תושבים חוששים לגור כאן מחשש לסרטן | ח"כ פרופ' אלון טל בסיור ראשון בחיפה

ח"כ פרופ' אלון טל בסיור ראשון בחיפה

ח"כ פרופ' אלון טל, ראש המחלקה למדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב לשעבר, ממייסדי התנועה הסביבתית בארץ, נכנס לכנסת לפני שבועיים מטעם מפלגת כחול לבן ובחר לערוך את הסיור הראשון שלו בתור ח"כ בנושא התעשייה המזהמת במפרץ חיפה. את הסיור קיים אלון טל עם מספר פעילי סביבה ובראשם אביהו האן, יו"ר הירוקים של חיפה.

ח"כ טל ציין בביקורו:

התחלואות הסביבתיות לא מחכות וכבר גובות מחיר כבד בנפש מזה שנים. ביקרתי באזור יפיפה 50 מטר מחוף ים שתושבים סיפרו כי אף אחד לא רוצה לגור בו מחשש לסרטן.
ח"כ פרופ' אלון טל בסיור ראשון בחיפה
ח"כ פרופ' אלון טל בסיור ראשון בחיפה

ח"כ פרופ' טל נפגש עם תושבים, פעילי סביבה וחברי מועצת העיר מטעם "ירוקים בחיפה" בראשות אביהו האן, והציג 4 יעדים בנושא מפרץ חיפה:

 1. הוצאת התעשייה המזהמת ממפרץ חיפה במהירות האפשרית.
 2. קידום תכנון פארק נחל הקישון ופינוי שטחי האכסון המיותרים הנמצאים על גדות הנחל .
 3. שמירה על שטחי הטבע העירוני והוואדיות המיוחדים של העיר.
 4. חיזוק התמיכה בעמותות הדואגות לבעלי החיים.

סיור בנחל הקישון

במהלך הסיור ביקר ח"כ טל ברשות נחל הקישון ובחן את מצב השיקום ואת האתגרים בהקמת פארק על גדות הנחל עבור הציבור, פרויקט התקוע בשל בעיות תקציב ובשל שטחי האכסון הלוגיסטיים בבעלות רשות הנמלים. טל ציין בפגישתו כי מדובר במחדל ששטח יפה ובעל ערך סביבתי יקר כל כך הפך לשטח אכסון.

ביקור בצער בעלי חיים

ח"כ טל גם ביקר בצער בעלי חיים-חיפה ועמד מקרוב על האתגרים והעשייה של העמותה בימי הקורונה ובימים אלו.

כנסת ישראל הייתה מנותקת מידי במשך שנים ממטרופולין חיפה. כחבר כנסת בכוונתי להמשיך את פעילותי הסביבתית, לתעדף את מטרופולין חיפה ובעיקר את יישום המלצת ועדת המנכלים לפינוי התעשייה המזהמת והקמת מפרץ החדשנות.

ח"כ פרופ' אלון טל בסיור ראשון בחיפה
ח"כ פרופ' אלון טל בסיור ראשון בחיפה
ח"כ פרופ' אלון טל בסיור ראשון בחיפה
ח"כ פרופ' אלון טל בסיור ראשון בחיפה
הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  סיור מעניין של ח"כ פרופ' אלון טל בחיפה. מדוע ראש העיר חיפה גברת עינת קליש לא הוזמנה לסיור הח"כ בעיר חיפה? לא בסדר.שבוע טוב.

 2. א.א מה ְ.חיפה אמר/ה

  נכון, מחלת הסרטן במיוחד באזור קרית חיים מערבית . גוהלת עם כל מיכלים שהעבר היו מלאים בדלק היום ממש לא כל אבל האדמה מזוהמת ריחות של דלק,נפט . צריך לחדש אדמה חדשה לערבב עם עוד כמה בוגי אדמות שהרייח יעלם. שהנמל שלנו יהיה מאטד מבטקר ידאגו שכל ליכלוך מאוניות לא יזרקו לים שלנו שוחים בים הזה . הביוב גם היה נשפך .מה לא נורא. היה לי סיוט מהים המטונף שהכל נשפך לים. העיריה השתמשה בים כאמצעי להעחים את הטינופת שלה. והכי מרגיז איםוא כולם. אף אחד לא העז לצאת נגד. אני מרווה דהםעם יעזה תיקון רציני להחסיר את הטבע לחיםה ולא לטמף אותו. ומפעילי תעשיות אם יהיו רק ידאגו לאויק לא מסוהם. ידתמשו בעל האמצים לנקות את האויר המזוהם. אם לא אז לא בקרית חיים. שילמנו מספיק בעשרות אלםים חולים בסרטן. לדעתי העעריה היתה חייבת לשלם פיצויים למשפחות חולי סרטן כי העעריה גהתה מהם מיבים ממםעלים נהנתה ממסים גבוהים. נה תה שנפעלים היו דם לא דאגה לאזרחיה. לכן שתשלם .

 3. א.ד. אמר/ה

  אני תושבת העיר, לא חוששת לחיות כאן ועוד אלפים כמוני. אנחנו חוששים יותר מהמשך הקדנציה של קליש שתהרוס את העיר לחלוטין.

 4. אסתר אמר/ה

  מנסים להתנגח בראש העיר בכל אמצעי . האן , עציוני וכד'
  תאבי שלטון
  מושחתים נמאסתם!!!

 5. אזרח אמר/ה

  אין מנוס את התעשיה הכימית המסכנת ונבת כבר חיים של תושבי חיפה והקריות חייבת להיגמר ולהעלם מכל הצפון. זה כבר הפח אשפא של כל הטייקונים שממש לא אכפט להם מהחיים של האזרחים בושה.

 6. א.א מה ְ.חיפה אמר/ה

  אסתר, כנראה שיש לך בעיה בראייה וגם בעיה עם ריחות. את לא רואה איך העיר נראית. ליבנו כואב לאן התדרדרה. תגידי מתי הסתובבת בשד" דגניה ראית מה קורה שם? אז כך, הרחוב בדגניה משני צידי הרחוב ולאורך הרחוב יש שלטי מכירה ;ממש על כל בלוק. . מה קורה – פה עזיבה המונית. מתי קרה? ואת מציצת שאת כועסת על כולם שלא ת
  בה. קליש היא הביאה על כצמה. הביאה לה יועצים לא מחיפה ולא מקרית חיים. שום זיקה לעיר חיפה. זה ההבדל מראשי ערים שלנ שבאו מחיפה ומכירים את בעיותיה.מצטערת אסתר, היא הרסה את העיר שלנו. לאט לאט העיר היום נראית עלובה מוזנחת. כספים שהיו מיועדים
  לפיתוחה הועברו לערים אחרות.כי ביטלה פרויקטים . נורא. כולם מזועזעים בכן מה שקורה לעיר ואת מזועזעת שאיך יוצאים נגדה. כנראה שנוח לך לחיות בעיר חלם ובשקר גדול. תתעוררי אסתר!!!

 7. אתי אמר/ה

  בוקר טוב
  נראה שגם קריית חיים זקוקה לניעור ואף אחד לא חושב עליה
  בנושא בעלי החיים ,זיהום האוויר בשכונות וגיזום מוגזם של עצים אפילו יןתר מידי בקרייה וכמובן למה אין תמ"א הדירות ישנות מאוד ולאף אחד זה לא מזיז
  אנו זקוקים לאוויר נקי
  תחשבו גם עלינו

 8. הני אמר/ה

  כולי תקווה שהוא יעזור במשהו טוב לעזור שלנו

 9. Madam X אמר/ה

  לא כותבים בעברית נכונה לעניין זה : "איכסון" , זו לא אכסנייה , אלא כותבים בעברית נכונה : "איחסון" , מחסנים לוגיסטיים המצויים בשפע באזור המפרץ . דברו וכיתבו עברית נכונה .

הגיבו כאן לכתבה