בצוואתה ביקשה רינה להציל חיים בישראל • רמב”ם חיפה

הסרת הלוט משלט הוקרה לתרומה ע"י מ"מ מנכ"ל משרד המשפטים עו"ד סיגל יעקבי, ד"ר מיקי הלברטל ודר אסתי גולן האחראית לגיוס משאבים ברמב"ם (צילום: דוברות רמב"ם)

היא חסכה סנט לסנט, ומצילה חיי ישראלים לאחר מותה

בבית החולים רמב”ם, וזה לא סוד, מבססים חלק גדול מהפיתוח של הקמפוס ורכש מכשירים רפואיים מתקדמים להצלת חיים – על תורמים נדיבים. כך מערכת הבריאות הישראלית נאלצת להתקיים שנים רבות. רוב התורמים הם אנשים עם לב חם, שיש להם משאבים שאותם הם שמחים לחלוק ולתרום. ויש גם סיפורים מעט יוצאי דופן. כזה הוא סיפורה של רינה שאנה ז”ל.

רינה שאנה, יהודיה בת 92 מניו יורק, שבצוואתה הורישה את כלל עזבונה, נכסים בהיקף של כ-2 מיליון ש”ח, לטובת מוסד רפואי במדינת ישראל. האפוטרופוס הכללי, האחראי על מימוש עזבונות לטובת המדינה ומוסדותיה, העביר את הנכסים לטובת בית החולים רמב”ם שבחיפה, בדיוק כפי שבחרה.

השבוע התקיים ברמב”ם טקס הוקרה צנוע שאליו טרחה והגיעה מ”מ מנכ”לית משרד המשפטים והאפוטרופוסה הכללית, עו”ד סיגל יעקבי, בין היתר כי מדובר פה במקרה מעט יוצא דופן – שאנה הייתה אישה צנועה, ערירית, לא התחתנה מעולם ולא היו לה ילדים.

היא נולדה במזרח אירופה, ומשנות הארבעים עבדה כשכירה – תחילה באו”ם, ולאחר מכן בענף המסעדנות בניו יורק. שאנה חסכה לאורך שנים, וכאמור, רצונה לפעול למען רווחתם של אחרים ליווה אותה לאורך כל חייה, וקיבל ביטוי נוסף גם במותה.

הסרת הלוט משלט הוקרה לתרומה ע”י מ”מ מנכ”ל משרד המשפטים עו”ד סיגל יעקבי, ד”ר מיקי הלברטל ודר אסתי גולן האחראית לגיוס משאבים ברמב”ם (צילום: דוברות רמב”ם)

בטקס שהתקיים ברמב”ם, סיפר מנהל בית החולים ד”ר מיקי הלברטל כיצד הסכום שהתקבל מהתרומה שימש, בין היתר, לרכישת מכשיר חשוב עבור ניתוחים אונקולוגים בשם Margin Probe, שבאמצעותו מוודאים שאחרי ניתוח להסרת גידולים, לא נותרו שוליים שעלולים להיות בהם תאים סרטניים. לאחר הטקס בוצע סיור בכמה מחלקות שבהן עשו שימוש בתרומה של רינה שאנה ז”ל לרכישת מכשור מציל חיים.

לאחר מכן, מולאה בקשתה האחרונה של התורמת הצנועה ואפרה פוזר בים.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו