שבוע עידוד הנקה ב’כללית’ • “להניק איתך בכל מצב”

שבוע עידוד הנקה בכללית (צילום: דוברות כללית)

“אפשרי בריא – להניק איתך בכל מצב” | בכללית

השנה, שבוע ההנקה מצוין בעולם ובישראל בין התאריכים 1-7/8/21 בסימן “אפשרי בריא – להניק איתך בכל מצב”.

מטרת שבוע ההנקה היא להגביר את המודעות לגבי חשיבות ההנקה לבריאות אימהות, תינוקות וחשיבות התמיכה באימהות המעוניינות להניק.

אלישבע כהן ארזי, רכזת תחום רפואה מונעת והנקה אומרת: “חשיבות חלב האם וההנקה ידועה היטב. כולנו עברנו שנה לא פשוטה כולל מגפת הקורונה, אך המשכנו לתת שירות בטיפות החלב והמשכנו לייעץ ולתמוך באימהות המיניקות”.

בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי ניתן לקבל ייעוץ הנקה מיועצות הנקה מוסמכות, ללא תשלום.

שבוע עידוד הנקה בכללית (צילום: דוברות כללית)

אלישבע מסבירה:

תפקיד יועצת הנקה הוא להקנות ידע וכלים ליולדת, לפני ההיריון, לאחר הלידה ולאורך כל תקופת ההנקה. הייעוץ מתחיל במפגש הראשון עם האם כבר בתחילת ההיריון. השיחה הראשונה היא על תפיסות ועמדות כלפי ההנקה ובירור רצון האם והזוג להניק והעדפותיהם בהאכלת התינוק הצפוי להיוולד. בהמשך נעשות הדרכות על תזונה, חשיבות הנקה ראשונה כבר בחדר לידה ונושאים מעשיים בטכניקת הנקה.

עם הלידה, קיים סיוע בבתי החולים ולאחר הלידה, נשים מגיעות בדרך כלל לטיפת חלב.

“למרות היות ההנקה דבר טבעי, יולדות רבות מתקשות בתהליך ההנקה וזקוקות לייעוץ. אנו שמים דגש על הקניית ידע, תמיכה, והתמיכה ממשיכה גם באימהות שהחליטו לא להניק. אם מתעורר קושי בבית, היולדת מוזמנת להתקשר ולקבל ייעוץ והדרכה טלפוני במוקד – 2700* או להזמין יועצת הביתה בהשתתפות המושלם או לחילופין להגיע פיזית למרפאת ייעוץ הנקה ללא תשלום. חשוב לי להדגיש שהיועצות נמצאות בקשר עם המשפחה  בכל מצב ובכל בחירה ויסייעו להורים להגיע לטוב ביותר להם ולתינוק” מסכמת אלישבע.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור בריאות בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו