מעצבים מסלול מחדש: יש חיים אחרי הקריירה הנוכחית שלכם

מעצבים מסלול מחדש | צילום: unsplash

שנת 2020 לימדה אותנו דבר אחד חשוב: אין שום ביטחון שמחר אתם קמים בבוקר לאותו מקום עבודה שהיה לכם בית שני. חלק מהאנשים נלחצו משבירת השגרה ואחרים גילו הזדמנות פז לחשב מחדש את מסלול החיים.

חלקנו חש לפתע כי מקום העבודה שהעניק יציבות מתחיל להרגיש קצת פחות, והאפשרות לעבוד מהבית והסגרים שהיו למרות הקושי העניקו לנו הזדמנות לעשות דברים שלא עשינו, למשל; זמן לצבוע חדר ישן, לצייר, לעצב מחדש את הסלון או להצטרף לילדים לפעילויות מהנות יחד. יכול להיות שגם אתם הרגשתם את זה. לו רק יכולתם להגיע לעבודה מדי יום ולעסוק בתחום אומנותי ויצירתי. כיום, הדלת הזאת נפתחת למאות סטודנטים חדשים המצטרפים ללימודי חוץ באחד ממסלולי העיצוב והיצירה של לימודי חוץ ויצו חיפה.

מה מציע המרכז ללימודי חוץ ויצו?

המרכז מציע ללומדים סביבה מאתגרת מבחינה מקצועית ועיצובית, שמאפשרת לכל אדם להגשים את עצמו בתחום האומנות. אין זה משנה אם הכיוון הוא עיצוב גרפי, טקסטיל או תכשיטנות. מגוון רחב של מסלולים פתוחים בפני יוצרי העתיד שרוצים לעצב את מסלול החיים שלהם מחדש ולעבור לעסוק בתחום שכיף לקום אליו בבוקר.

לימודי החוץ ויצו חיפה שפועלים מעל 30 שנה, נמצאים במרכז התוסס ביותר בעיר במגדל המגינים בעיר הצפונית. לצד מסעדות ומרכזי בילוי מאות אנשים מתחילים קריירה נוספת או עושים הסבה מקצועית. תמצאו שם עורכי דין שנפרדו מהחולצות המכופתרות ועברו לייצור, אנשי הייטק שיצאו לחופשי ורוצים לראות שמיים תכולים בשעות שהשמש עדיין זורחת, מורים שעוברים מחינוך ליצירה ועוד בעלי מקצועות שונים שרוצים להחזיר את הניצוץ השובב לעיניים.

לימודים בגישה אחרת ואין־ספור דלתות הנפתחות בפני הסטודנטים

את כל אלה פוגשים המרצים המגיעים מתחומי האומנות והעיצוב, ביניהם יוצרים פעילים, מעצבים ומרצים מהטובים בתחומם. לאורך השנים הם ליוו עשרות אלפי סטודנטים במסלולי לימוד שונים. המקום מכשיר מעצבים ואמנים חדשים בגישה הוליסטית ומרחיבת דעת, מכילה ומאפשרת, תוך פתיחת דלתות לשיתופי פעולה יצירתיים עם סטודנטים הלומדים במסלולים מקבילים.

למשל, תמצאו במקום סטודנטים הלומדים אופנה וטקסטיל שמשתפים פעולה עם הסטודנטים לעיצוב גרפי בהפקה של טקסטורות חדשניות לעולם הטקסטיל. סטודנטים לתכשיטנות יוצרים עולם חדש יחד עם הסטודנטים לרישום וציור. המרצים בלימודי חוץ מעניקים את המיומנויות הבסיסיות, ומלמדים את התאוריה לצד הביצוע המעשי. כך, שכל סטודנט יוצא בסיום הלימודים עם תיק עבודות מרשים שמאפשר להשתלב בתחומי האומנות כשכיר או כבעל עסק עצמאי בשעות גמישות ובנוחות מקסימלית.

הקשרים הנבנים במהלך הלימודים מאפשרים ליצור נטוורקינג חשוב בתחום העיצוב והאומנות. עבור הסטודנטים נפתחות דלתות לעבודה עם לקוחות אמיתיים בתעשייה, משרדי פרסום, בתי דפוס, חברות ביגוד, מפעלי טקסטיל, גופים ממשלתיים וכן עמותות.

הקורונה הוציאה אתכם לחל”ת ממושך? חזרו לשלוט בחייכם

אם מגפת הקורונה שלחה גם אתכם לחל”ת ארוך במיוחד, ואיבדתם את מקום העבודה הבטוח, יכול להיות שהעולם מעניק לכם הזדמנות לשינוי. זה הזמן שבו אתם יכולים לחשוב באיזה עיסוק הייתם רוצים לעבוד בעשורים הבאים של חייכם. עכשיו, כשהתפנה הזמן, אפשר לחזור לספסל הלימודים והפעם ללמוד את התחום שבאמת רציתם.

במרכז לימודי חוץ תנאי הקבלה פשוטים וקלים. כל שעליכם להציג הוא לימודים קודמים במוסד כלשהו או לעבור מבדק קבלה (בהתאם לקורס המבוקש). חלק מהקורסים מוכרים גם כפיקדון לחיילים משוחררים וכן ב”תוכנית השוברים” המיועדת להכשרה מקצועית של משרד העבודה והרווחה. 

לכן, אם היום אתם מובטלים, תוכלו להשתמש בשוברים כדי לקבל את ההכשרה המקצועית בהשתתפות המדינה, ולהרוויח מקצוע חדש שבו תוכלו לעסוק כל חייכם. כי לעתים, כשנסגרת דלת נפתח חלון ואתם יכולים להשתלב בעבודה יצירתית ומספקת בתחום עליו תמיד חלמתם.

מעצבים מסלול מחדש | צילום: unsplash

אל תוותרו על החלומות שלכם

אם גם אתם חלמתם תמיד להפוך תחביב אומנותי למקצוע מכניס, כעת עומדת בפניכם הזדמנות ללמוד את התחום לעומק ולגלות איך המרצים שלכם הפכו זאת לעיסוק ממשי ששכרו בצידו. זה הזמן להתחיל לצעוד בדרך שלכם, אותו מסלול שזנחתם בעבר כי חשבתם שמדובר בחלום שרק מעטים מצליחים להפכו למציאות.

הספק הזה שקינן בכם בתקופה האחרונה, וגרם לכם לתהות אם באמת בחרתם בעיסוק הנכון הוא קריאה לשינוי. הוא מסוגל להוביל אתכם למחוזות חדשים ולגלות את הייחוד, את חד־הפעמיות של יצירה משלכם ואת היופי והאסתטיקה שאתם יכולים להעניק לעולם.

מקצועות האומנות ממתינים גם לכם

מקצועות העיצוב והאמנות מיועדים לכולם, ניתן להיכנס לתחום הזה במהירות רבה יחסית, עם קורסים ייעודיים שמאפשרים לרכוש את הטכניקות ליצירה. קורס אחר קורס תגלו כי התוצאה שראיתם בעיני רוחכם מתחילה לקרום עור וגידים, ומתגשמת במציאות.

יש האומרים כי פסל קיים תמיד, הוא נסתר בתוך האבן וכל מה שצריך זה רק לדעת כיצד לסתת אותה כדי לאפשר לכל העולם לראותו.

אתם הפסל הזה. פוטנציאל עצום שרק צריך לעבד מעט באמצעות הטכניקות הנכונות, כדי למצוא את האומן הנפלא שמסתתר בכם. זה הזמן לתת לביטוי העצמי הזה לפרוץ החוצה.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור צרכנות, שופינג מכירות ומבצעים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו