חממה טכנולוגית בפארק מדעי החיים חיפה

לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה הכריזה הבוקר על קבוצת HealthO2, שתפעל בפארק מדעי החיים חיפה, כאחת הזוכות במכרז לבחירת זכייני חממות טכנולוגיות. הקבוצה מורכבת ממשקיעים וגופים אסטרטגיים בתחומי הטכנולוגיה הרפואית.

1-פארק_מדעי_החיים_חיפה.jpg

קבוצת HealthO2 היא שותפות של ארבעה גופים משמעותיים – מדטרוניק, יבמ, קרן ההון סיכון פיטנגו והמרכז הרפואי רמב”ם – שתקים חממה בתחום הרפואה הדיגיטלית בחממה בפארק מדעי החיים בחיפה. הקבוצה שנבחרה תיהנה מתקופת זיכיון של 8 שנים במהלכן המדינה תממן 85% מהתקציב שיאושר לחברה – 2-2.5 מיליון שקל. ההשקעה תינתן לחברה כמענק ולא כהלוואה (כפי שהיה נהוג בעבר) והיא תוחזר כתמלוגים רק אם החברה תצליח להגיע למכירות.

עיריית חיפה, מקדמת באמצעות החברה הכלכלית לחיפה, את אכלוסו של פארק מדעי החיים חיפה הנבנה בימים אלה במבואות הדרומיים של העיר, כחלק מהחזון למצב את חיפה כבירת תעשיות הביוטכנולוגיה בישראל.

פארק מדעי החיים חיפה החדש נמצא בשלבי בנייה מתקדמים. עד סוף השנה יושלמו עבודות הקמת הבניין הראשון בשטח כולל של 17,000 מ”ר, בעלות של כ-100 מיליון שקל. מדובר בפארק הייעודי הראשון הנבנה בארץ כחלק מאסטרטגיה אותה מובילה עיריית חיפה בשיתוף עם חברת מבני תעשייה, להמשך פיתוח תעשיות עתירות ידע בכניסה הדרומית לעיר. הפארק נבנה על שטח של 31 דונם והתכניות כוללות חמישה בניינים בהיקף כולל של 85 אלף מ”ר.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.