הצתת העסק במסדה בחיפה | לאחר 5 חודשים נעצר חשוד במעשה

שרפה ברחוב מסדה בחיפה | 4 פצועים (צילום: תום בר-גל)

בחודש מרץ פורסם בחי פה אודות שרפה שהתרחשה ברחוב מסדה, בבניין בו נמצא עסק וכן משמש למגורים. נגרם נזק כבד לבניין וכן פונה לרמב"ם אדם שנפגע קשה משאיפת עשן וחולצו שלושה נוספים ע"י כוחות ההצלה.

מהמשטרה נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:
המשטרה עצרה בסוף השבוע תושב טובא זנגריה בחשד שהצית עסק בחיפה וגרם נזק כבד לבית העסק ולבניין.

שרפה ברחוב מסדה בחיפה | 4 פצועים (צילום: תום בר-גל)
שרפה ברחוב מסדה בחיפה | 4 פצועים (צילום: תום בר-גל)

המשטרה פתחה בחקירה בסוף חודש מרץ, עם קבלת דיווח בדבר בית עסק ברחוב מסדה בחיפה שהוצת, כאשר נגרם נזק כבד לבית העסק וכן לשני כלי רכב שחנו סמוך למקום.
כתוצאה מההצתה נגרם נזק לבניין מגורים הסמוך לעסק ודיירי הבניין פונו מהמקום כאשר אחד הדיירים אף פונה לקבלת טיפול רפואי.

הבניין שנשרף ברחוב מסדה (צילום: דוברות המשטרה)

בתוך כך, בתום ביצוע פעולות חקירה מתבקשות, עצרו בסוף השבוע שוטרי תחנת חיפה את החשוד, תושב טובא זנגריה בן 19 בחשד לביצוע המעשה.

המשטרה ביקשה הבוקר (8/8/21) להאריך את מעצרו של החשוד בבית המשפט השלום בחיפה אשר האריך את מעצרו עד לתאריך 10/8/21.

הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. עו"ד שמואל שטיינר אמר/ה

  הצתת עסק מהווה עבירה פלילית חמורה שיכולה להביא למאסר של עד 20 שנים. יחד עם זאת קיימים היבטים משפטיים אזרחיים והיבטים ביטוחים. ראשית עם העסק או הדירה שהוצתה או נפגעה מהצתה מבוטחת בביטוח הרי חברת הביטוח תצטרך לשפות את המבוטחים שלה בגין נזקיה. יחד עם זאת עם כתוצאה ממוקד ההצתה נגמרו נזקים לצדדים שלישים, והנפגע מההצתה לא ידע ולא יכול היה לדעת כי מתכוונים להצית אותו כך שלא יכול היה לנקוט פעולות מניעה. יווצר מצב שמי שנפגע מההצתה לא יוכל לתבוע את חברת הביטוח של מקור הנזק ממנו התפשטה האש. ויצטרך לתבוע את המצית שבמקרה זה יש חשוד. ככל שיוכח כי כנגד החשוד יש ראיות ויוגש כתב אישום נגדו והוא יורשע בהצתה ופסק דין יהיה חלוט ניתן יהיה להגיש נגד המצית תביעה אזרחית נגררת לפלילים בתוך 90 יום שפסק הדין הפך להיות חלוט ואזי רק לכמת את הנזקים שנגרמו מבלי צורך להוכיח את האחריות. המשמעות היא שמי שאין לו ביטוח עצמאי עלול למצוא עצמו ללא אפשרות להחזיר את המצב לקדמותו, במצב הדברים שלמצית לא יהיו אמצעים כלליים לממש.

 2. שרון אמר/ה

  להכניס אותו ל 20 שנים בכלא ושישלם פיצויים לנפגעים במיליונים למען יראו ויראו

 3. J.lee אמר/ה

  טובה זנגרייה – קן פשע וטרור כנגד רכוש יהודי .
  הכפר הבזוי הזה ועוד כמוהו גם בנגב מהיים סכנה לעם ישראל. יש למגרם ולבערם ללא רחם !!!

 4. עוז אב-רם אמר/ה

  הגיעה העת שמדינת ישראל וכוונתי למנהיגות ובעיקר לשר לבטחון פנים עומר בר לב, להתחיל לפעול בשיטה שונה לחלוטין כנגד כל אותם גורמים פליליים וראשי כנופיות הפשע בישראל כולל את חייהם, ולהפסיק אחת ולתמיד לאפשר להם להשתמש בדלת המסתובבת שאינה מפסיקה להסתובב ומאפשרת להם להסתובב בחופשיות בארצנו ולבצע את זממם כנגד תושבי המדינה !
  לגבי הכפרים הערביים שבהם נמצא נשק לרוב שחלקו נגנב מצה"ל הרי שישנו צורך להפעיל את צה"ל והשב"כ במקומות אלו ולהיכנס בהם במלוא הכוח, משום שאחרת אבוי יהיה כאן לכולנו, וכבר הרגשנו על בשרנו בעבר הלא רחוק בעת אותן מהומות של ערביי ישראל !
  ודרך אגב זה לא רק המתבטא הפשע, אלא גם בהתנהגותם הפרטית והבלתי מרוסנת של ערביי ישראל בכבישי הארץ וברחובות הערים ומבלי שהזכרתי כאן נקודות נוספות גם כנגד עולם הפשע היהודי שגם לו לא חסר דבר !
  בכללי שחייבים למגר לחלוטין את הפשע בישראל !

 5. גלעד אמר/ה

  טובא זנגריה הגיעו עד לפה, בצפון הם עושים טרור, ישוב של בדואים עבריינים.

הגיבו כאן לכתבה