יואב כץ: “הפועל חיפה תפעל נגד עיריית חיפה גם בדרכים משפטיות”

יואב כץ, הבעלים של מועדון הכדורגל הפועל חיפה (צילום: אדיר יזירף).

“לא נעבור לסדר היום על ההחלטה להאדרת מועדון אחד והדרת מועדון אחר, תוך ביזוי אוהדי הפועל חיפה”

בעקבות הודעתה של עיריית חיפה על כך שאחד מחופי הרחצה בחיפה ימותג בסימן האליפות של מכבי חיפה, ובהמשך למכתב החריף בנושא ששיגר הבעלים של קבוצת הפועל חיפה יואב כץ לראש עיריית חיפה הדר’ עינת קליש-רותם, הודיע היום (שישי 25/6/21) מועדון הכדורגל הפועל חיפה, כי יפעל נגד עיריית חיפה גם בדרכים משפטיות.

הפניה לערכאות משפטיות תעשה כדי למנוע פגיעה בזכויותיו של מועדון הפועל חיפה וזכויות תושבי העיר, כתוצאה משימוש במשאב ציבורי, חוף רחצה עירוני, לקידום מועדון כדורגל אחד בעיר על חשבון מועדון אחר המשחק באותה הליגה ובכך לגרום לו לפגיעה תדמיתית וכלכלית קשה.

הבעלים של קבוצת הפועל חיפה, יואב כץ, אמר:

לא נעבור לסדר היום על החלטת עיריית חיפה להאדרת מועדון אחד והדרת מועדון אחר, תוך ביזוי עשרות אלפי אוהדי הפועל חיפה בכלל ובפרט תושבי העיר חיפה.
יואב כץ, הבעלים של הפועל חיפה בכדורגל (צילום: אדיר יזירף).
יואב כץ, הבעלים של הפועל חיפה בכדורגל (צילום: אדיר יזירף).
להלן נוסח ממכתב ששלח הבעלים של המועדון יואב כץ לראש העיר חיפה, דר’ עינת קליש- רותם, ב- יום ד’ 23/6/21

לכבוד ראשת עיריית חיפה, הגב’ דר’ עינת קליש-רותם,

הנדון: קריאת חוף רחצה בעיר חיפה ע”ש מכבי חיפה-האדרת קבוצה אחת והדרת קבוצה אחרת
נדהמתי לקרוא בכלי התקשורת כמו עשרות אלפי אוהדי הפועל חיפה, על כוונת עיריית חיפה לקרוא חוף רחצה בעיר על שמה של מכבי חיפה תוך מיתוג החוף ומתקניו בצבעי וסמלי הקבוצה ולפתוח בו עמדת מכירה של מוצריה. מדובר בשימוש במרחב הציבורי (כמו גם מיתוג הכיכר המרכזית בשכונת נאות פרס כ”כיכר מכבי חיפה) לטובת מועדון ספורט אחד בעיר תוך התעלמות ממועדון ספורט אחר הנמצא עימו בתחרות (ספורטיבית) בין היתר “על ליבם” של אוהדי ענף הכדורגל וציבור אוהדים פוטנציאלי. בחיפה פועלים זה לצד זה מזה קרוב למאה שנים שני מועדוני כדורגל בעלי מסורת ארוכה, זכויות והישגים, כאשר שתי הקבוצות משחקות באותה הליגה. אין הדבר דומה לערים דוגמת באר שבע, נתניה, חדרה שבהן פועלת קבוצה ייצוגית אחת אשר כל תושביה עומדים מאחוריה וגאים בהישגיה. אני תחת הרושם שמדובר בצעד פופוליסטי, שנועד להעלים את “המיעוט” וזאת בהמשך לפגיעה בתלמידים אוהדי הפועל חיפה בבתי ספר יסודיים ותיכונים עירוניים שקיימו חגיגות אליפות ראוותניות דבר אשר פגע בתלמידים אוהדי קבוצת הפועל חיפה. קריאת החוף מהווה פגיעה תדמיתית וכלכלית קשה במועדון כדורגל הפועל חיפה אותו אני נושא על כתפי בשני העשורים האחרונים ללא כל עזרה, לא כל שכן תמיכה עירונית של עיריית חיפה וזאת בניגוד לערים רבות אחרות המסייעות מדי שנה בתמיכה ישירה של מיליוני שקלים לקבוצות הייצוג, גם כאלו שבידיים פרטיות. הפועל חיפה אינו עוד מועדון בכדורגל הישראלי. הפועל חיפה הינו מהמועדונים הוותיקים בארץ והראשון של הפועל בארץ ישראל. בעוד כשנתיים נציין מאה שנה להיווסדו של המועדון בעל מסורת ארוכה, מורשת מפוארת והישגים רבים. מועדון כדורגל הפועל חיפה משחק בליגה בכירה בכדורגל הישראלי, ליגת העל, זה 13 עונות ברציפות, אגב תוך גילוי עליונות במשחקי הדרבי בחמש השנים האחרונות (הפועל חיפה ניצחה יותר משחקי דרבי בעונות אלה). למרות זאת, בוחרת העירייה בראשה את עומדת, לתעדף מועדון אחר בעיר המשחק ממש באותה ליגה עם הפועל חיפה, תוך ביזוי קהל אוהדיו המונה למעלה ממאה אלף אוהדים, עשרות אלפים מהם תושבי העיר חיפה. צעד חד צדדי של קריאת משאב ציבורי על שם מועדון אחד מהווה הדרה של אוהדי המועדון האחר והאדרה של המועדון השני. אני פונה אליך לשנות את החלטתך האומללה, שאם לא כן, נאלץ לפעול כדי לשמור על זכויותינו וזכויות התושבים.
על החתום, יואב כץ

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. אבי כהן אמר/ה

  חיפה עיר הבועלים 🤦🏼‍♂️

 2. עופר כהן אמר/ה

  חי בסרט, עשרות אלפי אוהדי הפועל, תהיה מציאותי, הפועל, מועדון קטן. שמתנדנד בהתאם להשקעות וניהול מרחוק בצורה מוגבלת, אתה לא בליגה של מכבי, לא בהשקעות של הבעלים ולא בכמות האוהדים .

 3. ברוך אמר/ה

  החנופה לא תעזור לך בעתיד.כוונה הזויה והפליה.

 4. אייל אמר/ה

  כל חיפה מייחלת להיפרדות מקרית חיים. שכונה שהיא מעמסה תקציבית על שאר העיר. שכונה של שוכני וילות ושיכונים שמקטרים אלו על אלו ויחד רק באים בדרישות לעיריה. קחו את הפועל חיפה כקבוצתכם העירונית, הקימו עיריית צ’קמוק של 30 אלף כמו קרית ים המצחיקה ושלום לכם. קבוצה מנצחת ליגת העל מה אתם באים בטענות בלי סוף. נצחו אתם נדבר. איזה טרחנים. חיפה לחיפאים, קרית חיים החוצה.

 5. עו"ד שמואל שטיינר אמר/ה

  יואב כץ על אף היותו האוטסיידר צודק משפטית יש כאן הפליה משפטית ויש לו סיכויים מצוינים לקבל צו מניעה. בתל אביב פועלים 3 קבוצות אשר היו שנים רבות עולם בליגת העל אולם מכבי תל אביב כדורסל וכדורגל לקחו עשרות אליפויות ואין הדרה של אף אחת מהן נהפוך הוא בני יהודה החלשה יותר קיבלה עדיפות. אין ספק שההדרה של קב אחת על השניה יוצרת פגיעה בקבוצת אוהדים השניה. אני מוכן לייצג את הפועל בחינם.

 6. רמי אמר/ה

  פופוליזם זול של הנהגת העיר…

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור ספורט בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו