"עזרה שהיא אוויר לנשימה" • כך מספרות משפחות לחולים אשר נעזרות בחונכים המדהימים של לב ח"ש חיפה | צפו

נהנים מספורט ימי ועושים חיים (צילום: לב ח"ש)

כשיש ילד חולה במשפחה, כל בני המשפחה חווים קושי עצום. ההורים שמבלים שעות, ימים וחודשים עם הילד החולה, שזקוק להם באופן שוטף, לאחים שנשארים בבית, הרבה פעמים ללא ההורים שחסרים להם, ואף נאלצים לראות את אחיהם סובל/ת…

החונכים מעמותת לב ח"ש מגיעים למשפחות האלה, פעם בשבוע, בקביעות, ונותנים לילד החולה, לאחים שלו או שלה, ולהורים – כמה שעות של כיף, של שפיות, של שמחה, ושל יציאה, גם אם לזמן קצר, מתוך המציאות הקשה איתה הם מתמודדים.

מי שלא חווה את זה, לא ישער בנפשו איזו משמעות יש לכך עבורם. פרויקט מדהים שכל כולו נתינה טהורה, ואמש הוא חגג 12 שנות קיום מעורר השתאות, באירוע מרגש שגרם לכולם לחייך ולשמוח.

נהנים מספורט ימי ועושים חיים (צילום: לב ח"ש)

עמותת לב ח"ש חוגגת בת מצווה לפרויקט "נשארים בעניינים", בפעילויות ימיות לילדים החולים ולמשפחותיהם בחוף השייטים בבת גלים חיפה

את סיום השנה וחגיגות "בת המצווה" בחרה עמותת לב ח"ש לציין בפעילות מגבשת ומיוחדת לילדים המתמודדים עם מחלה, ובני משפחותיהם. בפעילות נכחו ונהנו גם שותפי העמותה, תורמים וחברים השותפים לפרויקט.   

דקלה כהן מיכאלי, מנכ"לית עמותת לב ח"ש מספרת על הפרויקט המרגש והחשוב "נשארים בעניינים" | צפו


"כאן כולם מנצחים"

אתמול (10/6/21) כאמור, בשעות אחר הצהריים, התקבצו עשרות ילדים ומשפחותיהם בחוף השייטים הסמוך לביה"ח רמב"ם. הילדים צהלו על מזרני ים וגלשני סאפ, ושטו בסירות גומי ומפרש, כשעל החוף הכינו צוות העמותה כיבוד עשיר עבורם. לאחר הפעילות קיבלו הילדים כובעים וחולצות, ומדליות הוקרה על סיום השנה, כי בתוכנית הזו כולם מנצחים!

פרוייקט "נשארים בעניינים" בהקמת אירית ויוסי אקרמן

אורחי הכבוד של הטקס, היו גם אירית ויוסי אקרמן ומשפחתם, שהקימו את פרוייקט "נשארים בעניינים" עוד כשיוסי היה נשיא אלביט מערכות, ועד היום הם מלווים ותומכים בפרוייקט באופן צמוד, יחד עם אלביט מערכות.

חגיגות השנה ה-12 לפרויקט נשארים בעניינים (צילום: לב ח"ש)

יוסי אקרמן ממקימי פרויקט "נשארים בעניינים" ומהתומכים הגדולים של לב ח"ש לאורך השנים | צפו


סטודנטים שהם כמו אחים גדולים

בפרוייקט "נשארים בעניינים" פועלת נבחרת סטודנטיות וסטודנטים מהטכניון, מאוניברסיטת חיפה וממרבית המוסדות להשכלה גבוהה באזור הצפון, מול ילדים חולים ואחיהם, במסגרת חונכות שבועית קבועה ומתמשכת בבתי הילדים. הסטודנטים מעניקים עזרה לימודית, חברתית ורגשית, באופן קבוע פעם בשבוע, ואפילו מסייעים לילד/ה להמשיך בתחביביו, כמו נגינה.

הילה ודיקלה מעמותת לב ח"ש עם מתנדבות "נשארים בעניינים" המקסימות (צילום: לב ח"ש)

הצלה של ממש עבור המשפחות

עשרות ילדים ובני משפחותיהם נעזרים מדי שנה בפרוייקט. המשפחות – מחיפה, נשר, קריות, יקנעם, עפולה, שפרעם, סכנין ויישובי הצפון –  מופנות לעמותה על-ידי העובדים הסוציאליים של בית החולים רמב"ם, עמם יש לעמותה שיתוף פעולה הדוק, ומשפחות רבות מגיעות בעצמן לאחר ששמעו על הפעילות. החונכים מקבלים בעמותה הדרכות מסודרות, ליווי מקצועי ופסיכולוגי צמוד, ואף 2 נקודות זכות אקדמיות.

טליה, אם לילד חולה סרטן שנעזר בחונכת מהפרויקט, מספרת בהתרגשות ובהערכה אין סופית, על העזרה שקיבלה המשפחה כולה | צפו


"אפשר לקבל רק מנתינה למישהו אחר"

מיכל מלווה אחות של ילדה החולה בסרטן. היא מספרת שהעזרה הלימודית החברתית והנפשית חשובה מאוד עבור החניכה שלה:

לאור המצב כל המשאבים הרגשיים בבית מופנים לאחות החולה. אני מנסה למלא את החסר. לאורך השנה נוצרו ביננו קשרים חזקים מאד, היא השתפרה בלימודים, וזה תרם המון גם לתחושת הביטחון העצמי שלה, ועבורי זוהי חוויה כל כך משמעותית, ההרגשה שאני יכולה לעזור ולשמח מוציאה אותי מכל מפגש בהתרוממות רוח ובתחושה נפלאה שאפשר לקבל רק מנתינה לאחר.
חוגגים 12 ל"נשארים בעניינים" בלב ח"ש (צילום: לב ח"ש)

רחל, סבתא של עידו שגר איתה לאחרונה, מספרת על רון, החונך של עידו -בהערכה ובאהבה | צפו


דקלה כהן מיכאלי, מנכ"לית העמותה, אמרה:

אני נרגשת בכל שנה מחדש לראות את החיבור בין הילדים הגיבורים ובין נבחרת החונכים המופלאה שלנו. הפעילות המשותפת רק ממחישה את העוצמה של הפרוייקט, שמלווה את הילדים והמשפחות לכל אורך השנה, ומהווה מקור של כוח, ומשענת לכל המשפחה, בימים הכי קשים שלה. אני מבקשת להודות לכל תומכינו ושותפינו שסייעו בהוצאת יום הכיף לפועל, ובייחוד להנהלת חוף השייטים, לחברה' המקסימים מצופי ים, למרכז הנדל"ן בע"מ, וכמובן לצוות המחלקה האונקולוגית בבי"ח רמב"ם עמו אנו מקיימים שת"פ הדוק.

הילדים נהנו מחולצות, כובעים ומלא הפתעות נהדרות (צילוןם: לב ח"ש

עמותת לב ח"ש פועלת מזה למעלה מ-24 שנה, ומסייעת למשפחות נזקקות, קשישים וחולים ובני משפחותיהם בחיפה ובצפון. היא מפעילה, בין היתר, מרכז מזון לנזקקים גדול, מרכז ריהוט ואביזרים לבית, מרפאות שיניים קהילתיות, מועדון קשישים ניצולי שואה, פרויקטים שונים לרווחת חולים ברמב"ם, מוקד טלפוני למניעת בדידות קשישים ועוד, וכיום אף בונה מלונית לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם, בסמוך לבית חולים רמב"ם.

מדובר בפרויקט מדהים ויוצא דופן, שנותן תקווה וכוחות בלתי ישוערו למשפחות ולילדים החולים. אמש היה האירוע מרגש בצורה בלתי רגילה, ומי שהיה שם יכול לספר לכם, שכל האנשים הטובים ששותפים בו, מכל הצדדים, מחוללים קסמים של ממש!

רוצים גם אתם להתנדב בעמותת לב ח"ש?

לפרטים נוספים, להצטרפות לנבחרת "נשארים בעניינים" ולתרומות, ניתן ליצור קשר עם עמותת לב ח"ש 
בטלפון – 04-8672999
באתר – www.levchash.co.il
במייל – nisharimb@levchash.co.il

לא ניתן להגיב