התחלואה בקורונה עולה – היפוך מגמה

מקדם ההדבקה השבוע עומד על 1.17 (תרשים מתוך אתר משרד הבריאות)

האזינו לכתבה כאן:


לראשונה מזה זמן רב נרשמה בישראל עליה במספר החולים בקורונה, ביחס לשבוע הקודם. העלייה היא בעיקר בקרב צעירים ובתוך קבוצת הצעירים בולטת קבוצת הילדות בגילאים 10-19. למרות העלייה, נדגיש כי עדיין מדובר במספר קטן של חולים.

מנתוני משרד הבריאות עולה כי מספר החולים היומי הממוצע עומד של 18 מאומתים ביום. זאת לאחר שבשבוע שעבר, עמד המספר הממוצע על 12 ובשבוע שקדם לו, עמד מספר החולים המאומתים על 15 (ממוצע יומי). ההתפרצות התרחשה בעיקר בבית ספר בבנימינה ובבית ספר במודיעין. באזור חיפה לא דווח על התפרצות, נכון למועד פרסום הכתבה.

נזכיר בהקשר הזה כי מרבית הילדים עד גיל 16 אינם מחוסנים וכי במשרד הבריאות לא מבצעים קמפיין שמטרתו לעודד ילדים בגילאי 12-16 להתחסן.

ממשרד הבריאות נמסר לחי פה:

החל מהיום (20/6/21) – חובת לעטות מסכות בבתי הספר ביישובים מודיעין ובנימינה.
בעקבות התפרצויות של נגיף הקורונה, נחתם ע"י מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, צו בידוד בית מתוקן, המחייב לעטות מסיכות בבתי ספר בשטחים סגורים ופתוחים, בישובים בנימינה ומודיעין מכבים רעות. חובת עטיית המסכות היא בכל שטח בית הספר כולל שטח פתח.


גרף העלייה בממוצע החולים היומי

ממוצע החולים המאומתים בקורונה לשבוע של 13-19 ביוני 2021
ממוצע החולים המאומתים בקורונה לשבוע של 13-19 ביוני 2021 (נתוני משרד הבריאות)

התחלואה עולה בקרב הילדים ובעיקר בקרב בנות

התחלואה עולה בקרב הילדים ובעיקר בקרב בנות (תרשים באדיבות משרד הבריאות)
התחלואה עולה בקרב הילדים ובעיקר בקרב בנות (תרשים באדיבות משרד הבריאות)

לראשונה חצה מקדם ההדבקה את רף ה-"1"

מקדם ההדבקה מציין את מספר הנדבקים החדשים מכל חולה מאומת. כאשר המספר גדול מ-1, זה אומר שהמחלה בהתפרצות. מספר קטן מ-1 מציין מחלה בנסיגה. מקדם הדבקה גבוה מתאפשר כאשר הנדבקים באים במגע עם אנשים שאינם מחוסנים או שאין להם נוגדנים בדם.
מקדם ההדבקה השבוע עומד על 1.17.

מקדם ההדבקה השבוע עומד על 1.17 (תרשים מתוך אתר משרד הבריאות)
מקדם ההדבקה השבוע עומד על 1.17 (תרשים מתוך אתר משרד הבריאות)

התחלואה עלולה להגיע מהנכנסים לארץ מחו"ל

בישראל מרבית האוכלוסייה כבר מחוסנת נגד נגיף הקורונה, אך במדינות רבות ברחבי העולם, המגיפה משתוללת ביתר שאת. בהערכת מצב שהתקיימה במשרד הבריאות ביום 15.06.21, התווספה איחוד האמירויות לרשימת המדינות באזהרת מסע חמורה, ובנוסף, הוסרה פרו מרשימה זו. 

רשימת המדינות באזהרת מסע חמורה כוללת, נכון להיום, את המדינות: 
אוגנדה, אורוגוואי, (איחוד האמירויות), איי סיישל, אתיופיה, בוליביה, מלדיביים, נמיביה, נפאל, פרגוואי, צ'ילה, קולומביה, קוסטה ריקה ותוניסיה.
יודגש, כי במידה ולא יחול שיפור משמעותי ברמת התחלואה במדינות הנ״ל, הן צפויות להיכנס לרשימת המדינות ברמת סיכון מרבית. במשרד הבריאות קוראים לציבור לתכנן את נסיעותיו בהתאם.

ריענון הנחיות המסע

על-פי התקנות, אסורה יציאת אזרחים ותושבים ישראלים (למעט חריגים אשר אושרו על-ידי וועדת חריגים) למדינות ברמת סיכון מרבית: ארגנטינה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ורוסיה.

בנוסף, כלל הנכנסים (מכל גיל, כולל מחלימים ומחוסנים) ממדינות אלו, מחויבים בבידוד ביתי על-פי נהלי משרד הבריאות. הנ״ל בתוקף עד יום 27.06.21 ויוארך על-פי הצורך בהתאם לרמת התחלואה במדינות השונות.
לשימושכם – קישור להגשת בקשת יציאה חריגה למדינות – באתר משרד הבריאות…

כמו כן, משרד הבריאות מזהיר מפני נסיעה למדינות ואיזורים אשר רמת התחלואה בהם גבוהה. ניתן להתעדכן ברשימות השונות באתר משרד הבריאות:
קישור – מידע לטסים לחו"ל ולנכנסים לישראל מיעדים בעולם

לאור התחלואה המתגברת בעולם, משרד הבריאות ממליץ להימנע כלל מנסיעות שאינן חיוניות לחו"ל בעת הזו.

הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. ליאור אמר/ה

  אולי פשוט יסגרו את השמיים לכמה חודשים? נחכה שקצת תרד תחלואה במדינות אחרות… אין ברירה אחרת, אלא אם אתם רוצים שנחזור לעטות מסיכות ונכנס לעוד סגר.

 2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  צריך להוריד את התחולה. שבוע טוב.

 3. אייל אמר/ה

  היה צריך לשמור על מסכות במקומות עבודה ומרחבים סגורים כמו סופרמרקטים ההם יש צעירים ואוכלוסיה רבה לא מחוסנת גם של מבוגרים

 4. א.ד. אמר/ה

  התחלואה היא בקרב לא מחוסנים שמסכנים אחרים, ילדים ונוער שהוריהם מסרבים לאפשר את חיסונם. תושבי בנימינה וכרכור ידועים בהתנגדויות שלהם לחיסונים בכלל וכן למסגרת לימודים המקובלת בישראל.

 5. אייל אמר/ה

  בנוסף הקייטנות בקיץ עלולות להיות מדגרות קורונה רציניות וכדאי לבטל קייטנות ובמקום לדרוש הפעלות בקבוצות קטנות כמו שעשו בלימודים.
  וחייבים להחזיר את חובת הבידוד ממדינות אחרות בהן קיים הוריאנט ההודי למשך שבוע.
  ולא לאפשר לצאת מהארץ למי שלא התחסן גם אם חלו והחלימו כי יכולים לחלות בוריאנט ההודי שוב.

הגיבו כאן לכתבה