אישה פונתה במצב קשה מחוף מרידיאן לרמב"ם

חוף מרידיאן (צילום: ירון כרמי)

אישה איבדה הכרה במהלך השהייה במים, כשהיא בגובה עמידה, ככל הנראה כתוצאה מאירוע לבבי (הנסיבות עדיין לא ברורות). המצילים הגיעו אליה במהירות, הוציאו אותה לחוף והחלו בביצוע החייאה. צוות מד"א הגיע לשטח והאשה פונתה לבי״ח ללא הכרה, עם דופק לא סדיר ובמצב קשה מאוד.


ממד"א נמסר לחי פה:

בשעה 15:52 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על טביעה בחוף הכרמל בחיפה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה וכאשר חזר הדופק מפנים לבי"ח רמב"ם אישה כבת 65 במצב קשה כשהיא מונשמת.

חובש בכיר במד"א אלכס קפליאן סיפר לחי פה:
"האזרחים שהיו בחוף סיפרו לנו שהם ראו את האישה מחוסרת הכרה מתחת למים ומשו אותה לחוף. היא שכבה על החול מחוסרת הכרה כשהחובש של החוף מבצע בה פעולות החייאה ראשוניות. המשכנו את הטיפול הרפואי שכלל הנשמה מתקדמת, עיסויים ומתן תרופות ולאחר מספר דקות של טיפול רפואי אינטנסיבי ליבה חזר לפעום. הכנסנו אותה לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה לבית החולים כשהיא מונשמת."

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. חנית ג'אגר אמר/ה

  רפואה שלימה אמן ♥️

 2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  נאחל לה רפואה שלמה. שבוע טוב

 3. יאנה אמר/ה

  רפואה שלמה אמן!!!!

 4. שלי אמר/ה

  אמלהה אני הייתי שםם איזה פחד זה כל החוף היה סביבה והיא הייתה נראת כמו גופה,

 5. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  הבראה שלמה . מזלה שעזרו לה.

 6. אנונימי אמר/ה

  אימלאהה ההיתי שמה וראיתי איך מוצאים אותה מהמים היא הייתה ללא הכרה אם עיינים פתוחות וללא דופק ובלי ההכרה ראייה איך עושים לה שם עולמי דברים וכמובן כמו כל הישראלים באו היסטוריה סביבה והיסתכלו עליה ועל מדא ואז באו 3 אמבולנסים ושתי שוטרים אימלאהה זה היה מפחיד

הגיבו כאן לכתבה