“להציל חיים זה בדם שלי” • יום תרומת הדם הבינלאומי ברמב”ם

שני פייס, אחת מששת נכדיה ונכדותיה של עדנה פייס ז"ל, עם ד"ר לילך בונשטיין, מנהלת בנק הדם והיחידה לתרומת טסיות (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)

מה הביא בני משפחה אחת (מגובשת), להיכנס יחד לבנק הדם ברמב”ם, לתרומת טסיות מרוכזת?

עובדי חברת בפקס (Befex) ציינו היום את יום תרומת הדם הבינלאומי (14 ביוני), ביחידה לתרומת טסיות, בתרומה מיוחדת לזכרה של עדנה פייס מייסדת החברה, בהשתתפות ילדיה ונכדיה. החברה, שנוסדה בשנת 1969 על ידי ברונו ועדנה פייס, מייבאת ומשווקת ציוד ומכשור הרפואי. בין כל יתר הציוד שמיובא ע”י החברה, ניתן למצוא את המכונות המשרתות את היחידה לתרומת טסיות.

עם השנים נכנסו לשדרת ניהול החברה הילדים, רמי ואייל פייס, והמשיכו את מורשתה.

עובדי חברת Befex תורמים טסיות לזכרה של מייסדת החברה לצד שני דורות של משפחת פייס (צילום: דוברות הקריה הרפואית רמב”ם)

עדנה ז”ל, שניהלה את החברה והלכה לעולמה בחודש אוקטובר האחרון, הייתה סבתא פעילה עבור ששת נכדיה ונכדותיה. היום, בו מציינים ברחבי העולם את יום תרומת הדם הבינלאומי, לקחו הנכדים חלק במבצע המרגש ונכנסו לביצוע תרומת טסיות דם לחולים הרבים הזקוקים לכך.

טסיות הדם הן התא האחראי לקרישת הדם. מחסור בהן עשוי להוביל לדימומים מסכני חיים בקרב אנשים בעלי ספירת טסיות נמוכה.

שני פייס, נכדתה של עדנה ז”ל, סטודנטית להנדסת נתונים בטכניון, ציינה:

סבתא הייתה אשת סוד, חברה טובה, אדם צעיר שלקח חלק בחיינו גם כשההורים לא נכחו. היא חשבה גם על מי שהיא לא הכירה ותמיד תהתה על הצרכים של כל אדם. יום שכזה, הוא התגשמות המחשבה שבה אנחנו תורמים טסיות לאנשים שאנחנו לא מכירים ובכך מצילים את חייהם.
שני פייס, אחת מששת נכדיה ונכדותיה של עדנה פייס ז”ל, עם ד”ר לילך בונשטיין, מנהלת בנק הדם והיחידה לתרומת טסיות (צילום: הקריה הרפואית רמב”ם)

ד”ר לילך בונשטיין, מנהלת בנק הדם והיחידה לתרומת טסיות:

בשל אורך חייהן הקצר של הטסיות מחוץ לגוף האדם, קיים מחסור כרוני בטסיות דם. לכך יש להוסיף את המחסור בתורמים, שרק החמיר בעקבות הקורונה. בזכות המבצע החשוב הזה היום, הופקו מעל 25 מנות שיכולות לסייע ל-25 אנשים, ילדים ומבוגרים.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור בריאות בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו