“אי אפשר להמשיך ככה!” • כינוס סיעת הירוקים של חיפה בבת גלים | צפו

חברי מועצת העיר הילה לאופר ואביהו האן (צילום: שקד ברויר)

סיעת הירוקים של חיפה במועצת העיר קיימה הערב (ג’, 20/7/2021) אסיפה למען התושבים בטיילת בת גלים בחיפה. לאירוע הגיעו כ-150 משתתפים מכל רחבי העיר, ובמהלכו הציגו חברי הרשימה ובראשם אביהו האן את חזונם לעיר. לאחר נאומו של האן קיבלו התושבים הזדמנות לשאול את חברי הסיעה כיצד הם מתכוונים לפעול בנושאים שונים שמטרידים את התושבים אם יזכו בבחירות למועצה שיערכו ב-2023.

כנס הירוקים של חיפה בבת גלים (צילום רחפן: מרום בן אריה)

מדבריו של אביהו האן:

רצינו לשתף פעולה עם קליש ולהיות חלק מההנהגה, היא לא רצתה אותנו… המצב בעיר בלתי נסבל והוא מתדרדר בצורה דרמטית… הגענו למצב של הרי זבל, העיר מטונפת, יש חזירים בכל מקום, מערכות החינוך לא מתפקדות… המנהיגות הנוכחית כושלת… כל המנגנון הניהולי בעיר לא עובד, לא עונה לצרכים של התושבים בתרבות, בעסקים, בספורט… אי אפשר להמשיך ככה עוד שנתיים וחצי! ראשת העיר לא מתאימה לתפקיד… אי אפשר לנהל עיר מבלי לייצר מגע עם אנשים ולהקשיב להם ואי אפשר לנהל עיר כשאתה מסוגר בלשכה ואתה לא יכול להתנתק מכל העיר… את זה צריך לשנות… אנחנו יוצאים לדרך חדשה ונצטרך כל אחד ואחת מכם.
חבר מועצת העיר מוטי בליצבלאו (צילום: שקד ברויר)

לאחר הנאום, כאמור, זכו התושבים לשאול שאלות את חברי המועצה. טניה, תושבת שכונת שער העליה, שאלה מדוע חלק משכונתה לא הוכנסה לתוכנית העירונית להתחדשות. האן השיב כי “השכונה חייבת לעבור התחדשות, אבל אני לא אוהב את העובדה שהחלק שבו את מתגוררת לא יעבור התחדשות. צריך לעשות בחינה מחודשת של הנושא ולשלב את האזור בתוכנית הקיימת או ליזום עבורו תוכנית חדשה.”

יצחק מקריית חיים שאל מה בכוונת המפלגה לעשות עם חוות המיכלים המכילים החומרים המזהמים. בתשובה לשאלה, האן אמר שלפי הצעת החלטה שעלתה, כמות החומרים המזהמים תופחת בהדרגה ובתוך 5 שנים תחדל החווה מלהתקיים.

חברת מועצת העיר הילה לאופר (צילום: שקד ברויר)

אביהו האן, יו”ר סיעת הירוקים וחבר מועצת עיריית חיפה | צפו


אביהו האן אמר לחי פה:

הגיעו לכאן תושבים מודאגים כדי לדעת מה קורה בחיפה… הם רוצים שינוי והם תומכים בנו… אנחנו משתפים פעולה עם שאר חברי “מועצת השינוי” כדי להביא שינוי… כרגע חיפה דועכת… התחלנו לפעול כדי להביא את השינוי המיוחל הדרוש בתחומים השונים בעיר… הודעתי על התמודדותי לראשות עיריית חיפה, ראשת העיר הנוכחית אינה מתאימה לתפקידה.

הילה לאופר, חברת מועצת עיריית חיפה מסיעת הירוקים | צפו


הילה לאופר אמרה לחי פה:

אנשים רבים הגיעו כדי להשמיע את מה שיש להם לומר וכדי לשאול שאלות… לבחור ראש עיר זו אחריות גדולה… ראש עיר צריך לבחור על פי עשייה מוכחת ולא לפי הבטחותיו, כל אחד יכול להבטיח… הפעם אנחנו רוצים לבחור לפי הרקורד הביצועי… אני מאמינה באביהו, אני מקדישה שנים למען העיר ואמשיך לעשות כך.

יעל שנער, חברת מועצת עיריית חיפה מטעם סיעת הירוקים


יעל שנער אמרה לחי פה:

זה מפגן כוח של הירוקים… הגיעו אנשים מכל העיר… מי שלא רצתה את אביהו כסגן תקבל אותו כראש העיר… אנשים באו כדי להבין מה זה בעצם “מועצת השינוי” וגם כדי לשאול שאלות… נמשיך במפגשים הללו בשכונות נוספות בחיפה, זוהי רק ההתחלה.
כנס הירוקים של חיפה בבת גלים (צילום רחפן: מרום בן אריה)
הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. מרק חייט אמר/ה

  חשוב שכלל תושבי העיר יכירו ויוקירו את העשייה של סיעת הירוקים ואביהו האן בראשם

 2. עמנואל אמר/ה

  סגנון הדיבור האובר-דרמטי ולעתים קרובות נוטה לפופוליזם של אביהו האן לא תורם לירוקים ליצירת תחושה של מנהיגות רצינית וחבל אנשים טובים עם רעיונות טובים, מציע לא להמשיך ולהבטיח את כל הדברים שהתושבים מבקשים מכיוון שמהר מאוד יהיו תושבים מאוכזבים,
  סגנון הדיבור של הילה שהוא צנוע ותמים אמנם גם לא מתאים למנהיגות אבל לפחות אוטנטי וכנה.
  מציע שהירוקים ינקטו בטון יותר מאוזן אשר מצד אחד מראה היכן טעתה עינת אבל מצד שני מונה את הצלחותיה, זה יישמע יותר אמין וענייני.

 3. עמנואל אמר/ה

  אגב חזירים, אביהו חוזר על הסלוגן “חזירים בכל מקום” מכיוון שהוא יודע שזה קלף חזק, מצד שני יש את הילה אשר רגישה לבעלי חיים ודואגת להם בכנות, האם הילה תסכים לרצח חזירים או מה החליטו ביניהם?

  יש מוצר ששמו HogStop פותח ומיוצר ב Texas אולי שווה בדיקה

 4. grossshlomo1952@gmail.com אמר/ה

  איך הירוקים מתכננים למגר את תופעת החזירים בעיר להגיע לצצב שלא יהיו חזירים בעיר

 5. מיר אמר/ה

  וחבל שלא פורסם מראש על הכינוס…
  היה יכול להצליח יותר.

 6. י. אמר/ה

  150 זה 15 ועוד אביהו האן האפס

 7. בהצלחה אמר/ה

  פתטי ולא אמין… עדיף לעבוד עם ראש העיר ולא להמשיך לרקוע ברגליים כמו ילדים, זה לא מעורר הערכה

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו