שיתוף ציבור מוצלח בטירת כרמל | “מחזקים את האמון בין הרשות לתושבים”

שיתוף ציבור בטירת כרמל (צילום: עיריית טירת ציבור)

הסתיים בהצלחה המפגש ה-6 בתהליך שיתוף הציבור בטירת כרמל

כשבעים משתתפים ומשתתפות ועוד צופים וצופות רבים ברשתות החברתיות נטלו חלק במפגש שיתוף ציבור שהתקיים  בטירת כרמל.

תהליך השיתוף, אשר יצא לדרך לפני כשנה, עוד בתקופת הקורונה, מהווה אבן דרך חשובה ומרכזית בחיזוק החוסן הקהילתי והעירוני. עד כה השתתפו בו מאות תושבים במפגשים עצמם ונספרו עוד אלפי צפיות ברשתות החברתיות המעידות על עניין רב של התושבים בתהליך.
עקרונות השיתוף לתהליך, אותם קבע ראש העיר טירת כרמל אריה טל, מכוונים להעמקת מערכת האמון בין הרשות לתושבים.

טירת כרמל חולקה ל-3

על מנת להגיע אל מרב התושבים ולהתאים את המענה העירוני לצרכים בהווה ובעתיד, חולקה העיר לשלושה חלקים. בכל חלק יתקיימו לאורך השנה שלוש פגישות. במקביל לפגישות הללו מתקיימות פגישות שוטפות עם תושבים, נציגי קהילות וארגונים הפועלים בעיר בנושאים ספציפיים ובנושאי רוחב.

שיתוף ציבור בטירת כרמל (צילום: עיריית טירת ציבור)

אריה טל, ראש העיר טירת כרמל:

הדרך להצלחת העיר רצופה בשיתופי פעולה. תהליך שיתוף הציבור אותו יזמתי לפני כשנה מציף בעיות ואתגרים אך גם מגבש ומקרב בין כלל התושבים והרשות. כבר עתה אנו עדים לעלייה מבורכת בפעילות הפרואקטיבית של יזמים קהילתיים ותושבים אשר מעוניינים לתרום לבינוי הקהילה בעיר באמצעות רעיונות נהדרים ופעילויות שונות שהם יוזמים. העיר מחבקת את היוזמות הללו המעשירות את חיי הקהילה בעיר.
אריה טל ראש עיריית טירת כרמל (צילום: עיריית טירת כרמל)
אריה טל ראש עיריית טירת כרמל (צילום: עיריית טירת כרמל)

אבישי כהן, מנכ”ל העירייה:

תהליך שיתוף ציבור, והחשיפה לעוד תושבים ואתגרים, משפרים באופן חד משמעי את פעילות הרשות. הייעול בא לידיי ביטוי בניהול נכון יותר של משאבים ובהתאמתם לצרכים המוגדרים על ידי הקהילה. הפעילות הזו גרמה לשינוי מובהק בעבודת המנגנון העירוני ואנו שומעים מהתושבים שהשינוי מורגש. העיר טירת כרמל זכתה לתושבים ותושבות בעלי יכולות יוצאות דופן ואין ספק שביחד נצליח להמשיך ולחזק את החוסן הקהילתי והעירוני כאחד.
שיתוף ציבור בטירת כרמל (צילום: עיריית טירת ציבור)

אירמה אלואשווילי, מנהלת אגף קשרי קהילה:

ברחבי העיר מופו למעלה מ-40 קהילות וקבוצות בעלי עניין. באמצעות אגף קשרי קהילה וכל מחלקות העירייה אנו מובילים כאן מהפכה בשירות תוך יצירת התמחות בבינוי קהילה. יש קשיים ואתגרים אך ככל שעובר הזמן אנו מבינים שהדרך בה בחרנו, ביחד עם התושבים, נכונה עבור טירת כרמל
הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. אפי אמר/ה

  גם בחיפה זה קורה ,בין הרשות לחזירי בר חיפים.

 2. מאיר אמר/ה

  עיריית טירת הכרמל מנוהלת על ידי אנשים שלא מסוגלים אפילו לנקות את הרחובות בשכונת החותרים.כל מי שיסתובב שם יבחין שמלבד מאמצים כלשהם המושקעים לשם הרושם בכניסה לשכונה, כל הרחובות שאכלוסם הושלם כבר חצי שנה לפחות, לא מנוקים,אשפה ופסולת בנייה על המדרכות ובצידי הכבישים, צמחיה נובלת ומוקפת בקוצים.אז שישמרו את הדיבורים לעצמם ויתחילו לעבוד.

 3. גיא בן ציון אמר/ה

  עיר ממוקמת ל ים לעיר חיפה
  חוץ מזה אין בא כלום
  כל הכתבה הנ”ל היא עוד דיבורים פקה פקה

 4. שלום אמר/ה

  אכזבה. עירייה שמנצלת את תושביה לארנונה גבוהה באיזורי הבנייה החדשים…דירה בת 130 מ”ר…מתורגמת ל 250 מ”ר בשל העמסות לא רציונליות…שטחים ציבוריים, חניון ועוד…קנסות חניה 500 שח !! ושלטי חניה שמחייבים אותך התושב בתשלום עבור 24 שעות …זה נראה ונשמע כמו ניצול ציני של החוק. חבל ! צריך ראש עיר אחר , חשיבה אחרת שתומכת ומעודדת את התושבים !!המפגשים הם עניין של יחסי ציבור בלבד

 5. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  יפה מאוד ידידי הטוב אריה טל ,ראש העיר טירת הכרמל המשתתף תמייד את תושבי העיר. תבורך אריה. שבת שלום ומבורך.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חברה וחינוך בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו