עו"ד שרית גולן יו"ר איגוד ערים חיפה והסביבה בפניה לממשלת ישראל "הגיע הזמן למעשים"

עו"ד שרית גולן

עו"ד שרית גולן יו"ר איגוד ערים להגנת הסביבה בפניה לממשלת ישראל לקראת ההצעה על התקציב: הגיע הזמן למעשים.

היום (יום א 01/08/21) תאשר ממשלת ישראל את תקציב המדינה וחוק ההסדרים. לקראת אישור התקציב פנתה יו"ר האיגוד עו"ד שרית גולן בפניה לשרי הממשלה להתחיל ולקדם את ההצהרות אותן הבטיחו המפלגות טרם הבחירות וטרם הקמת הממשלה ולהתחיל בפעולות מעשיות לסגירת התעשייה הפטרוכימית באזור חיפה והסביבה.

עו"ד שרית גולן לממשלת ישראל:

אנו מבקשים להוציא לפועל את הצהרתכם במסגרת קווי היסוד להקמת הממשלה אל הפועל ולהכליל סוגיית הבראת מפרץ חיפה בחוק ההסדרים הנוכחי. החשיבות לכך עצומה נוכח העובדה כי בכוונת ממשלתכם להביא אל הכנסת לאישורה תקציב דו-שנתי. אי הכללת הבראת מפרץ חיפה כבר בשלב הנוכחי בחוק ההסדרים, משמעה עיכוב ניכר בקידום סגירת בז"ן חיפה, דשנים ופינוי חוות המיכלים של תש"ן הסמוכה לבתי מגורים ברחוב דגניה בקרית חיים, אשר על פי דוחות משרד הבריאות, גורמת לתחלואה מוגברת ותמותה עודפת.

ברור כי יישום המלצות דו"ח המנכ"לים כרוך בהיערכות מורכבת, הן מבחינת משאבי כוח אדם והן תקציבית. יחד עם זאת, הכללת הנושאים הבאים כבר עתה הינה קריטית לצורך התנעת התהליך אשר ימנע מסמוסו בשנים הקרובות לאחר אישור התקציב. לפיכך, אנו מבקשים כי תכלילו בחוק ההסדרים כבר עתה את הנושאים הבאים:

 • אימוץ המלצות דו"ח המלצות ועדת המנכ"לים מיום 7/6/2021 וקביעת יעד להפסקת הפעילות הפטרוכימית וייצור הדשנים במפרץ חיפה בהקדם, בכפוף לעמידה מלאה בתנאים המפורטים בדו"ח ולא יותר מ- 10 שנים מיום קבלת החלטה זו.
 • הקמת מנהלת שתפעל תחת משרד ראש הממשלה לקידום ותכלול המלצות הדו"ח אל מול משרדי הממשלה הרלוונטיים.
 • היערכות לאחסון גפ"ם כבר כעת ועל-פי תכוניות קיימות ומאושרות (תמ"א 1/31/א).

עו"ד דורשת עו"ד גולן במכתבה להקים וועדת היגוי לצורך יישום דו"ח המנכלי"ם לדבריה:

חשוב להקים ועדת היגוי ליישום הדו"ח בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה או נציגו, ובהשתתפות המנהלים הכלליים של המשרד להגנת הסביבה, משרד הפנים, משרד הכלכלה, משרד האוצר, משרד האנרגיה, משרד התחבורה, מנהל התכנון, רשות מקרקעי ישראל, ומשרד המשפטים או נציגיהם. הוועדה תתכנס כל רבעון, לכל הפחות, ותעקוב אחר ביצוע סעיפי החלטת ממשלה מפורטת שתובא אליכם בהמשך, ובסמכותה לשנות את מרכיבי התוכנית ו/או סדרי עבודה בהתאם לקצב התקדמות ביצוע התוכנית ולאור שינויי הנסיבות. לוועדת ההיגוי יוזמן כמשקיף קבוע נציג איגוד ערים חיפה.

עו"ד גולן, נגמר הזמן לדיונים הגיע הזמן למעשים כל מי שעוקב אחר מזג האוויר מבין שמשבר האקלים כבר כאן, כל מי שעיניו בראשו רואה את התקלות החוזרות ונשנות במפעלים הפטרוכימיים. הגיע הזמן לעשות מעשה, הגיע הזמן לפעולה, הגיע הזמן להתחיל בריפוי מפרץ חיפה.
הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. צעירה נחמיאס אמר/ה

  יישר כח לכל העוסקים בנושא החשוב כל כך לחיינו במפרץ חיפה, ובקרית חיים בפרט.
  תודה גדולה!
  די לרעה החולה הזו בחיינו. די!!!

 2. רונית פיקן שלם אמר/ה

  הבראת מפרץ חיפה הכרחית. המצב הנוכחי שנמשך כבר עשרות שנים חייב להיעצר. חיפה והסביבה חי ונושם 24/7 את הזוהמה. בבקשה לכול מי שיכול לסייע-תעזרו ותקדמו את האיזור למקום שיהיה ראוי !

 3. מיכל אמר/ה

  תודה על השיתוף ! נושא חשוב שעו"ד שרית גולן שטיינברג נלחמת עליו ללא לאות, ובאומץ רב.
  שבוע טוב, ובשורות טובות גם בנושא הזה 🙏😊

 4. מוטי אמר/ה

  שטויות במיץ של מקבלת שכר עתק מי יוציא תעשיות מחיפה הסובלת מהגירה שלילית ואין מספיק מקומות עבודה יש לפעול לצמצום מזהמים בדרכים מקובלות ולהיום בחיפה בייחוד בחלק הדרומי לא מרגישים כלל בכל זיהום חריג מספיק לעשות מהעיר הזו כי הכל שחור מה גם שיהיה טוב יותר אם היושבת בחסן שוקרי תחזיר את מפתחות העיר למוצלחים יותר מאז קום המדינה לא היה ראש עיר גרוע ממנה

 5. אורלי גוטמן אמר/ה

  תודה ענקית לעוד שרית גולן על מעבק ולוחמה בעד הבראה מפרץ חיפה ובריאות תושבי חיפה.

 6. אסתי אמר/ה

  בזהירות ובצניעות אפשר להגיד שהגב שרית גולן היקרה היא היא הדבר המשמעותי ביותר לעיר שלנו . אני עוקבת אחר פעילותה העניפה ומלאה התפעלות והערכה עצומה .

 7. אילנה+טובים אמר/ה

  כל הכבוד לשרית!!! היא עושה עבודת קודש למען כולנו!!!!!

 8. לימבו אמר/ה

  יש לאסוף כסף, הרבה מליארדים בשביל לעמוד בהסכמים הקואליציוניים.
  עם החרדים היה עולה רק 8% ממה שעולים ההסכמים הקיימים.

  1. מכתב סרק אמר/ה

   זה מכתב סרק כי אין תגובה של משרד ממשלתי.
   לכתוב מכתב ולרוץ לעיתון לפרסם, מבלי שיש תגובה ממשלתית זה בדיחה. ארמונות בחול.

 9. איריס אמר/ה

  אכן נושא חשוב מאוד מפרץ חיפה חייבים לפעול בזיהום האוויר אנשים חלו ומתו בתי הזיקוק וכל המפעלים שמסכנים את בריאות התושבים ,כבר שנים שמדברים על כך רוצים לראות תוצאות ,הבעיה היא שיש ראשת עיר שלא מתפקדת .עד היום ממרץ אשתקד שישראייר הפסיקה את הפעילות שלה בשדה התעופה בחיפה וחבל שזה לא מעניין את העומדים בראש

 10. משה אמר/ה

  ראשי הרשויות מסביב לאיזור המפרץ כגון חיפה נשר קריות טבעון וכוצריכים לאחד כוחות ביחד עם ארגוני הסביבה ולפעול בכל הכח כדי לפתור את הבעייה אחת ולתמיד .ולא רק לדאוג לבניית מבנים פינוי בינוי ותמא

הגיבו כאן לכתבה