התעללות בבעלי חיים בחיפה • “תמשיכו לדווח! לא ניתן לאיש להתעלל בחסרי ישע”

הדירה בה נמצאו בעלי החיים (צילום: מפלגת צדק לכל)

כוחות משטרה, אנשי הפיקוח עירוני וגורמים מטעם הווטרינר העירוני הגיעו היום (ד’, 4/8/2021) לרחוב הס בחיפה, על מנת לפנות מספר בעלי חיים שסבלו מהזנחה ומהתעללות, כפי הנראה, במשך תקופה ארוכה.

הדירה ברחוב הס בחיפה שייכת לבני זוג שכבר נחשדו בעבר בהתעללות בבעלי חיים, ולדבריו של אדם הפעיל למען זכויות בעלי חיים מאזור חיפה (וביקש להישאר בעילום שם), ידוע כי בני הזוג משתמשים בדירות נוספות ברחבי העיר, על מנת להסתיר מעיני הציבור והמשטרה את העובדה שהם למעשה סוחרים בבעלי חיים.

הדירה בה נמצאו בעלי החיים (צילום: מפלגת צדק לכל)

פעיל למען זכויות בע”ח שבחר להישאר בעילום שם מסר לחי פה:

בני הזוג שגרו בקריית חיים ועברו לרחוב הס פונו בגלל שהתעללו בחיות. כרגע ברחוב הס, הרשויות הוציאו 8 חתולים ו-2 כלבים שסבלו מתת תזונה. הזוג מפזר את החיות בדירות שונות בעיר על מנת שלא להיתפס, כי החוק מתיר החזקה של עד שני כלבים בדירה. ביתם מוזנח וצואה מפוזרת בכל רחבי הבית. הגיעו לכאן שוטרים, פיקוח עירוני וגורמים מטעם הווטרינר העירוני. יש לי מסר לתושבי האזור: אל תפסיקו לדווח על מקרים מסוג זה. לא נאפשר לאיש להמשיך ולפגוע ביצורים חסרי ישע.
הילה לאופר (צילום: פייסבוק)

הילה לאופר חברת מועצת העיר מהירוקים, פעילה כבר שנים רבות למען בעלי החיים, מספרת לחי פה:

מדובר בזוג אגרנים כפייתיים שבין היתר אוגרים בע”ח ומרבים אותם, מחזיקים בתנאים קשים מאוד. כמה וכמה פעמים הצלחנו להוציא משם בע”ח במצב מאוד קשה, הם אף נתבעים בבית משפט על אחזקה שלא כחוק ובתנאי הזנחה קשים. המחלקה הווטרינרית כרגע מחרימה מהם חתולים, בנוסף הם מהווים מפגע תברואתי קשה לסביבתם ולכל מקום שמגיעים השכנים סובלים וחוששים להתלונן משום שהם מרגישים מאוימים. עד שהמדינה לא תתערב ובתי המשפט יתחילו להתייחס ברצינות ולתת עונשים כבדים, אנשים כמותם ימשיכו לפגוע בבע”ח ולהוות איום על הסביבה. בעקרון מולם אנחנו עושים עבודה שקטה כדי להצליח לתפוס כל פעם לפני שהם מעלימים לבתים אחרים וכל פעם הסיפור הזה חוזר על עצמו.

השמועות אומרות שהם כורתים גפיים כדי לעורר רחמים אצל עוברים ושבים שרואים אותם עומדים עם גורים נכים וככה תורמים להם. הם עומדים הרבה בצמתים ומוכרים גורי כלבים לכל מי שרוצה”, מספרת לאופר. “אני לא רוצה להכביר בתיאורי זוועה, זה המעט שאגיד, רק כדי להמחיש עד כמה מה שהולך שם הוא מזעזע”, היא מסכמת.

הווטרינר העירוני ד"ר יאיר וייס (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)
הווטרינר העירוני ד”ר יאיר וייס (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)

ד”ר יאיר וייס, מנהל השירות הווטרינרי:

בעקבות פניית המשטרה על חשד להחזקת חתולים בתנאים הנוגדים את חוק לצער בע”ח הגיעו רופאי ומפקחי השרות הווטרינרי למקום. מפקחי השירות מצאו את החתולים שהוחזקו בתת תנאים במקום מוזנח ובעל ריח רע.
החתולים הועברו למרפאת השרות הווטרינרי העירוני לבדיקה וקבלת טיפול. כמו כן זומנו למקום נציגי אגף הפיקוח לטפל במפגע עצמו. עיריית חיפה רואה ברווחת בעלי החיים כערך חשוב ופועלת למניעת מצבים של החזקת בעלי חיים בתנאים הנוגדים לחוק. נמשיך לפעול בכל האמצעים שבידינו למיצוי ההליכים במקרה זה ועל מנת להבטיח את רווחת בעלי החיים בכל מקום בו הם נמצאים.
הגיבו כאן לכתבה

