איש הצללים מהמוסד ביקר ברמב”ם בחיפה

המפגש ברמב"ם עם ראשי שיזים (צילום: דוברות רמב"ם)

מה מחפש ברמב”ם איש הצללים שעמד בראש המוסד?

התשובה: עסקים

מנהל בית החולים רמב”ם מיקי הלברטל, ויו”ר קבוצת הביומד שיזים, תמיר פרדו, ראש המוסד לשעבר, חתמו על הסכם שיתוף פעולה לקידום מיזמים בתחום הבריאות הדיגיטלית והטכנולוגיה הרפואית. “חתמנו על הסכם שנועד לזהות צרכים שלהם אין כיום מענה בתחום הרפואה ולפתח פתרונות טכנולוגיים, בעיקר בתחום המכשור הרפואי, הרפואה הדיגיטלית והסייבר הרפואי”, אמר מייסד ומנכ”ל שיזים, יוסי בורנשטיין.

“לקבוצת שיזים ניסיון עשיר בפיתוח מיזמים בתחום הביומד, משלב הרעיון, דרך פיתוח עסקי וגיוסי הון ועד לשגשוג חברות וליווי בתהליכי הנפקה. “עד היום גייסנו מעל 100 מיליון דולר עבור מנעד רחב של מיזמים, יצרנו עשרות רבות של חיבורים ושותפויות אסטרטגיות ואת הניסיון הזה נביא גם לרמב”ם“, מוסיף בורנשטיין.

תמיר פרדו:

לקבוצה פעילות בינלאומית ענפה באירופה ובאסיה וכן עם גורמים רבים בתעשייה, המגלים עניין בפיתוחים הטכנולוגיים בישראל.

במרכז החדשנות של שיזים נמצאות חברות מובילות בתחום הרובוטיקה הרפואית, כולל חברה ציבורית הנסחרת בנסד”ק, חברות המפתחות בינה מלאכותית, וחברות שכבר הגיעו לשלב מכירות בעולם.

לדברי יוסי בורנשטיין, ברמב”ם יש רוח יזמית ותרבות ארגונית ייחודית, ורוח זאת, יחד עם הניסיון שנצבר בשיזים, מייצרים סינרגיה יוצאת דופן בין שני הגופים. “הרפואה הדיגיטלית היא אחד ממנופי הצמיחה החשובים בעולם, ברמב”ם יפתח בקרוב מגדל התגליות, וראינו שם פוטנציאל גדול לחיבורים ולהשקעות, ולשותפויות אסטרטגיות במגוון רחב מאוד של תחומים”, מדגיש בורנשטיין.

רועי אטלס, מנהל רמב”ם-מדטק, הזרוע לפיתוח טכנולוגיות של בית החולים רמב”ם, שהוביל לחתימה על ההסכם:

שני הצדדים יאיצו פתרונות מבוססי טכנולוגיה מתקדמת בתחום הבריאות, הרפואה הדיגיטלית והטכנולוגיות הרפואיות, במטרה לטייב את הטיפול בחולה. רמב”ם תביא לשולחן את חוקרי אגף המחקר, את השדה הקליני, את מערכות המחשוב ומאגרי המידע המתקדמים.
המפגש ברמב”ם עם ראשי שיזים (צילום: דוברות רמב”ם)

ד”ר מיקי הלברטל, מנהל רמב”ם:

הבולטות של המחקרים והצלחת הפיתוחים הטכנולוגיים בשנה האחרונה, שנת הקורונה, הובילו לקפיצת מדרגה בהידוק שיתופי הפעולה האסטרטגיים של רמב”ם עם שורה של גופים מובילים בעולם. ההסכם עם שיזים מוסיף לחזק את רוח החדשנות המציבה אותנו בשורה הראשונה של בתי חולים בעולם.

הגיבו כאן לכתבה