה וולדמן , גיסו של הרב אורי וייסבלום , ווילהלם נחמן חתנו של הרב , נחכו גם : רה"ע יונה יהב , חבר הכנסת מוטי יוגב, יור המועצה הדתית דוד מצגר ובני משפחה ומתפללים ורבנים ותושבי השכונה.
מסע הלוויה היה מרחבת בית הכנסת ברחוב התיכון לעבר רחוב שאול עד למקווה שהקים אותו הרב ז"ל.

002.JPG

מתפללי בית הכנסת ותושבי השכונה
004.JPG
מרכינים ראש עם השמע דברי ההספד על הרב
נפתלי-ויסבלום__w475h390q80.jpg
הרב חיים נפתלי וויסבלום זל
הרב נפתלי וייסבלום, מי שכיהן יותר מיובל שנים כרבה של שכונת נווה שאנן בחיפה נפטר בשבת לאחר מאבק במחלה. ברוך דיין האמת, רבה של שכונת נווה שאנן בחיפה, הרב חיים נפתלי וייסבלום נפטר בשבת בגיל 83.ובשבת החזיר נשמתו לבוראו לאחר מאבק במחלה קשה. הלוויתו יצאה היום בשעה 10:00 מבית הכנסת המרכזי בשכונה, הרב הינו נצר למשפחת רבנים.אביו כיהן כרב בשכונת הדר הכרמל והם מיוצ״ח של רבי אלימלך מליז׳נסק בעל ״נועם אלימלך״. הרב היה ענו, צנוע, צדיק, ת״ח גדול ופוסק חד וחלק. רבים רבים כיבדוהו, העריצוהו ונועצו בו, מגדולי הרבנים והאדמו״רים ועד תושבי שכונת נוה שאנן, ביניהם הבוגרים רבים סטודנטים ובני נוער.הרב גדל והתחנך בחיפה,למד בבי״ס ״יבנה-נצח ישראל״ ומשם פנה והמשיך ללמוד בישיבה גבוהה (פוניבז׳). את משרת הרבנות הראשונה הגשים במושב שדה יעקב שבעמק יזרעאל, שם ייסד את הישיבה התיכונית ״תקות יעקב״. הרב ויסבלום זצ״ל הוזמן לכהן פאר כרבה של נו״ש לפני כ-50 שנה, שם התמיד בתפילות במנין קבוע בביכנ״ס ״רמב״ם״ ובנועם קולו ריגש את המתפללים בתפילותיו לפני העמוד בימים הנוראים, בקריאת התורה והמגילות, ספירת העומר ובמועדים. כ״כ העביר מידי יום שעורי תורה, גמרא, רמב״ם ומשנה ברורה.
הרב זצ״ל הקפיד להיות מעורה במעגלי החיים של תושבי השכונה, ביקר חולים, ניחם אבלים והשתתף בארועים ציבוריים ובשמחות בני קהילתו. הרב דבק במידתו של אהרן הכהן, היה אוהב שלום ורודף שלום. הרב נמנע ממחלוקות והשתדל בכל מאודו להשכין שלום בית ושלום בין איש לרעהו.

003.JPG

גופתו של הרב נפתלי חיים וייסבלום
005.JPG
האברכים מרכינים ראשם על לכתו של הרב
הרב הקים את המקוה בשכונה,ראה בו מפעל חיים, ביקר בו יום יום ויחד עם הרבנית תבל״א חיזקו את המודעות לטהרת המשפחה ודאגו לתפעולו השוטף ואחזקתו של המקוה. הסתלקותו של הרב ויסבלום הותירה חלל גדול בעולם הרבנות
המקווה_ברחוב_שאול.JPG
המקווה ברחוב שאול
008.JPG
רבבות ברחוב שאול חולקים כבוד אחרון לרב
חבר_הכנסת_מוטי_יוגב_02.JPG
חבר הכנסת מוטי יוגב
חבר הכנסת מוטי יוגב " משפחתו היא בעלת שורשים בחסידות גור, ומצאצאי רבי אלימלך מליז'נסק. הרב וייסבלום כיהן כרב המושב וראש הישיבה בשדה יעקב ומשנת תשכ"ד משמש כרב שכונת נווה שאנן וכממונה על העירוב והמקוואות מטעם המועצה הדתית בחיפה. היה בעל תפילה מרומם ומרגש כאחד ובעל קריאה בתורה מדוייק ונעים. בכל מפקדי שבת האירגון בנוה שאנן היה הרב וייסבלום ראשון המברכים, ברכה מכל הלב ברגש רב וכמו כן היה פותח את חגיגות יום העצמאות בבית הכנסת המרכזי".

נווה_שאנן_זוכרת_את_הנופלים.JPG

נווה שאנן זוכרת את בניה הנופלים יום הזיכרון
דוד_מצגר.jpg
דוד מצגר יור המועצה הדתית בחיפה
יו"ר המועצה הדתית בחיפה, דוד מצגר ספד לו: "נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש. הרב חיים נפתלי ויסבלום זצ״ל היווה בחייו סמל ואב טיפוס לדמות של רב בארץ ובעולם,עלה לגנזי מרום "

יהי זכרו ברוך ושיהיה בשורות טובות בע"ה
כתב וצילם : בן אופיר

לא ניתן להגיב