28 תגובות
 1. אא אמר/ה

  כל הכבוד על הפעילות נגד מתעללים

 2. לודמילה אמר/ה

  מזעזע 🤦🏼‍♂️

 3. זהבה אמר/ה

  לקטוע למתעללים כף רגל ואוזן אחת תמורת הזנב…. אפשר גם כף יד באותו סיבוב…. אין עונש מספיק למתעללים בחסרי ישע. את הגננות המתעללות מן הראוי להטיל בחוזקה על המזרונים ולגרור על הרצפה. מה שהם עושים שייעשה להם. חלאות אדם.

 4. משה בן ישראל אמר/ה

  אני עברתי ברחוב במקרה עם הרכב זה היה בשעה 13:30 רחוב הס 30 הנכנסו שוטרים ופקחים הוציאו חתולים רזים בוכים מסכנים תושבי רחוב הס תשמרו על החתולים שלכם

 5. דורון אמר/ה

  להוריד להם איברים גם כן, יפה שעה אחת קודם

 6. שרון אמר/ה

  צריך לכלוא אנשים כאלה בבית חולים לחולי נפש הם מסוכנים גם לבני אדם

 7. איריס אמר/ה

  מזעזע. דרך אגב יש תופעה דומה באינסטגרם . יש בעלי חיים נכים שחלקם הפכו להיות כאלו בשביל שבעל האינסטגרם יקבל לייקים

 8. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  לכל דירה בארץ יש בעל דירה, שמרוויח מהשכרת הרכוש. אני מניחה, שבעל הבית אוליי לא יודע מה קורה בדירה שלו????קשה מאד לקרוא את הכתבות הללו. טוב שהצילו כמה מהם.

 9. איריס אמר/ה

  המשטרה לא עושה מספיק שכן משתמש הכלבו לשיסןע חתולים. קיבל רק התראות ונאמר לו שחייב לשים רסן לכלב. אז אותו אחד מצפצפ על החוק הכלב ללא רסן. שכן אחר רופא ברמב”ם השתמש בחומרים כדי להרדים להרעיל חתולים . ואנשים שותקים מפחידים גם כשפונים לאותם שכנים . הם מכחישים ואפילו הופכים את הקערה על פיה אומרים שהם יתבעו את מי שככה מאשים אותם. רק מצלמות יכולות לעזור. וגם אז משטרה לא מספיק אכפ

 10. טלי אמר/ה

  ואל תשכחו קערת מים לחיות שאין מי שיטפל בהם.

 11. אני אמר/ה

  לאן החיות פונו??

 12. יעל אמר/ה

  אין דין ואין דיין כלפי אנשים , אז כלפי בעלי חיים יהיה דין למתעללים? הרי אחרי התעללות מחזירים בבימש את הכלב לבעליו שימשיך להתעלל בו, וזה הפתרון במקום לתת לצער בעלי חיים, וסוגרים את התיק.

 13. אסתי+שפירא+רויטר אמר/ה

  אם לא יענישו את האנשים האכזריים האלה ,
  הם ימשיכו להתעלל , אז מה עשינו פה ?

 14. חניאל אמר/ה

  תיבדקו מה קורה ברחוב מוריה 102 חיפה.שני כלבים שנובחים 24 שעות ביום.כניראה התעללות

 15. חתחתול אמר/ה

  נפלא אבל זה טיפה בים.. אנשים אכזריים לבעלי חיים
  ולמה העיירה/וטרינר עירוני לא מסרסרים מעקרים חתולי רחוב ?!? מספיק לסבל המיותר הזה

 16. אלי אמר/ה

  לכלא דחוף ללא חופש, מנוולים

 17. רפי רפול - חסון.חיפסטבל פה אמר/ה

  כל הכבוד על פועלכם הנמרץ. לילה טוב

 18. אביאל אמר/ה

  חניאל תן יותר פרטים על מוריה 102 בבקשה. נבדוק מה הולך

 19. דוקטור לצמחים וחיות אמר/ה

  עיתונאים שמשקרים את הציבור. אולי התנאים לא הכי אידיאלים. אבל אנשים אלו לפחות מאכילים את החתולים ודואגים להם לתרופות. כי מה קורה, השרותים הוטרינרים של חיפה מביאים עיתונאים ועושים לעצמם הרבה רעש ופירסומת חיובית. בפועל מפונים הכלבים וחתולים לכלביה העירונית בגשר פז חוף שמן “מחנה אושביץ” של חיות הבית מחיפה. משם הם לרוב לא חוזרים. שם הם סובלים עוד יותר ולבסוף מומתים בזריקות רעל. ואם לא שם אז לכל המאוחר לאחר פינויים לצער בעלי חיים אצל השוחט הראשי שאול לפיד. כי בואו. איש לא יבוא לשם לאמץ חתולים. אז עדיף לחתולים לשהות בקצת ליכלוך אצל אגרנים ומופרעים מאשר בציפורני העיריה. ואם אילו כלבים גיזעיים או חתולים גיזעיים. יודעת העיריה וגם אנשי צער בעליי חיים טוב מאוד למכור אותם בכסף טוב דרך אנשי קש באינטרנט ולשלשל כספים רבים לכיסים המושחתים שלהם. הדברים פורסמו בעיתון “הד הקריות” כיצד ד”ר לואיס מלר וטרינר עירוני בקרית אתא הישתלט עם פקחים על חתול גיזעי רוסי כחול ובמיקרה אחר על כלב זאב גרמני גיזעי ומכר אותם תוך שהוא משקר לבעלים שהחיות מתו אך אינו זוכר היכן קבר אותן. הוטרינר העירוני דוד דדיה מהקריות ניתפס מזריק בתשלום זריקת מוות לכלבה אותה הישליך למכולת זבל כאשר היא בחיים ואיכשהו היתאוששה מזריקת הרעל. ובכלל יש כאן ניגוד עינינים כאשר וטרינר עירוני קרייתי המקבל משכורת עתק מן העיריה לאחר שעות העבודה פותח ועובד פרטי. תוך שהוא כוטרינר עירוני מציק ומפריע לשאר הוטרינרים המיתחרים שלו. בהתראות שונות. או באי הרשאה ושולל להם האישור לחסן עבור העיריה. שחיתות ופשע.

 20. ברגמן א. אמר/ה

  עיקור וסירוס חתולי רחוב איטום פחי זבל והאכלתם בכופתיות יבשות במקום שאריות התושבים כמו בעבר. גורם לסתימת דרכי שתן בחתולים זכרים מסורסים. והם. ללא בעלים שישימו לב ויקחו אותם לוטרינר. מתים בסבל רב ממש ייסורי גהינום משלפוחית שתן סתומה וכואבת ומלאה בין השיחים. את האמת הזאת כל חסידי הסירוס והעיקור לא יודעים או לא מספרים לכם. גם לא השרותים הוטרינריים.

 21. ברגמן א. אמר/ה

  תגובות שלא עם הזרם והעדר מוסרות או מצונזרות כאן

 22. דין דין אמר/ה

  לתת להם עבודות שירות בצער בעלי חיים.

 23. יוחאי אמר/ה

  טוב שלא פגשו אותי

  הייתי דואג שיסבלו גם הם

 24. הכריש אמר/ה

  לתת לאיזה חלות לשרוט אותם קלות ואז לתת להם לשחות 15 דקות במיים הנעימים שליד תחנת הכוח בחדרה.

  אם יהיה להם מזל הכרישים לא רעבים.

 25. דרור אמר/ה

  רשויות המדינה, המשפט והאכיפה צריכות להתייחס להתעללות בחסרי-ישע בצורה שיוויונית. התעללות בחיות אחרות זהה להתעללות בילדים אנושיים, והעונשים צריכים להיות זהים.
  זה בלתי נסבל.

 26. יונתן אמר/ה

  לחתוך בולבול של תינוק זכר – זה לא התעללות, לחתוך זנב של חיית מחמד – זה כן התעללות

 27. יוכי אמר/ה

  אבל אפוא בית המשפט שנותן עונשים מגוחכים על עברות בכלל, ועברות נגד בעלי חיים בפרט.!?!?!!!

 28. מושיקו אמר/ה

  בנאדם עם כינוי (דוקטור לצמחים וחיות) ככל הנראה אלה בני הזוג אשר מתעללים בחתולים השפה שלהם מוכרת שימו לב 💓💓 לא ליפול בפח שלהם

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חברה וחינוך בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו