רב-חובל בן 7 בספינת חיל הים • הילד רפאל יותם הגשים חלום, אף עין לא נותרה יבשה | צפו

רפאל יותם כהן בחיל הים | אמבולנס המשאלות של מדא (צילום: דוברות מדא)

רפאל יותם בן ה- 7 חלה בסרטן בפעם השלישית. כדי לשמח אותו ולשפר את מצבו, התגייסו באמבולנס המשאלות של מד"א ובחיל הים להגשים לו חלום – להיות רב חובל בספינת חיל הים

לפני כארבע שנים רפאל יותם כהן, אשר חלה בסרטן, הגשים חלום באמצעות אמבולנס המשאלות של מד"א – וטס במסוק החירום של מד"א-להק בשמי דרום הארץ. לאחרונה, מחלתו הנדירה של רפאל יותם חזרה בפעם השלישית, וכדי להעלות חיוך על פניו – התגייס מד"א והגשים לו חלום נוסף לשוט בספינה של חיל הים ביום עמוס חוויות והגשמת חלומות. 

רפאל יותם מגשים חלום – רב חובל בן 7 (צילום: מד"א) | צפו


משאלתו של רפאל יותם – הראשונה להתגשם ברכב החדש

פרויקט אמבולנס המשאלות של מגן דוד אדום החל לפעול ההתנדבות בשנת 2009 ועד היום הספיק להגשים משאלות של אלפי חולים קשים. בימים אלו הושק רכב אמבולנס משאלות חדש ומיוחד שנתרם באמצעות אגודת ידידי מד"א במלבורן אוסטרליה, שבראשה עומדת הגב' גלניס ליפסון. משאלתו של רפאל יותם הייתה הראשונה שהוגשמה באמצעות הרכב החדש.

רפאל יותם כהן בחיל הים | אמבולנס המשאלות של מדא (צילום: דוברות מדא)

המצב הבריאותי השתפר עם הגשמת החלום

הגשמת המשאלה הראשונה של רפאל יותם לפני כ-4 שנים השפיעה לטובה על מצבו הרפואי שהשתפר מיד לאחר מכן. אמו של רפאל יותם, רווית כהן, החליטה לקחת חלק פעיל במסע גיוס התרומות לאמבולנס משאלות חדש ואף השתתפה בקמפיין באוסטרליה.

משפחת כהן יצרה קשר עם מד"א וסיפרה על החלום – ובארגון מיד נרתמו למשימה ופעלו על מנת להגשימו. לפני כשבוע, הגשים חלום רפאל יותם (7.5) תושב היישוב נטע בחבל לכיש, הקטן מבין שבעה אחים ואחיות במשפחתו, והגיע באמצעות אמבולנס המשאלות החדש של מד"א אל בסיס חיל הים באשדוד שם המתינו לו בהתרגשות קציני ולוחמי ספינת שלדג של חיל הים עם כיבוד מיוחד והפתעות. במסגרת היום המיוחד פגש רפאל יותם את חיילי וקציני חיל הים, קיבל הסבר על ספינת השלדג וכלי הנשק המוצבים בה ואף יצא להפלגה כשהוא יושב בכיסא החובל ואוחז בהגה.

האמבולנס, תוצרת גרמניה מסוג מרצדס בנץ ספרינטר, כולל ציוד ניידת טיפול נמרץ מלא, מיטה חשמלית ראשונה ויחידה מסוגה בישראל המותאמת לחולים קשים, מקום מיוחד למלווים ואף מקרר תרופות מיוחד. התאים באמבולנס נסתרים, על מנת להפחית את מפלס הלחץ בקרב הנוסעים ולדמות תנאי נסיעה רגילה. האמבולנס כולל מקום לנהג, שני אנשי צוות, מטופל ושלושה בני משפחה מלווים.

רפאל יותם כהן בחיל הים | אמבולנס המשאלות של מדא (צילום: דוברות מדא)

התרגשות כפולה

את המשאלה הראשונה באמבולנס החדש ליוו החובשים תומר בר לוי ושחר חזקלביץ והפראמדיקית יונת דסקל-דגן שליוותה את רפאל יותם גם המשאלה הראשונה: "אני בהתרגשות כפולה – גם מהגשמת המשאלה של רפאל יותם וגם מהשקת האמבולנס החדש. רפאל יותם הבריא לאחר המשאלה הראשונה ומאוד ציער אותנו לשמוע שהוא חלה שוב. אחררי המסע לאוסטרליה, התגייסנו למענו ויצרנו יום מיוחד, במטרה להעלות על פניו חיוך, לפחות לכמה רגעים. אני מודה לחיל הים שהתגייס למשימה המיוחדת ואנחנו מאחלים לו רפואה שלמה ובריאות איתנה".

מפקד ספינת השלדג סרן פלג שאירח עם חייליו את רפאל יותם, איחל לו בריאות ואמר:

אנחנו מאוד מאוד מתרגשים ושמחים שבאת להפליג אלינו. אנחנו מקווים שנהנית מההפלגה והמתנות הקטנות שהבאנו לך. אמרת לנו שאנחנו הגאווה שלך, אבל תדע שאתה הגאווה שלנו. אתה גיבור ואנחנו מעריצים אותך. בזכות ילדים כמוך ובזכות המשפחה שלך אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים, אתם נותנים לנו את כוח להמשיך, תודה רבה.
רפאל יותם כהן בחיל הים | אמבולנס המשאלות של מדא (צילום: דוברות מדא)

רווית כהן, אימו של רפאל יותם, סיפרה:

כבר בהגשמת המשאלה הראשונה התחברנו מאוד למשפחת מד"א ולצוות אמבולנס המשאלות – ונשארנו בקשר קרוב. לאחר שרפאל יותם החלים, טסתי לאוסטרליה על מנת לקדם תרומות לאמבולנס המשאלות החדש של מד"א ולשמחתי התרומות גויסו בהצלחה. לאחרונה, לאחר שבמד"א שמעו שהוא שוב חלה – הם הבטיחו שהמשאלה הראשונה באמבולנס החדש תהיה של רפאל יותם, וכך היה. שאלנו אותו מה היה רוצה והוא ענה – לשוט בספינה. מד"א מיד ארגנו את היום המיוחד עם חיל הים, שהיה מקסים ויוצא דופן. החוויה הייתה מדהימה – החיילים חיבקו אותנו והיו לבביים והכינו לרפאל יותם מתנות מיוחדות. הוא שמח והתרגש, וסיפר לכל אדם שפגש את החוויה שעבר.
רפאל יותם כהן בחיל הים | אמבולנס המשאלות של מדא (צילום: דוברות מדא)

על הגשמת החלום המיוחדת, סיכם ואמר רפאל יותם:

היה לי כיף מאוד ואני רוצה להיות עכשיו רב-חובל. אני כל היום הולך בבית עם הדגל שקיבלתי מהחיילים, כמו סופרמן. תודה לכולם.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. ליאורה אמר/ה

    כול כך מקסים ומרגש ,כול הכבוד למד" א ולחיל הים ,רפואה שלמה לעולם הילד המקסים 👍👍👍🌹🌹🌹🌹🌹🌹💕💕💖💖💖

  2. ליאורה אמר/ה

    תיקון ליותם הילד התכונתי

הגיבו כאן לכתבה