יהל מנור זכתה במדליית זהב | נבחרת ישראל במתמטיקה הגיעה להישג חסר תקדים באולימפיאדה במתמטיקה

יהל מנור תלמידת ליאו באק קיבלה מדליית זהב באולמפידה למתמטיקה


גאווה לאומית: נבחרת ישראל במתמטיקה הגיעה להישג חסר תקדים באולימפיאדה במתמטיקה
6 מדליות לנבחרת ישראל במתמטיקה- 3 זהב, 2 כסף ו-1 ארד לראשונה משנת 1979 ישראל דורגה בעשירייה הראשונה- במקום ה- 7 בעולם

מדינת ישראל ממשיכה להתפאר בהישגים של נבחרות ישראל במדעים- באולימפיאדה הבינלאומית במתמטיקה כל חברי הנבחרת זכו במדליות- 3 מדליות זהב, 2 מדליות כסף ומדלית ארד. נבחרת ישראל במתמטיקה רשמה הישג חסר תקדים משנת 1979 (השנה הראשונה בה השתתפה באולימפיאדה) והתברגה במקום ה- 7 והמכובד מתוך 107 מדינות.

נבחרת ישראל במתמטיקה שייצגה את ישראל בכבוד:

יהל מנור– תלמידת תיכון לאו בק, מחיפה- זכתה במדליית זהב.
יאיר שהם– תלמיד תיכון בן גוריון, מנס ציונה- זכה במדליית זהב.
אלמוג ולד – תלמיד תיכון אחד העם, מפתח תקווה- זכה במדליית זהב (זכה גם במדליית ארד באולימפיאדה בשנת 2020).
עומרי זמר – תלמיד תיכון עירוני א’, ממודיעין- מכבים- רעות- זכה במדליית כסף.
שחר פרידמן – תלמיד דה שליט, מרחובות- זכה במדליית כסף (זכה גם במדליית ארד באולימפיאדה בשנת 2019 ובמדליית זהב באולימפיאדה בשנת 2020).
דרור פריד– תלמיד תיכון עירוני ד’, מתל אביב- זכה במדליית ארד.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת נבחרות ישראל להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות במדעים במסגרת מיזם משותף.

האולימפיאדה הבינלאומית במתמטיקה IMO התקיימה השנה בפעם ה- 62 (נוסדה בשנת 1959), ישראל משתתפת באולימפיאדה משנת 1979. השנה לקחו חלק באולימפיאדה 619 משתתפים מ- 107 מדינות. האולימפיאדה התקיימה בשני ימי בחינה. בכל אחד מהימים התלמידים נדרשו לפתור במשך 4.5 שעות מבחן שהיה מורכב מ- 3 שאלות ברמת קושי גבוהה מאוד בתחומי המתמטיקה האלמנטרית: אלגברה, קומבינטוריקה, גיאומטריה ותורת המספרים.
נבחרת התלמידים שהשתתפה באולימפיאדה במתמטיקה הוכשרה במכון וייצמן למדע בראשות המנהל האקדמי, פרופ’ אברהם איזנבוד, המאמן הראשי, לב רדזיוילובסקי, ראש המשלחת, דן כרמון וצוות המאמנים- דניאל קנר, סשה טולסניקוב וגיא קפון.

שרת החינוך, יפעת שאשא (צילום: יעל אורבך)
שרת החינוך, יפעת שאשא (צילום: יעל אורבך)

שרת החינוך, ד”ר יפעת שאשא ביטון: “תלמידי ישראל חותמים הישג חסר תקדים באולימפיאדות הבינלאומיות ויוצרים בעבור מדינת ישראל אופק הנושא בשורה וצמיחה. מערכת החינוך היא צור מחצבתו של ההון האנושי המרכיב את חלקיה של החברה הישראלית והיא מנוע הקיטור שיוצר את תנועת הכלכלה, המדע והטכנולוגיה שלה. ולכן, אנחנו נשקוד כדי להדליק לתלמידים שלנו את הניצוץ לאהבת המדע, לייצר להם תהליכי למידה מסקרנים ורלוונטיים לחייהם. נפעל לטפח מיומנויות אקדמיות שיאפשרו להם להתמודד בהמשך דרכם עם סוגיות גלובליות ומורכבות.
אני מברכת באופן אישי את כל אחת ואחד מהתלמידים הזוכים ומביעה את גאוותי על ההישגים המרשימים שלהם. אני מברכת גם את המאמנים שליוו אותם ועשו איתם לילות כימים כדי להצליח ולהגיע להישג חסר התקדים הזה”.

מנכ”ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד:

נבחרות ישראל במדעים ממשיכות להפגין יכולות גבוהות למול הנבחרות ברחבי העולם ומגיעות להישגים מרשימים ומעוררי גאווה. ההישגים באולימפיאדות הם פרי של נחישות, השקעה, התמדה ומאמץ בנוסף לכישרון האדיר בו התברכו התלמידים.
אנו מלאי הערכה לתלמידים אלה ומשוכנעים, כי הם יהיו חלק משמעותי בעיצוב פני העתיד של מדינת ישראל ויטביעו את חותמם בתחומי החיים השונים.
נמשיך לפעול בשותפות עם משרד החינוך והמוסדות האקדמיים להובלת ההכשרה המתקדמת ביותר ובהענקת הכלים האיכותיים ביותר לתלמידות ותלמידי ישראל.

נשיא מכון ויצמן, פרופ’ אלון חן, ברך את חברי המשלחת ואמר: “מכון ויצמן למדע מייחס חשיבות רבה לקידום החינוך המדעי ופועל על מנת לקדם את תחום החינוך למדע ומתמטיקה ככלל, ולהשפיע על החינוך למדע ומתמטיקה בישראל. אנו גאים להפעיל את תכנית נבחרת ישראל במתמטיקה מתוך מכון ויצמן, ולתמוך באימוני המשלחת הישראלית לאולימפיאדת המתמטיקה הבינלאומית, אשר הגיעה להישג חסר תקדים בתחרות השנה, לאחר התמודדות מאתגרת. ההשקעה והמחויבות של חברי הנבחרת מעוררות השראה, וחתירתם למצוינות מהווה צעד נוסף בהכשרתם כדור העתיד של המדענים בישראל”.

הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. ליאת אמר/ה

  מי מששת הבנים שבתמונה הוא יהל מנור שזכתה במדליית הזהב?

 2. אייל אמר/ה

  לאו בק פנינה של מצוינות בים של בינוניות.
  חבל לתת למנהל לא מוצלח להרוס את הישגי בית הספר ותרומתו לקהילה.
  להחזיר את הבריכה, להחזיר את המתנ”סים, ולהרחיב את בית הספר לבי”ס גבריאלי כסניף לאו בק לחיזוק מזרח חיפה.

 3. משה אמר/ה

  1.איזה פרסים קיבלו פה בארץ. כל אחד מנה פלאפל ?
  2.מירב מיכאלי גאה בכם. צילום של 6 בנים ובכל זאת יהל מנור זכתה

 4. עודד אמר/ה

  למה לא מראים את הזוכה, ילדה…..
  למה רק בנים? אין גבול למוגבלות???

 5. יקיר ק אמר/ה

  כל הכבוד, אלופים. גאווה וכבוד רב למדינת ישראל.

 6. מל אמר/ה

  האם נשיא המדינה יארח אותם במעונו? הם יזכו להנחה על שהיא בלימודיהם באקדמיה? כיצד מדינת ישראל תתרגם את הצלחתם למענק כספי כל שהו?

 7. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  כל הכבוד. לילה טוב.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו