בת 20 שנדרסה בכיכר ספר בחיפה לפני שבועיים שוחררה לביתה | רישיונו של הנהג טרם נשלל

זירת התאונה בככר ספר (צילום: חי - פה)
הצעירה בת ה-20 שנפצעה קשה בתאונה בכיכר ספר לפני שבועיים, היתה אמורה לעבור לדירה ששכרה, אך התוכניות השתנו. היא שוחררה מבית החולים והוריה עוזרים לה להשתקם. הנהג ניסה ליצור קשר

ביום שישי בערב בתחילת החודש (04/06/21), יצאה י׳ בת ה-20 מביתה והלכה לבקר חברה. היא חצתה את הכביש במעבר חציה שהיה מואר בתאורה מלאה בשדרות מוריה, רק לאחר שווידאה כי אין רכב בסביבה. כשהיתה באמצע מעבר החציה במסלול השני, הבחינה ברכב מתקרב אליה במהירות. י’ הסתכלה לעבר הנהג, אך הוא לא האט, אלא המשיך לנסוע, כשהרכב סטה הישר לכיוונה.

י׳ נפגעה באופן קשה ואיבדה את ההכרה. היא פקחה את עיניה רק כשכבר היתה באמבולנס, וכשהגיעה לבית החולים, יודעו הוריה על מה שאירע. י׳ נפצעה קשה, יש לה שבר בגולגולת, שטף דם במוח ושברים באגן. היא היתה אמורה לעבור לדירה חדשה ששכרה לאחרונה, אך גם כעת, כשכבר שוחררה מבית החולים, היא אינה יכולה להסתדר בכוחות עצמה ולכן שוהה בבית ההורים, שעוזרים לה לתפקד, ״בדברים הבסיסיים,״ אומר אביה. ״אבל בינתיים זה הולך ומשתפר. השבוע היא שוחררה הביתה, והיא עושה פיזיותרפיה והולכת עם עזרה. היא ניצלה בנס.״

שדרות מוריה בחיפה (צילום – ירון כרמי)

בימים האחרונים אחיה של הנהג מצא את י׳ ברשת החברתית ויצר איתה קשר. הוא סיפר לה שלאחיו קשה מאוד, שהוא מצטער ושהוא לא ישן בלילה מאז. בהתחלה י׳ שמחה שיש ניסיון ליצירת קשר והבעת חרטה מסביבת הנהג, אבל הזיכרון של התאונה, הרחמים שהתחילה לחוש כלפי מי שפגע בה, והכאב הפיזי והנפשי שהיא בין כה וכה מצויה בו, הביאו אותה לכדי סערת רגשות.

י׳ והוריה לא יודעים מה גרם לנהג לא להאט ואף לסטות, והם מבקשים צדק קטן שבקטנים, לפחות כצעד ראשוני שייתן להם להרגיש שהמקרה מטופל בידיים טובות — שלילת רישיונו של הנהג. אך נכון לתחילת השבוע הזה, וכשבוע וחצי מיום התאונה, טרם נשלל רישיונו של הנהג.

רק לפני כשבוע מת מפצעיו בחור צעיר בן 21, שנפגע בתאונה בחודש אפריל עת שחצה מעבר חציה מרומזר ברחוב מוריה, אותו הרחוב שבו נדרסה י׳. מקרה דומה אירע בשבוע שעבר במעבר חציה ברחוב טשרניחובסקי, כשאשה כבת 70 נדרסה בשעה שחצתה מעבר חציה, ומותה נקבע במקום.

י׳, כאמור, שוחררה השבוע מבית החולים ומצבה משתפר. היא הודיעה למשטרה שהיא כבר כשירה לתשאול ומתן עדות, אך עדיין לא זומנה. נכון לתחילת השבוע, הנהג שפגע ב-י׳ טרם הובא בפני קצין, והמשטרה טרם שללה את רישיונו.

תגובת המשטרה:

״המקרה נחקר ע”י בוחני התנועה של משטרת חיפה וההחלטות ניתנו בהתאם לממצאי החקירה, אין בכוונתנו ולא ניתן להתייחס מעבר לכך.״

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. פוזמק חוטטרה אמר/ה

  “אין בכוונתינו להתיחס” פחחח או במילים אחרות “הנהג הפוגע הוא בן של/אח של/מקורב של/(מחק את המיותר),
  מישהו העובד/המקושר/המקורב (שוב, מחק את המיותר) למשטרה משטרתנו. פשוט מSHתינים על הציבור בקשת.

 2. זהבה אמר/ה

  מיום ליום אני משתכנעת שהמשטרה שלנו מתנהלת כמו המאפיה בסיציליה. תאונות דרכים בהם אנשים נפצעים ונהרגים ולנהג לא שוללים רשיון וגם אינם רוצים להתייחס למקרה. פשע מאורגן במיטבו.

 3. חנה מורג אמר/ה

  מחריד, מפחיד, אין בטחון אישי במרחב הציבורי!!!!
  החלמה מהירה לנפגעת🌺

 4. אורי חיפאי אמר/ה

  כבר שנים שהצירים הראשיים הפכו למסלולי מירוצים, ואסור גם לומר מי אותם נהגי מירוצים ולאיזה מגזר רובם משתייכים. אגזוזי רעש, התנהגות עברינית, עוברים באדומים, חוצים מדרכות, נצמדים מאחור ומורידים רכבים מהכביש, טסים במעברי חציה גם כשיש מבוגרים וילדים.

  בנוסף אותם נהגים יגיבו תגובה באלימות פיזית קשה לכל מי שמעז אפילו לגשת אליהם ולהעיר להם. חלון מנופץ זה בקטנה כדי שתבין ולא תתעסק (קרה לא מעט פעמים בציר מוריה ויש גם כתבות), מכות רצח ומיון אם העלבת את הנהג יותר מדי. אז מדי פעם ימות מישהו בתאונה, שטויות… העיקר שלא נרגיז את אוהבי הארץ. שחלילה מישהו לא יעלב וה’שקט’ ייפגע.

  אם לומר את נאמת זה גזעני, אז אני גזען. העיר הזו והמדינה הזו מזמן פשטו רגל, וכשאין בעלי בית החמורים באים.

הגיבו כאן לכתבה