טיול לזכרו של סגן יפתח שרייר ז"ל מחיפה | מוזמנים להצטרף ולטייל אתנו • יום שישי 9/7/21

ביום שישי 09/07/21 בשעה 10:00, יצא לדרך טיול לזכרו של סגן יפתח שרייר ז"ל אשר נפל במלחמת לבנון השנייה. הטיול יצא לדרך מגן יפתח, רחוב רענן, בו ראשית יתאספו לשיחה עם עמו של יפתח ז"ל, ויסתיים ברחוב ויצו בכרמליה.

סגן יפתח שרייר ז"ל, נולד כבן זקונים בבית החולים "רוטשילד" (היום "בני ציון") בחיפה, בשנת 1984, יחד עם אחיו התאום, ירדן. לשניים אח ואחות בוגרים – יריב ויונת, המבוגרים מהם ב-10 וב- 16 שנים, בהתאמה.

יפתח נפל בקרב ב- 26/7/06

יפתח למד בבית הספר "חוגים" והיה מדריך ומנהל שכבה בשבט תדהר של תנועת הצופים. בתום לימודי התיכון התגייס לצנחנים 101 וסיים קורס קצינים בהצטיינות.
יפתח נפל ב- 26.7.2006, בקרב במארון אראס במלחמת לבנון השנייה. בן עשרים-ואחת ועשרה חודשים היה בנופלו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בחיפה.

לזכרו

לזכרו הקים אביו עמי, שנפטר לפני שנים אחדות ממחלת הסרטן, גן בשכונת כבירים וגם שני שבילים מעל נחל שיח.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
יפתח שריר ז"ל עם הוריו עמי ז"ל ויפה (באדיבות המשפחה)

יונת, אחותו של סגן יפתח שרייר ז"ל, מספרת:

גדלנו בכבירים בחיפה, ההורים שלי רצו בן או בת זקונים, ויצאו להם תאומים לא מתוכננים. יריב, אחי הגדול היה בן 16 ואני הייתי בת 10. ההפרשים היו מאוד גדולים. היתרון שלהם שהיה להם, הוא שתמיד היה להם אחד את השני. אנחנו, האחים הגדולים, היינו באופן טבעי עסוקים בשלנו, והם תמיד היו יחד.

ירדן ויפתח היו שונים מאוד, ירדן היה קצת יותר שקט ומופנם מיפתח, שהיה קצת יותר שובב ושתוטניק. מצד שני, שניהם היו באמת ילדים טובים, ממש היו "ילדים טובים כרמל". ירדן הלך לחוגי סיירות ויפתח לתנועת הצופים והפך ממדריך, לרשג"ד ולרכז השבט.

תמונת ילדות, יפתח עם אחיו התאום, ירדן (צילום: באדיבות המשפחה)

רצה להיות קרבי

יפתח החליט שהוא רוצה להיות קרבי והתגייס לצנחנים. הוא עבר את כל המסלול הפיקודי ויצא לקורס קצינים. היתה לו האפשרות לצאת להדרכה או לפקח על לוחמים וזה מה שהוא החליט לעשות. זה היה לא הרבה לפני השחרור והוא החליט לקחת על עצמו פלוגה של בני ישיבה. הוא היה חילוני, אבל אהב אותם מאוד. כשפרצה מלחמת לבנון השנייה, הם היו בכלל בנופש מבצעי, ואז הם נכנסו ללבנון. אני יודעת מסיפורים של חבריו לצבא, כמה היה אכפת לו מהחיילים שלו, איך הוא עודד אותם לפני הלחימה ואמר שמה שהם עושים זה כדי להגן על המשפחה שלהם.

"זו היתה זכות לפקד עליכם"

אף אחד לא ציפה לגרוע ביותר, יש גם משפט שחיילים שלו סיפרו, שלפני שהם נכנסו ללבנון הוא אמר להם: "אם יקרה לי משהו, אז תדעו שזו הייתה זכות בשבילי לפקד עליכם". הוא היה מאוד פטריוט ומאוד ציוני.

היו ביפתח הרבה נדיבות והרבה חוכמת חיים. הוא תמיד הסתכל על בן אדם כבן אדם ולא כפקוד או חייל שלו, תמיד הסתכל בגובה העיניים.

יפתח עם אחיו התאום, ירדן (צילום: באדיבות המשפחה)

"גן יפתח"

גן המשחקים שנמצא ממש קרוב לבית שלנו, זה גן המשחקים שכולנו גדלנו בו. בתקופה שיפתח נהרג, הגן היה ממש הרוס והמתקנים בו היו לא תקינים. החלטנו שההנצחה שהכי מתאימה ליפתח, היא לקרוא לגן המשחקים על שמו. הוא תמיד שיחק כדורסל שם עם החברים. הגן זה מקום משמח, יפתח היה בחור מאוד שמח, תמיד אופטימי, תמיד מחייך. הוא עשה מסלול מאוד קשה בצנחנים ובכל ההכשרות שלו, שהיו מאוד לא פשוטות, והוא אף פעם לא התלונן, מה שלא היה, הוא היה מבסוט.

שיפצנו את גן המשחקים בעזרת תרומות של חברים ואנשים טובים, ועיריית חיפה מתחזקת אותו מאז.

השנה זו השנה הראשונה בה הטיול לזכרו יצא מתוך גן המשחקים. נועם, תושב השכונה, הוא זה שהרים את כל האירוע הזה, גם השנה וגם בשנה שעברה. יש גם שיתוף פעולה עם החברה להגנת הטבע כדי להפוך את השבילים למסומנים.

מטיילים וזוכרים

לפני שנה התחילו לארגן, ביום נפילתו, טיול בגן ובשבילים לזכרו, אזכרה בקברו, ומפגש עם אימו של יפתח, יפה. כל זאת בעזרת מספר חבר'ה מבני עקיבא סניף כרמל. השנה הוחלט להרחיב את האירוע, כך שיכלול יותר אנשים, מתוך רצון לזכור את מיטב בנינו שנפלו למעננו ולמען המדינה.

טקס סוף מסלול יפתח שרייר ז"ל (צילום: אלבום משפחתי)

הטיול יתקיים ביום שישי, 09/07/21, בין השעות 10:00-13:00, כ"ט בתמוז, סמוך ליום נפילתו – א' באב | כולם מוזמנים להצטרף ולטייל אתנו

ראשית יהיה כינוס בגן יפתח, עם אימו ומשפחתו ואח"כ תחל ירידה לשביל יפתח, למעיין בנחל שיח, עליה לכרמליה למערה ולתצפית לעתלית. לבסוף בחזרה לגן, עד לסיום בכרמליה.
חשוב לציין כי כל אחד יוכל לסיים את המסלול לפי רצונו.

 • אורך המסלול עד כרמליה הוא כשעה הליכה, ושעה נוספת בחזרה.
 • ישנה גם אפשרות למסלול סיבובי למיטיבי לכת.
 • המסלול נוח ומתאים למשפחות עם ילדים בגיל היסודי.

אתם מוזמנים להצטרף אלינו לטיול לזכרו של יפתח ז"ל

הזמנה – מטיילים וזוכרים את סגן יפתח שרייר ז"ל


הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. משה אמר/ה

  אנא עיברו בכל שביל יפתח ותתחזקו את השביל.
  מגן יפתח עד הרצל. לאורך הגדה הצפונית של נחל שיח

 2. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  כמה מרגש, בטח זוכרת, הייתי בהלוויה, ובפתיחת הגן, ושיחקתי כמדומני עם אמא יפה בזמנו בריד"ג במועדון. ???? ( זה לא היה אתמול)😉תודה על השיתוף, לצערי איני פנוייה בשישי. חבל.

 3. שרון אמר/ה

  יהי זכרו ברוך ונשמתו צרורה בצרור החיים גיבור ישראל הי"ד

הגיבו כאן לכתבה