ד”ר אלכנסדר פוחוב -שנה חדשה חיים חדשים

ד”ר אלכנסדר פוחוב נמנה על בכירי האורתופדים בכרמל הוא מומחה לניתוחי גב ועמוד שידרה. אחרי שניתח והציל עשרות חולים הוא לא האמין לצחוק הגורל כי המחלה הקשה תפגע דווקא בו ודווקא בעמוד השידרה.
לפני כשנה הרגיש ד”ר פוחוב קצת כאבי גב רגילים שתה כדור נגד כאבים והמשיך לעבוד כרגיל. אחרי שהכאבים התגברו ונהיו קשים במיוחד הוא עבר בדיקות סיטי שם התגלתה גרורה של גידול נדיר שישבה במקום מאוד מסובך בגבו, גרורה נדירה ללא גידול ראשוני. ” זהו גידול מאוד נדיר בישראל ומן הנדירים בעולם כולו ” אומר ד”ר פוחוב.
מיד התחיל ד”ר פוחוב בסדרת בדיקות כדי לבדוק היכן ניתן לטפל בגידול הנדיר, הוא עבר את כל המומחים בארץ והרחיק עד קצה העולם כדי למצוא תרופה למחלה הנדירה.

פוחוב_אלכסנדר_002.jpg

ד”ר אלכס פוחוב מכרמל
פרט לריצות אחרי מציאת הטיפול המתאים התברר פתאום לד”ר פוחוב כי לא סל הבריאות, וגם לא אף ביטוח בריאות מכל הביטוחים הפרטיים והיקרים שהוא עשה עד היום, לא מכסה את הטיפול בגידול הנדיר שלו.
“הטיפולים וההוצאות היו מעבר לכל מה שאנחנו כמשפחה צעירה יכולים לעמוד בו ” מספר ד”ר פוחוב. עלות הטיפולים הראשונה עמדה על כ 500,000 ₪ סכום עצום שלד”ר פוחוב לא היה ברור מאיפה הוא בכלל מצליח להשיג אותו. ” אני נשוי עם 2 ילדים עם משכנתא ועוד המון הוצאות שוטפות והרגשתי שאני עומד לפני התמוטטות כלכלית ונפשית” אומר ד”ר פוחוב.
כדי להציל את חייו התחיל קודם כל ד”ר פוחוב את הטיפולים כשהוא מתפלל לעזרה ומצפה לראות מהיכן תבוא לו הישועה. ואכן הישועה לא אחרה לבוא בדוגמת כל עובדי ביה”ח כרמל. לאחר פנייה מרגשת לעובדי ביה”ח של מנהלת ביה”ח הפרופ’ (מ”ק) חן שפירא ויו”ר ועד הרופאים של כרמל ד”ר זאב גולדיק פתחו מאות מעובדי ביה”ח את ליבם וכיסם ותרמו מכל הלב סכומים נאים כדי להציל את חברם לעבודה.
התרומה המאוד נכבדה של עובדי ביה”ח כרמל בכלל, ועובדי המחלקה האורתופדית בניהולו של ד”ר בני ברנפלד הצליחה להחזיר את התקווה והחיוך לפניו של ד”ר פוחוב ובני משפחתו.
אלפי השקלים מתרומות עובדי כרמל זרמו ישירות לטיפולים היקרים וד”ר פוחוב החל להרגיש בהטבה כשהגידול מראה סימני נסיגה ועצירה.
עלות כל זריקה אחת שמקבל ד”ר פוחוב היא 30 אלף ₪ והוא זקוק ל 2 זריקות בחודש לפחות. מה שמביא את עלות הטיפול בזריקות בלבד לכמעט 400 אלף ₪ בחצי שנה בלבד.
זהו טיפול מיוחד באימונו-תרפיה, טיפול בחומרים ביולוגיים הנלחמים בגידול הנדיר באמצעות הגוף כשהם משלבים טיפול מדויק של הקרנות לתוך הגידול עצמו.
ד”ר פוחוב עלה לישראל מרוסיה בשנת 92 ואחרי “התמחות על” בניתוחי עמוד שידרה בהדסה ירושלים, הגיע למחלקה האורתופדית בביה”ח כרמל. הוא מנתח גב בכרמל, ומקבל ורואה מטופלים בקהילה במרפאת לב הקריה בקרית אתא.
בימים האלה חזר ד”ר פוחוב כשהוא מלא עידוד ומרץ לעבודה בחצי מישרה במקום שהוא כל כך אוהב בכרמל. והוא מקווה ומתפלל לחזור עם תחילת השנה החדשה בקרוב לעבודה במשרה מלאה.
” הרגשתי חוסר אונים ותסכול אדיר מהמצב, אומר ד”ר פוחוב אבל לשמחתי גיליתי שיש לי משפחה אוהבת ותומכת בדוגמת כל החברים שלי בביה”ח כרמל. אני גאה בחברים שלי בכרמל לא רק על התמיכה הכספית אלא גם ובעיקר על התמיכה המורלית, אנשים מכל הצוותים המעמדות והמחלקות, באו לעודד חיבקו ופתחו לי את הלב, חלק מהאנשים בכלל לא הכרתי, אבל מסתבר שכשאתה עובד במקום כמו ביה”ח כרמל כולנו בעצם משפחה אחת גדולה”.

במכתב תודה שכתב ד”ר פוחוב לכל העובדים הוא הודה להם ואמר:
” חברים ועובדים יקרים, ברצוני להודות לכל אחד ואחד מכם שנרתם למאמצי ההבראה שלי ותרם מכספו ומרצו. תרומתכם הנדיבה הקלה עלי מאוד את תהליך הטיפול הממושך והמפרך ואפשרה לי להתמקד בגיוס כוחות נפשיים וגופניים לצורך ניסיון ההחלמה. פתגם עתיק אומר ” במקום שיש בריאות, יש תקווה. ובמקום שיש תקווה יש הכל” … תרומתכם עזרה לי לקבל תקווה וכוח למסע הבראה זה בו אני פוסע כעת. תודה רבה לכולם מכל הלב – שלכם דר’ אלכס פוחוב.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.